Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: wiek/praca  (Przeczytany 1525 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
wiek/praca
« dnia: Sierpień 06, 2013, 23:14:08 »

Chciałbym zapytać jak co niektórym idzie w coraz większej ilości przeżytych latek praca w zawodzie

nie piszę o ,, nawiedzonych '' ale o ogóle

a dlatego że i u mnie dzisiaj skończył się kolejny rocznik i jest jednak inaczej , wolniej , rozważniej

ja nadal uważam że ,,dam radę '' i daję , ale ma ktoś więcej doświadczenia i wiedzy wraz z wzrostem zmarszczek i przygód i jak sobie radzi w zimie w upały ?

nie wiem czy trafiony temat , lecz może coś mogę zmienić i nadal być jak 20-to kilku latek i nadal ,, biegać '' = czy jednak już czas na nadzór itp , lub po prostu dać sobie z tym spokój i szukać innego zawodu ?

coś brak opisów z tzw życia wziętych

może jednak ktoś opisze z swojego doświadczenia , jak to jest
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2013, 21:35:10 wysłana przez piotr880 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
Odp: wiek/praca
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2013, 21:36:23 »

Piotr z ludzi na forum co  laza po drzewach to ty jestes najstarszy i Adam (australia/USA) chyba  z tego co wiem i starzem i wiekowo reszta to +-30 latki i paru +-17 co pilarka rajcuje . zmam drzewiaza 50 letniego dobrze se radzi w koronie ale coraz czesciej wysyla mnie na drzewo. w Polsce tez jest paru ludzi +- 50 lat i dalej wojuja zdrowie i kondycja wiek nie ma tu nic do rzeczy, jak dajesz rade to super jedyne rozwiazanie jakie ja widze  nie brac   zlych zlecen narobisz sie a  malo zarobisz szkoda zdrowiaw twoim przypadku . Pozdro

z uprawnieniami European Treeworker / Germany

piotr880

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2013, 21:46:39 »

widziałem się na zawodach w Grodzisku z ekipą @Benego - i wśród nich jest o wiele starszy ,, wspinacz '' ode mnie

tylko czekam na opisy , jak starać się nie paść przy intensywnej robocie/zleceniu  ;) , czy też po prostu szukać ,, ucznia '' np w osobie syna , itp ?

bo że nie ma co się równać do kondycji i zręczności młodszych wiekiem  tu nie ma dyskusji

co do dobrego cenienia swoich umiejętności i zdrowia , wiem o tym , tylko nie zawsze jest tak jak by się chciało

na wszystko jest czas

Pabianice

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2013, 23:39:29 »

Arborystyka jest rzemioslem, mlodzi ludzie moga polaczyc swoja "kondycje i zrecznosc" z doswiadczeniem starszych arborystow. Czasem (bardzo rzadko) mozna to zobaczyc - climbera, ktory bez wysilku i jednego zbednego ruchu wykonuje najtrudniejsze roboty.
Ja stosuje technike "Miamoto Musashi" - patrze na drzewo, a ono samo sie pielegnuje ze strachu.
szczegolnie polecam dialogi:
lungyim ~ One of the most famous duel in Japanese samurai history

piotr880

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2013, 12:55:07 »

sporo nabyłem doświadczenia [ patrz 20-ta sekunda filmu ]  :P

dialogi bardzo zrozumiałe  ;)

co do ergonomii - robię podobnie - kilka ruchów i zrobione  :o

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2013, 22:27:41 »

jak za czlowiekiem biega jakis pajac w gaciach w groszki i wola bez dania racji "huyu" to nic nie pozostaje, jak zrobic go w paru ruchach, chocby wioslem.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2013, 21:56:05 »

moze ta fotka powinna byc pod "sadzenie drzew", ale mnie sie bardziej kojarzy z tym watkiem. mozna sobie pracowac do us...smierci, ale najwazniejsza jest plynna wymiana pokolen.

piotr880

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2013, 22:57:23 »

prawie by była płynna ale z widoku z ,, boku '' nie bardzo = zmień wpis !i będzie widać w czym rzecz

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2013, 22:58:47 »

jak sie polozysz, to zobaczysz.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 22, 2013, 08:20:57 »

Imponujące drzewo ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:09:59 »

skoro tak sie podoba  :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45