Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: zarobki pod liniami  (Przeczytany 4656 razy)

Odp: zarobki pod liniami
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 18, 2015, 18:15:13 »

Witam wszystkich.  Mój pierwszy post na forum i początek drogi do profesjonalnej roboty :)

Od grudnia zacząłem ciąć nad liniami i u nas wygląda to tak, że ja jestem podwykonawcą i robię na górze plus zatrudniam dołowego, a zleceniodawca daje swojego nadzorującego z papierami powyżej 20kW. Zawsze czekamy, aż wyłączą linie. Z racji, że do tej pory robiłem tylko w przemyśle i moje doświadczenie w pracy na drzewach równało się okrągłe 0 godzin dogadałem się na stawkę godzinową :) Pierwsze drzewo i trzy dni zakwasów - wniosek -> metody alp.przem. nie działają na drzewach. W przyszłym miesiącu kurs we Wrocławiu i zakupy i myślę, że praca pójdzie lepiej, szybciej i przyjemniej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 18, 2015, 20:23:04 »

A propo  tego co pisałem, tu cześc z jakosci usług firmy wycinajacej pod liniami, a jest tego sporo. Normalny człwiek za takie cos dostałby kare za ogłwowienie ew za wycinke nielegalną.

« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:11:40 »

tak to niestety wygląda a czasami jeszcze gorzej. niestety nazywa się to cięciami technicznymi i nie ma to nic wspólnego z arborystą a to co tam stoi  to już nie jest drzewo. takie to troche posrane, ja bym wolał to drzewo wyciąć  i nasadzić w takiej odległości żeby nie przeszkadzało drutom. takich drzew w polsce są miliony.
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:22:55 »

NO u mnie tego niebyło ale teraz bedą  :(.
Najgorsze jest to ze takie jak np te świerki rosły wiele lat i nigdy z tego powodu żadnych awarii czy choćby małych zwarć niebyło. a teraz wyglądaja jak .... dalej drzewa przy drodze maja gałezie z jednej strony tylko- nad drogą!!!! k..a i to ma być bezpieczne? a drzewa rosna dobre 5m od lini. Wypierdzielają byle jak, odrywaja jezory na długości  nawet 1,5 m!!  Szok, a ja u siebie niemoge nic zrobic z drzewami >:(
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:35:50 »

Niestety tak jest, że cięcie techniczne każą robić tylko z jednej strony drzewa. Ja też nad tym ubolewam i jak widzę własne efekty pracy to się serce kraje, ale pozwolenia na wycinkę nie ma, ale na cięcie techniczne jest. U nas na linii 20kV 3 m od zewnętrznego drutu ma nic nie być i czasami drzewo stoi 5m od linii, ale jeden konar 10m nad linią wystaje i tak, go trzeba ciąć. Energetyka się czepia i nie robi odbiorów jak coś jest w świetle 3m i stąd takie cięcia.

krzychu1 - to co pokazałeś to totalna porażka - ja w takim momencie bym bez problemu zdobył pozwolenie na wycinkę i położył te drzewa zamiast zostawiać kikuty.
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 19, 2015, 16:05:49 »

I ciąg dalszy k...a jeb..a m...ć!!!
Co to k..a za ludzie? Ojebali całe świerki zostawili tylko kikuty z kilkoma gałązkami. Orzech też ciekawe jak on  by tak  nale wyrósł  żeby lini dotknąć, 6 lat tak rośnie i nic sie neidziało. Teraz dop zacznie pędzic  w góre.

