Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Czy język Angielski przeszkadza Ci na forum?  (Przeczytany 2183 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Czy język Angielski przeszkadza Ci na forum?
« dnia: Styczeń 01, 2013, 16:36:00 »

ale o co chodzi z tą babcią ?

w/g mnie nie w temacie trafiłeś

prędzej w BHP  to było napisać i do tego w jakimś barbarzyńskim języku podałeś !

forum jest polskie , czytam to w Polsce i chce aby pisany język był dla mnie zrozumiały [ nie każdy uniwersytety kończy ]  :P
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
Odp: Czy język Angielski przeszkadza Ci na forum?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2013, 00:32:40 »

masz racje, przepraszam

piotr880

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2013, 06:06:53 »

spokojnie , bo zaraz ja joby dostanę i ripostę w formie [ że trzeba się uczyć ]

a co jeśli ja nie jestem nauką języków zainteresowany ?

po prostu na pierwszy rzut  , nie wiadomo o co chodzi z babcią

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2013, 13:19:51 »

Piotr. Pohamuj się troszkę.
Każdy Wie że nie rozumiesz innych języków nikt nie mówi że to błąd, lecz podkreślasz to za każdym razem kiedy pojawi się coś po angielsku. Ja osobiście lubię texty w innym języku - mobilizuję się do czytania.
Adam jest tu nowy wnosi sporo na forum i bardzo fajnie.
Owszem jest to forum polskie lecz skąd jak nie z obcych krajów możemy czerpać wiedzę.
Wiem wiem znowu się czepiam, ale jako admin powinienem próbować zachować porządek na forum
Pozdro
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2013, 14:19:30 »

Lobo tutajmusze Piotra poprzeć, też mnie drazni jakczytam cospo polsku a tu nagle zdanie po angielsku czy innemu i to bez tlumaczenia. Albo piszmy tu po polsku w naszym ojczystym języku albo wcale.

A baaaardzo w....a mnie  to notoryczne i modne jakze , zangielszczanie wszystkiego co się da począwszy od prostych rzeczy do wymyślania debilnych  zangielszczonych nazw czynności czy zawodów, któe po polsku brzmia znacznie lepiej i prosćiej.Np zamiast zwykłej kontroli teraz jest "kontroling"  ;D ;D A  wysrać sie jak będzie ? "ide uprawiać/zrobić kuping???"  ;D ;D ;D

Jak tak dalej bedzie szło to z polski zrobi nam sie anglia,  za pare lat jeśli ktoś jeszcze  będzie potrafił przeczytać Pana Tadeusza t niebędzie wiedział co tam pisze, bo  tam bedzie pisało w obcym polskim jezyku.

Dziwie sie też ludziom którzy wyjada za granice i juz po kilku miesiacach  mówią " u nas w niemczech itp" >:(
 i nagle "zapominają" języka polskiego .
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2013, 14:44:21 »

Bez paniki..... mnie osobiście interesują anglo i innojęzyczne ciekawostki - sam do końca wszystkiego nie rozumiem, no ale od czego jest google...?
Zawód arborysty przywędrował do nas z zachodu i właśnie stamtąd powinniśmy czerpać wiedzę - niektóre wątki na forum też nie wzbudzają mojego większego zainteresowania - czy to znaczy że powinny zostać usunięte...???

(wątek do przeniesienia )

Pozdrawiam
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2013, 14:51:54 »

TO  normalne ze większośc jest  ciekawostek ze stanów odnośnie technik i sprzętu, ale fajnie by było jednak czytać tu po polsku.
Pozatym google i inne słowniki   tak tłumaczą że często niewiadomo o co w tym wszystkim chodzi  ( i jeszcze trzeba to odszyfrować  ;D  )   a włąśnie w szcz  z angielskiego, już duzo lepiej tłumaczy niemiecki.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2013, 14:59:16 »

Taaa to lepiej w ogóle nie wrzucać informacji tak? Bo kilka osób nie rozumie?
Jeśli ja jestm mniejszością to się dostosowuję do sytuacji.
Poza tym nie pisz o zangielszczeniu języka bo piszemy tu i informacjach w innym języka a nie niszczeniu polszczyzny.
Z resztą nie temat na to ok ? jeśli ktoś chce coś napisać to zapraszam do innego działu/temetu
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2013, 15:06:56 »

Lobo tutajmusze Piotra poprzeć, też mnie drazni jakczytam cospo polsku a tu nagle zdanie po angielsku czy innemu i to bez tlumaczenia. Albo piszmy tu po polsku w naszym ojczystym języku albo wcale.

