Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Blok  (Przeczytany 2660 razy)

Blok
« dnia: Marzec 31, 2011, 11:21:11 »

Mam namiary na kolesia który zrobi blok na indywidualne zamówienie. Sam u niego zamawiałem i jest ok. Okładziny z blachy "4" krążek alu na łożysku, jednostronnie otwierany, waga 1,5 kg, cena 150 zł.

Link do aukcji:
http://allegro.pl/zamek-slizgowy-krazek ... 07839.html
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Re: Blok
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2011, 11:51:08 »

Na tych fotkach jest Twój sprzęt ?
Mógłbyś podać +/- wymiary ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2011, 13:48:33 »

wymiary i wytrzymałość przede wszystkim
bo jeśli to ma duże kloce wytrzymywać to może lepiej coś sprawdzonego http://www.iscwales.com/pdf/pulleys/arb ... pulley.pdf  chyba, że do przecięgania, albo do gałęzi czy mniejszych sekcji. Aha nie mam nic przeciwko rodzimej produkcji - port-a-wrap sprawdzony i godny polecenia.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2011, 13:49:58 »

ten czerwony blok o udźwigu roboczym 2 tony (sile zrywającej 10 ton) jest na ebayu do kupienia za ok 370 zł z przesyłką.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2011, 14:24:33 »

Tak ten na fotkach to mój blok. Wytrzymałość - trudno powiedzieć atestu to on nie ma ale myślę że jak lina ci wytrzyma to blok też. Ten akurat jest linę max. 15 mm. Wymiary i waga porównywalna do tego co zapodałeś linka- też mam taki tylko niebieski 16-100. Nieraz na robocie potrzebuję dwóch-trzech.
Chodziło mi o to że za niewielkie pieniądze można nabyć dobry blok. Za trzy i pól stówki to myślę że koleś zrobi ci dwa - jeden powiedzmy średni i drugi jakiś wypierdziawszy na linę 18 mm do konkretnych sekcji.
Tak jak pisałem w/g indywidualnych upodobań.
P.S. żeby zaraz nie było że jakiś interes chcę zrobić - to nie jest mój znajomy, nie mam z tego tytułu żadnej gratyfikacji.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2011, 14:56:14 »

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2011, 16:57:26 »

Dzięki !
Dam znać kumplowi, szuka czegoś do wyciągarki samochodowej tyle że dwa poprzednie z allegro już mu się rozsypały... :)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2011, 19:34:40 »

Ostatnio miałem przykrą niespodziankę- otóż puścił zacisk na linie od bloku. Rzuciłem taki sobie konar topoli na blok i niespodzianka. Całe miejsce miało miejsce na cmentarzu. Na szczęście lina zaczepiła się o wystający sęk i nagrobki ocalały ale zrobiło mi się bardzo gorąco. Dodam że wcześniej rzucałem na tym bloku naprawdę porządne sekcje i zacisk wytrzymywał (ten na czerwonej linie)- do czasu.
Zrobiłem nowy na prasie do zarabiania przewodów hydraulicznych ale mam jakieś lękowce. Jednak chyba najlepszy jest węzeł. Fajne są oryginalne liny z zaplatanym uchem ale oczywiście nie do kupienia w PL.

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 18, 2011, 22:28:48 »

zacisk metalowy na line miękką, kiepskie połączenie, niestety węzeł odpada, za bardzo osłabia line. zaplatane najpewniejsze, mocne. blok wygląda fajnie, ale nie kupiłbym, brak jakichkolwiek norm wytrzymałościowych, nie zaryzykuje, zbyt bardzo cenię bezpieczeństwo swoje i innych podczas pracy. oryginalne bloki są naprawde pancerne, raz kupujesz i służy ci bardzo długo.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2011, 23:20:33 »

Też bym odpuścił takie tanie rozwiązania, wole być pewien tego co stosuje. Co do zacisku to słabe rozwiązanie, podejrzewam że przy większym obciążeniu krawędzie metalowego zacisku ładnie tną miękki poliamid...
Co do węzłów przy ósemce spadek wytrzymałości jest o 45 % przy 9 30 % można stosować ale trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Nie wiem czy i o ile spada wytrzymałość przy splice-ach
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:11:15 »

No fakt. Zacisk metalowy na miękkiej linie to nie najlepsze połączenie. Nikt nie planuje zakupów? Kupiłbym oryginalnie zaplecioną linę.
Miał ktoś styczność z tą liną:
http://www.grube-shop.at/de/Fachkatalog ... -Meterware

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2011, 19:52:22 »

kiedyś się nad tym zastanawiałem ale jak zobaczyłem jaką ma wytrzymałość to olałem...
Ja zakupów narazie nie planuję.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2011, 21:29:39 »

leśnik - to nie lepiej oryginalne whoopie sling do bloku kupić. wytrzymałość solidna i wygodne to.
freetree czy inne sklepy. ewentualnie ebay.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2011, 21:43:04 »

No może i lepiej. Człowiek uczy się na błędach. Tylko żeby to było dostępne od reki to bym poszedł i kupił. A tak ściągaj 3 metry sznurka z za granicy i czekaj trzy miesiące trochę to śmieszne. Dlatego pytałem się czy ktoś zamierza coś zakupić - bym się podłączył. Daj namiar na te aukcje na ebay. Jak to się w ogóle przez to kupuje?

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2011, 22:51:14 »

zadzwoń do grube ściągną Ci wszystko z niemieckiego katalogu ponoć szybko, ale nie wiem nigdy nie ściągałem nic przez nich. Lub freeworker tydzień i masz na miejscu (komunikują się po niemiecku i angielsku) płacisz pewnie kredytówką jak wszędzie

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45