A znajac życie to teraz ja sie bede musiał mordować żeby po debilach powycinać, niby dobrze ale wolałbym całe a nie  trupy.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 19, 2015, 16:32:07 »

Debile -to łagodne określenie. Odpowiedzialność jednak powinna dotyczyć innych osób. Bo ktoś tym idiotom płaci za dewastowanie krajobrazu  >:(
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 19, 2015, 16:36:37 »

Dokładnie , powinno to byc robione z głową, jutro pojeżdze i zrobie więcej  fotek.
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 19, 2015, 19:32:53 »

możesz sobie porobić  fotki, ale to nic i tak nie zmieni, jedynie sobie razem wszyscy powzdychamy w kółku wzajemnej adoracji i arbopoprawności ;) za mniej niż 40 zł od drzewa trudno robić cięcia techniczne zgodne z prawami przyrody.
Od indolencji urzędników srających po gaciach jak mają zinterpretować źle zrobioną ustawę (więc nic nie robią) gorsza jest tylko świadoma ignorancja energetyków - szlachty na nieswoich włościach, dla których drzewa to zło niekonieczne.

Ja, siedząc w tej kanciapie pod liniami już kilka lat, nie wyobrażam sobie , że się coś zmieni.
Chyba, że:

jakiś dyrektor oddziału operatora energetycznego będzie miał syna albo bratanka po studich leśnych i z braku innych wakatów uczyni dla niego specjalny etat kierownika ds. utrzymania zieleni w paasie technologicznym i da pełną swobodę działania do totalnej przebudowy panującego sposobu myślenia, np. zgodzi się na rozbudowę budżetu wycinek z 300 000 zł rocznie na rejon na 2 000 000, bo wtedy dobry arborysta będzie dobrze pracował przy tego typu pracach. Oczywiście prawnicy będą musieli się też nieźle nagłowić jak to zrobić, żeby na przetargach wygrywała najdroższa oferta ;)

« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 19, 2015, 19:49:54 »

Tomek za 40 zł to te świerki można było naprzykład obciać wszystkie równo( z tych pierwszych zdjęć) i wyglądąło by duuużo lepiej( i było by dużo szybciej) , orzecha można  było tylko deczko przyciąć tym bardziej że wcześniej w pobliżu lini były tylko cienkie gałązeczki!!!!!! ( ale niemieli czym więc cieli duze konary). a tego klona to juz dawno powinni całego wyciać bo po drugiej stronie drogi jest trafo.  JEst wile takich drzew które w prostszy sposób można było by zrobic( = dla nich większy zarobek) tylko po co i niema czym.
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 19, 2015, 19:56:51 »

Takie drzewo kwalifikuje sie do wycięcia, firmy starają sięwycinać niż przycinać. jednak gdy właściciel się uprze nie ma siły przyciąć trzeba na daną odległość od linii i stoi taki kaleka potem. Ja kiedyś ładnie przyciąłem ślicznego dęba. naprawde się postarałem i zrobiłem tą odległość co do centymetra żeby nie robić mu krzywdy większej niż ma. przyszedł właściciel i mówi: (panie obetnij go pan tak od dolu do góry!!!!! ja to posprzątam!!!! powiedziałem że nie ma takiej opcji nawet tłumacząc wieśniakowi już że grzywna za takie coś bo jak tlumaczylem że drzewo kalecze to odpowiedział że to dąb nic mu nie będzie. powiedziałem NIE!!!! zrobiłęm swoje i pojechałem. kilka dni później dąb został cały ogołocony z grubych konarów z drabiny (opał przy okazji).myslałem że szlag mnie trafi jak zobaczylem co on z tym drzewem zrobił!!!!!!!!!!!!!!!!!! i powiem wam szczerze że propozycji mialem wiele typu.... panie tnij pan więcej niech chociaż opału troche da!!!!! tam gdzie bieda tam nie patrza na nature
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 11, 2018, 14:38:13 »

Teraz chyba od ustawy Szyszko, wycinka drzew jest łatwiejsza - niezaleznie czy z rozsądku czy wygody, sporo osób powycinało drzewa w tym w takich niebezpiecznych miejscach jak na zdjęciach wyżej. Konsekwencja jest niestety taka, że wiele osiedli "wyłysiało" gwałtownie :(
Pasjonat podróży i pomysłodawca portalu visiton.pl z ofertami na noclegi Giżycko - zapraszam do współpracy :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45