A baaaardzo w....a mnie  to notoryczne i modne jakze , zangielszczanie wszystkiego co się da począwszy od prostych rzeczy do wymyślania debilnych  zangielszczonych nazw czynności czy zawodów, któe po polsku brzmia znacznie lepiej i prosćiej.Np zamiast zwykłej kontroli teraz jest "kontroling"  ;D ;D A  wysrać sie jak będzie ? "ide uprawiać/zrobić kuping???"  ;D ;D ;D

Jak tak dalej bedzie szło to z polski zrobi nam sie anglia,  za pare lat jeśli ktoś jeszcze  będzie potrafił przeczytać Pana Tadeusza t niebędzie wiedział co tam pisze, bo  tam bedzie pisało w obcym polskim jezyku.

Dziwie sie też ludziom którzy wyjada za granice i juz po kilku miesiacach  mówią " u nas w niemczech itp" >:(

i nagle "zapominają" języka polskiego .
za granice wyjechalem 15 lat temu i nigdy nie pracowalem z Polakami, prosze mi sie nie dziwic, ze mam trudnosci z pisaniem o arborystyce po polsku.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2013, 15:11:25 »

To  mozesz  przenieśc albo usunać.
Niechodzi mi o wrzucanie informacjii tylko o pisanie po polsku. o samo pisanie.
Jak ktos wrzuci link nawet w arabskim to nikomusie nic niestanie,jak bęzie chciał to znajdzie łumacza  ale jakby ktoś tu nawalał   kszaczkami to też niebyłbys zadowolony.

A właśnie od takiego pisanie  poł na pół z np angielskim zaczyna sie niszczenie polszczyzny.
tyle  mojego w tym temacie.

Adam to nie jest bezpośrednio do ciebie tylko mówie o ogółach. I zawsze się temu bede dziwił, bo każdy powinien dbac o swój ojczysty język , jak nie w pracy to w domu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2013, 15:14:31 wysłana przez krzychu1 »

piotr880

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2013, 16:59:37 »

a nie pisałem że mi się opitol dostanie ?

nadal stoję przy stanowisku aby jak ktoś chce niech czyta w obcych językach , lecz dobrym by było chociaż coś niecoś przetłumaczyć [ piszę o potrafiących przetłumaczyć ]

@Lobo ;

Taaa to lepiej w ogóle nie wrzucać informacji tak? Bo kilka osób nie rozumie?
Jeśli ja jestm mniejszością to się dostosowuję do sytuacji.

nie chcę wyrokować lecz 3/4 użytkowników zapewne nie mówi i czyta biegle w obcych językach

że techniki prac linowych przyszły z zachodu to wiadomo , a co złego w tym jeśli byśmy szanowali język ojczysty

ten zachwyt zachodem i ameryką już co niektórym się zaczyna przejadać , lecz widzę że wielu jest jeszcze w euforii i zachwycie

połowę tematu o rębaku/ach zapaskudzone , proponował bym wydzielić jeśli można w inny temat/dział

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2013, 18:47:15 »

mialo byc o rebakach, zrobilo sie jakies forum lingwistyczne, to jest moj ostatni post w tym temacie.
Beny na "praca za granica" pisze "mnie pachnie Kanada"...nie ma problemu, zamiescilem link na prace w Kanadzie dla arborystow z Europy, co najmniej dwa lata, sponsorowana wiza, bardzo dobra firma. Bez podstawowej znajomosci angielskiego nie ma o czym marzyc. koniec.

piotr880

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2013, 18:53:04 »

@adam - nie mów że ostatni tu raz piszesz

też mam kilka pytań , [ chyba macie rębaki w firmie - nie ?]

na jakich firmach zazwyczaj pracujesz ? , bandit , cat , inne ?

walcowe , tarczowe ,

z podajnikiem hydro czy ręcznym podawaniem ?

też mnie to ciekawi

na wszystko jest czas

Pabianice

piotr880

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2013, 19:42:21 »

Nie przeszkadza lecz utrudnia zrozumienie wielu systemów ,technik

oraz opisy używanych , zalecanych sprzętów

to tyle ode mnie

na wszystko jest czas

Pabianice

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2013, 08:32:26 »

Sporo nazw (szczególnie sprzętu) nie ma swoich polskich odpowiedników. Może warto by zrobić na forum mały słownik branżowy? Mi angielski nie przeszkadza (nie ma go za wiele na forum zresztą) a język techniczny ma to do siebie że ma sporo zapożyczeń, czy napisanie Ok też jest niszczeniem polszczyzny?     

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45