Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Nasze gafy- ku przestrodze  (Przeczytany 8558 razy)

Odp: Nasze gafy- ku przestrodze
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 05, 2015, 22:58:41 »

wreszcie przeczytalem... "schlal sie i spi w straznicy", w zyciu nie slyszalem bardzie oczywistego zaproszenia na espresso.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 27, 2015, 22:42:42 »

Odgrzewam temat, miałem taką przygodę; sosna ok 30 m, klient chciał ściąć konar, który wisiał nad domem  (lekki przechył całego drzewa na dom). Wdrapałem się na górę, zainstalowałem , blok podwiesiłem, sekcja podwiązana, dołowy wybrał linę to biorę się za cięcie.    Podciąłem z dołu , potem z góry, sekcja leci ale widzę że zaczyna się rotować i zakręcać na wolnym końcu liny na której wiszę. Nagle czuję, że duża siła ciągnie mnie w dół. Dołowy się połapał i przestał popuszczać, zblokował linę. Na spokojnie zaczęliśmy manewrować liną, odkręcając sekcję z mojej liny w końcu się udało ale byłem lekko obkichany ze strachu  :P. Pierwszy raz spotkała mnie taka przygoda, jestem ciekaw czy ktoś to już przerabiał.
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 27, 2015, 23:03:37 »

co spowodowalo, ze sekcja zaczela sie krecic?
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 27, 2015, 23:08:19 »

Adam, nie mam pojęcia dlaczego zaczęła się rotować wokół własnej osi - czort wie ;-).
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 27, 2015, 23:11:56 »

mnie sie tak robi, jak dlugo uzywam liny do urobku jednym konce i nie na calej dlugosci (z lenistwa  :-[ ). jak sie potem zalozy line koncem, ktory dlugo nie pracowal, to moze sie tak porobic.
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 27, 2015, 23:17:37 »

Być może, chociaż zawsze staram się żeby liny wypoczywały po pracy - swobodne wylegiwanie się lin ponoć dobrze im robi ;-)
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 27, 2015, 23:45:48 »

kazdemu dobrze robi, ale powrot do pracy moze powodowac rozne skrety ( u lin tez).
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 29, 2015, 18:28:41 »

Sytuacja z dzisiaj-robimy na cmentarzu wielkiego klona.pierwsza obcieta spora odnoga wszystko ok.opuszczana do dolu i w momencie manewowania na wysokości 2 m czubek dotyka delikatnie płytę nagrobkową i...plyta leci i sie łamie.no zajebiscie,start dnia ekstra a później uszkodzona piła i ciężkie rozmowy przy rozliczeniu....ciezki dzień.mam dosyć na dzisiaj :(
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 29, 2015, 19:37:56 »

Najwazniejsze, zeby wyciagnac prawdziwe wnioski i na ich podstawie uniknac bledow w przyszlosci. Tylko ten sie nie myli, ktory nic nie robi, ale powtarzanie bledow swiadczy o glupocie.
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 29, 2015, 23:17:28 »

Sytuacja z dzisiaj-robimy na cmentarzu wielkiego klona.pierwsza obcieta spora odnoga wszystko ok.opuszczana do dolu i w momencie manewowania na wysokości 2 m czubek dotyka delikatnie płytę nagrobkową i...plyta leci i sie łamie.no zajebiscie,start dnia ekstra a później uszkodzona piła i ciężkie rozmowy przy rozliczeniu....ciezki dzień.mam dosyć na dzisiaj :(

Zawsze sprawdza się stan płyt, bo niektóre tylko na silikonie, żeby stały. My zanim cokolwiek zaczynamy na cmentarzu robić to dokumentacja fotograficzna w promieniu 15 metrów od drzewa, bo niejedno próbowano nam wmówić.
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 30, 2015, 01:29:19 »

Wieki temu dokumentacja fotograficzna uratowala mnie przed oskarzeniem o "trwale uszkodzenie drzewa pomnikowego" czy jakos tam. Zawsze warto robic zdjecia przed robota i po.
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 30, 2015, 10:04:37 »

no dokładnie , to jest kolejna nauczka na przyszłosc , tylko powiedzcie mi jak ując na zdjeciu płyte która ledwo stoi ? może lepiej nagrać filmik ?ewentualnie ją zestawić na ziemie i tyle.Było kilka takich płyt że mozna by je bez żadnej siły zdjąc, poprostu stoją do pierwszego dotkniecia, najbardziej przeraża mnie fakt że koło takiej płyty bedzie przechodziło dziecko i dotykając spuści ja na siebie, bedzie tragedia jak skurczybyk, te płyty sa mega cięzkie.
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 30, 2015, 21:21:01 »

miałem podobną sytuacje gdy galąź musnęła płyte, na moje szczęście płyta pobimbała przód-tył i się uspokoiła. dokumentacja foto jak najbardziej, ja fotografuje wszystkie uszkodzenia pomników wokół robionego drzewa jak kolega wyżej napisał. to czy płyta jest na kołkach czy na silikonie to nie nasza sprawa. stała przed ma stać po wycince.  poza tym jak luźna zawsze możesz zdjąc i położyc na czas robót , lepiej dla ciebie.
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 31, 2015, 11:26:04 »

Dzięki za konkretne odpowiedzi, wniosek - napewno trzeba każdy pominik w zasięgu naszego działąnia sprawdzić i tyle.

pzdr
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 31, 2015, 15:43:28 »

Najlepiej jest z zarządcą cmentarza, czy to jest komunalny, czy parafialny zrobić wizję lokalną, poruszać płytami, zrobić dokumentację fotograficzną, potem odbiór i też dokumentacja. Zdziwiłbyś się jak ludzie potrafią kombinować.

Sytuacja sprzed paru lat jak powywracało drzewa na komunalnym i pojechaliśmy tam posprzątać. Jak znajdę zdjęcia to wkleję. Całe drzewa leżące na nagrobkach. I znalazł się jeden taki który stwierdził, że pomimo, że drzewo leżało na jego to nie uszkodziło, tylko my to zrobiliśmy przy usuwaniu drzew.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45