Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Guma do BIG SHOTA  (Przeczytany 2009 razy)

kot

• piła jest dobra na tyle ile ostra
Guma do BIG SHOTA
« dnia: Styczeń 18, 2012, 12:06:28 »

Cześć

Mam problem z doborem gumy do big shota samoróbki , te których próbowałem okazywały sie za słabe bądź nie trzymały naciągu i po paru strzelaniach do wyrzucenia są , a próbowałem rożnych wag rzutek .

Co polecacie ?

pozdro
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Guma do BIG SHOTA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2012, 14:16:23 »

Pytanie czy warto w ogóle robić takie kombinacje? Oryginalne gumy do Big Shota to koszt ok. 150 zł, a cała głowica 400 zł (komplet 550). Ja bym samoróby nie tknął - znam gościa, który ma spore wgniecenie w czaszce zrobione ramieniem głowicy załamanym podczas naciągania. Dobrze, że oka nie stracił, bo było blisko. Oczywiście strzelał samoróbką.

Nie wiem jak Wy, ale ja szanuje na tyle siebie, ludzi którzy ze mną pracują i powierzone mi mienie itd, że nie używam sprzętu nie dającego gwarancji bezpieczeństwa. Może większość nie kosztuje grosze, ale też bez przesady...

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:05:00 »

zgadzam się

mnie rok temu big shot z linką do rzutki kosztował ponad 600 zł , ale przydaje się czasem i dobrze że wszystkie elementy oryginalne

same rury [ dwie części mam na zbyciu  ;) ]
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2012, 17:38:31 »

witam:)
Jeżeli chodzi o big shota to ma samoróbkę i się sprawdza, jak będę miał chwilkę to zrobię fotkę i wrzucę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 21:17:04 wysłana przez Lobo »

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2012, 21:20:42 »

Nie będę tolerował takich wypowiedzi!
Jeśli ktoś chce proszę pisać prywatne wiadomości.
Poncz napisał jak kończą się zabawy wynalazkami...
Forum propaguje profesjonalne podejście. Nie chcę żeby ludzie czytali takie rzeczy.
Pracujemy, zarabiamy, stać nas na bezpieczny sprzęt.
Nie ma co oszczędzać.

kot

• piła jest dobra na tyle ile ostra
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2012, 22:47:10 »

Gdzie mozna kupic gume jak i glowice w polsce ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2012, 23:35:19 »

W polsce praktycznie nic nie mozna kupic. Jedynie troche arbo z protekta.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2012, 15:01:53 »

Nie będę tolerował takich wypowiedzi!
Jeśli ktoś chce proszę pisać prywatne wiadomości.
Poncz napisał jak kończą się zabawy wynalazkami...
Forum propaguje profesjonalne podejście. Nie chcę żeby ludzie czytali takie rzeczy.
Pracujemy, zarabiamy, stać nas na bezpieczny sprzęt.
Nie ma co oszczędzać.

Lobo po co ta złość :)
Wypadek opisany przez Poncza spowodowany był złym wykonaniem albo złym doborem materiału jedno z dwóch. Przecież ktoś musiał na to wpaść i nie wiadomo jakie były skutki pracy nad procą?
Zgodzę się, forum ma propagować profesjonalne podejście do zawodu lecz na pewno przegląda to forum wiele osób, które zaczyna w tej profesji i nie stać ich na zakup sprzętu lub chcą sprawdzić czy w ogóle im się to przyda więc szukają alternatywy dla siebie. Ciekaw jestem czy każdy kto jest tak anty wszelkim samoróbką na wzór orginałów od razu było go stać na profesjonalny sprzęt. Trzeba liczyć się z tym, że za wykonanie ponosi się całkowitą odpowiedzialność samemu za siebie.
Niestety nasz rynek jest ubogi w profesjonalny sprzęt.
Trzeba mieć otwarty umysł na na nowe pomysły, przecież większość wynalazków powstało w garażu ;)

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2012, 16:02:57 »

Nie odbieraj tego, że jestem złośliwy. Ja po prostu nie chcę żeby przez forum zdarzył się wypadek.
Można kombinować ale nie z elementami, które mogą się przyczynić do wypadku z naszym udziałem.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:39:44 »

nie pamiętam a szukać się nie chce

ale przy używaniu procy jest nakaz stosowania kasku i chyba ochrony twarzy ?
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2012, 18:14:34 »

Tak, obowiązkowy jest kask z osłoną oczu. Trzeba też pamiętać, żeby naciągać gumami ustawionymi po przeciwnej stronie tyczki niż my jesteśmy.

Z procą to jest tak, że nie jest ona koniecznym wyposażeniem. Ja kupiłem dopiero niedawno. Więc można spokojnie dokupić ją po jakimś czasie.

A w Polsce można ją kupić z Freeworkera za pośrednictwem Maćka Motasa. Alternatywą jest prywatny import z Niemiec lub UK (z USA się nie opłaca).
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2012, 18:17:24 »

:) Nawet używając rzutki i linki jest taki wymóg... :o  - kask.
Takie forum jest między innymi  po to żeby ludzie się o tym fakcie dowiedzieli - sam przerobiłem wiele opcji linek do rzutki, opuszczania sekcji na wyblinkach i karabinkach itp....
Po czasie mogę stanowczo stwierdzić iż znaczna większość usprawnień i modernizacji sprzętów, zaprojektowanych przez ludzi z dużym doświadczeniem w temacie, ma znaczący wpływ na komfort i bezpieczeństwo pracy - ale tak jest w każdej innej dziedzinie/profesji .
Panowie ....  ;) narzekacie że teraz jest problem ze zdobyciem odpowiedniego sprzętu... pomyślcie co było w PL 5-10 lat temu...... aby cokolwiek dostać trzeba było mieć najlepiej rodzinę lub znajomych w za Oceanem....... :o
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2012, 22:48:46 »

« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2012, 23:25:02 »

Nieprzydatny gadżet, jak zresztą widać do używania w 3 osoby.

Jeszcze na koniec kilka słów podsumowania, bo to pierwszy wątek, który zostanie zamknięty (ewentualne uwagi do tej decyzji jak zawsze proszę kierować do działu "Uwagi merytoryczne i techniczne".

W internecie panuje wolność słowa i każdy odpowiada za swoje wypowiedzi - to jedna strona medalu.
Niemniej my, jako administratorzy, w jakiejś części także czujemy się odpowiedzialni za treści które stąd wypływają, szczególnie w stronę niedoświadczonych osób poszukujących informacji. Dlatego będziemy moderować dyskusje, których celem jest wypracowywanie rozwiązań nieprzetestowanych/niebezpiecznych. Może z szkodą dla dyskusji, ale z zyskiem dla bezpieczeństwa. Nasza ocena zawsze będzie subiektywna, ale staramy się ingerować tylko minimalnym stopniu - tam gdzie uznamy to za konieczne.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45