Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: SIP-protection  (Przeczytany 5423 razy)

SIP-protection
« dnia: Sierpień 04, 2013, 18:33:36 »

Czy ktos uzywa odziez ochronną firmy SIP-PROTECTION?
Jak się sprawuje? Jakie są opinie uzytkownikow?
Zaciekawily mnie ich spodnie dla arborystow, spodnie antyprzecięciowe.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: SIP-protection
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2013, 18:57:56 »

Mnie też zaciekawiły. I pewnie będę kupował. Też byłbym wdzięczny za opinie.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2013, 20:02:05 »

Mam 2 pary spodni (zwykłe, bez wkładki) sprawują się znakomicie. Materiał użyty do ich uszycia jest bardzo gruby i wytrzymały a zarazem jak przystało na stretch oddychający. Wkładki na kolana grube nie do zajechania. Mam porównanie ze spodniami pfanera, które są w porównaniu do sipów delikatne.
Sipy są bardzo fajnie skrojone, rozmiarówka jest trochę dziwna na mnie s jest troszkę ciasna a M za duża.
Spodnie posiadają troszke gorszy system mocowania szelek (na guziki) które rozmieszczone są min. na kolcach biodrowych. Ja musiałem je odpruć ze wzglęgdu na dyskomfort gdy uprząż wduszała mi je w ciało. System zapinania na 2 guziki + zamek wszystko działa jak należy 3 kieszenie w miarę głębokie + kieszeń na telefon na rzep. 2 kieszenie po bokach na zamek, 1 kieszeń z tyłu na zamek i zapinkę na rzep.
Jedna dodatkowa kieszeń na lewej nodze.
Nogawki ze ściągaczami i klipsem do zaczepienia na sznurowadła. Dodatkowo można zmniejszyć za pomocą rzepa obwód wokół kostki.
Szwy bardzo mocne, materiał pancerny. Kolory oliwkowy, czerwony i czarny.
Dobry wybór na pewno nie będziecie żałować. Są mocniejsze niż pfaner.
Nie widzę wad może poza rozmairówką.
Opisałem wersję spodni które ja posiadam a kupowałem je jakieś 2,5 roku temu być może coś się zmieniło na to nie mam wpływu.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2013, 20:19:07 »

A znacie jakiś sensowny sklep z dobrym wyborem tych ciuszków?  Jakoś nie mogę znaleźć :-\
Pozdrawiam Szymon

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2013, 20:41:36 »

Albo http://www.bl-system.pl/ Mają dość duży asortyment i można przymierzyć na miejscu. O ile oczywiście ktoś ma blisko do Sącza. Ja mam 20 km :D
Progressy w tym roku trochę się zmieniły. M.in. wzmocnienia na kolanach mają trochę inny kształt. Kolega je ma ale od niedawna dlatego chciałem zasięgnąć opinii, głównie co do wytrzymałości. Dzięki Lobo. Skoro są wytrzymalsze od Pfannera a można je dostać za 762 zł brutto to chyba się skuszę :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2013, 20:48:27 wysłana przez retro »
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:32:06 »

dzięki
a jest jakiś e-sklep w pl??
pozdrawiam Szymon
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:35:29 »

Z Sącza wyślą Ci chyba pocztą jeśli będziesz chciał. Ale e-sklepu jako takiego nie mają. Trzeba dzwonić i pytać i posiłkować się katalogami producenta ( ten z 2012 jest dostępny po Polsku zdaje się).

TJ

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2013, 22:48:34 »

Panowie, żadne spodnie z oferty mnie nie przekonały. Jako ze nie pracuje piłą mechaniczną, a bardzo rzadko ręczną nie potrzebuje spodni z materiału materiału antyprzecięciowego więc postanowiłem poszukać odpowiedniego materiału i zlecić uszycie spodni w zakładzie krawieckim.
Zadzwoniłem do hurtowni materiałów technicznych i Pan tam pracujący polecił tkaninę techniczna której nazwy nie pamiętam, tkaninę mam już w Domu a że był kolor czerwony to wziąłem taki.
Ogólnie spodnie będą miały wzmocnienia z Cordury na kolanach, pośladkach, dolnej wewnętrznej stronie nogawek, szlufki szerokie z Cordury.
Głębokie, rzepowane kieszenie to oczywistość. Myślę nad ściągaczami bo nie przepadam za paskiem pod uprzężą oraz rozpinanymi nogawkami na dole.

Macie jeszcze jakieś pomysły w jakie "patenty" wyposażyć spodnie ?

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2013, 00:46:14 »

spodnie antyprzecieciowe SIP -310dol, Stihl- 96dol...
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 05, 2013, 04:41:51 »

TJ popatrz na dobre spodnie do wspinania alpejskiego/via ferrat ( mamut , vau de ta liga).
Pozdrawiam Szymon
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:10:06 »

Dzięki Lobo
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:25:02 »

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:39:28 »

jak bedziesz kupowal prezenty gwiazdkowe (czas leci!) polecam cos na Twoja kieszen
http://vanrijkestatejewellers.com/t/jewellery/rings?gclid=CITIw72U57gCFa1FMgodIAsAXg
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2013, 23:01:13 »

A co Adamie proponujesz? Gumofilce, stare gacie i koszula flanelowa?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45