Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: rębak do 10tys  (Przeczytany 1714 razy)

rębak do 10tys
« dnia: Styczeń 18, 2015, 12:17:37 »

http://www.polexim-online.pl/?prod=5

Ma ktoś? jak myslicie za ta kase warto? patrzac po filmikach calkiem niezle daje rade jak na taki maly rebak w porownaniu do innych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: rębak do 10tys
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2015, 12:45:22 »

Mam podobny rębak, z tym, że nazywa się Termit i wali chinami od niego ;) na razie przerobiłem na nim ok 30-40 r-g, rębak/rozdrabniacz daje radę z gałęziami ok 5-7 cm średnicy, przy ostrych nożach szatkuje też grubsze, ale grube gałęzie bardzo szybko tępią noże, więc lepiej zostawić je na opał ;p. Bardzo fajnie daje radę na przykład z Topolą kanadyjską, kiedy drewno jest w miarę miękkie, a gałęzie długie i proste, Leszczyna pospolita to też żaden problem. Dużo gorzej używa się go na przykład z Wierzbą babilońską 'Tortuosa' i tego typu drzewami/krzewami, kiedy gałęzie są pokrzywione a gardziel do której się je wciska jest za wąska. I oczywiście fakt, że nie posiada mechanizmu wciągającego gałęzie powoduje, że wali po rękach strasznie. W moim egzemplarzu był taki problem, że przy wylocie jakiś 'inteligent' zamontował śrubę, której wystająca krawędź sporadycznie blokowała zrębkę po czym blokował się cały wyrzut i maszynę trzeba było zatrzymać i spędzić 10 min na czyszczeniu bębna z pozostałości drewna(drobna modyfikacja załatwiła problem). Oczywiście należy się jeszcze zastanowić, czy warto wydać 8-10 tyś na sprzęt który będzie nas mocno irytował swoimi ograniczeniami? Ja nie polecam, też byłem w gorącej wodzie kompany i teraz trochę żałuję, bo widzę milion lepszych zastosowań dla 8 tyś zł których teraz nie mam, a które dużo szybciej by się zwróciły przy inwestowaniu w inny sprzęt ;P
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2015, 13:04:33 »

fakt jest taki że dobry rębak jest duży i bardzo drogi. do tego koszty transportu wieksze bo taki mozesz wrzucic na przyczepke obok frezarki albo na pake i masz caly zestaw do kompleksowej uslugi. o tym termicie tez myslalem ale jednak chyba jansen moze okazac sie troche lepsza marka. nie licze na cuda. chce tylko miec mozliwosc posprzatania po sobie. a 30tys za ciągany duzy rebak dac jak dla mnie dzisiaj nie ma szans.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2015, 19:50:49 »

Bardzo ważny jest serwis i dostępność części.
Dobrze było by zorientować się w tym temacie. Niekiedy jedna zepsuta pierdoła uziemi maszynę na kilka tygodni potrzebnych do ściągnięcia tej części z zagranicy.
Sam rębaczek nie wygląda źle ale mogą być problemy z większą ilością gałęzi szczególnie suchych albo z drzew owocowych.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2015, 20:19:28 »

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:08:31 »

krzychu masz racje. możnaby wstawić silnik np od golfa 1.6D. dołożyć oś, hak i mamy małego bandita :) gorzej z rejestracją . bo przy tej masie z silnikiem od auta targac to na przyczepce to masakra
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:10:30 »

Wystarczy zrobic na ramie wszystko i wsunać na przyczepke. Będzie jako ładunek ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:17:57 »

tylko gdzie frezarke i zrąbke sypać.... myslałem o takim kompaktowym zestawie ale tak sie chyba nie da albo bedzie to mało wydajny zestaw
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:23:17 »

Bus i na pake.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2015, 23:30:51 »

Termit to modyfikacja nimieckiego (chińskiego  :D) rębaka Holzinger. Miałem do czynienia i wersja podstawowa wymaga wielu przeróbek do jakiej takiej pracy. Nada się dla emeryta z dużym ogrodem i zamiłowaniem do spedzania w nim czasu ale ma za słabą wydajność jak na narzędzie profesjonalisty. Przede wszyskim to że nie wciąga towaru sam może przyprawic o chorobę. Silnik nie za mocny ale jak ktoś ma talent do majsterkowania to może by go zdołał jakoś udoskonalić.

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2015, 23:48:06 »

ja mam takie cudo za 13tys.

wektor

• GG: 7305305
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2016, 20:14:25 »

Witam.Podpinam się pod temat.
Poszukuję taniego rębaka do kwoty ok. 10-12 tys. ( wiadomo lepiej coś tańszego, ale nie chcę też wywalać kasy w błoto na byle co).
Sprzęt ma pracować na małych usługach przy wycince i pielęgnacji drzew głównie w ogrodach. Nie robię tego bardzo dużo, ale czasem nazbiera się hałda gałęzi, a rozdrabnianie ich na obecnie posiadanym rozdrabniaczu tarczowo – bijakowym z podawaniem gałęzi ręcznie mija się z celem przy większych robotach. Wycinam drzewa liściaste, iglaste i owocowe oraz robię sporo pielęgnacji: żywotniki i inne ozdobne.
Generalnie w tej chwili na polskim rynku sporo produkuje się rębaków bębnowych i chyba na taki właśnie się zdecyduję z uwagi na ich przystępne ceny. Chciałbym usłyszeć jednak głosy użytkowników tych maszyn.
Taki jak w poniższym linku, ciągany za autem z silnikiem 15 kM (Es-15) kosztuje 7700 zł – zrębka długości ok.6-8 cm:
https://www.olx.pl/oferta/rebak-spalinowy-es-15-18-20-CID757-ID8FBUF.html#49066298b4
Zasadniczą wadą tego sprzętu jest napęd mechaniczny wałka podajnika – czyli na łańcuchu, bez możliwości wycofania zakleszczonego materiału bez wyłączenia maszyny.
Tutaj jest filmik jak to pracuje na wałku mechanicznym, z tym, że na filmie jest rębak napędzany przez WOM ciągnika:
https://www.youtube.com/watch?v=X-BmDBCP56w
Wersja mobilna z silnikiem 15 konnym, ale wałkiem napędzanych hydraulicznie – zrębka do 2 cm -   kosztuje 9500 zł – też się nad takim zastanawiam – watro dopłacać?
Ktoś używał rębaka tego producenta? A może polecicie coś sprawdzonego u siebie w dobrych pieniądzach?
Wszystkie uwagi i sugestie mile widziane ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45