Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Pomoc w zdobyciu doświadczenia.  (Przeczytany 1498 razy)

Pomoc w zdobyciu doświadczenia.
« dnia: Lipiec 15, 2014, 14:17:44 »

Witam. Mam na imię Piotrek i jestem z okolic Częstochowy. Przygodę z pilarką zacząłem dawno temu. Ponad dziesięć lat przepracowałem w lasach w kraju i Europie, dorabiałem (dosyć często) wycinając drzewa trudne z podnośnika. Posiadam duże doświadczenie i precyzję w obalaniu kierunkowym takich drzew, pracowałem w trudnych górskich terenach Pirenejów i Beskidów. Chcę iść dalej i zacząć ścinkę sekcyjną alpinistyczną, dołączając do grupy takich drwali. To bardziej wynik zamiłowania niż ambicji. Drzewa las przez ten czas nauczyły mnie pokory stąd zdaję sobie sprawę że muszę przejść daleką drogę zanim stanę w koronie drzewa. Pracuję na sprzętach husqvarny 268 28" (niezniszczalna babuszka) 357xpg (marnej zastępczyni 254xp) i 346xp. Poza nimi posiadam kosiarki, wykaszarki, nożyce do żywopłotó itp (ale to nie do tematu. Nie posiadam sprzętu do ścinki sekcyjnej bo zwyczajnie nie kumam tematu. Jestem gotowy zainwestować w siebie oraz w taki sprzęt. Czy jest może grupa z pobliża która przygarnie starego drwala? mój tel 696-202-300 e-mail podany no i forum.
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Pomoc w zdobyciu doświadczenia.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2014, 17:08:15 »

Jeżeli nie będzie Ci za daleko do Opola, to możemy się zgadać. Ale to okazyjnie i nie w najbliższym czasie.

P.S.
Masz badania wysokościowe?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2014, 17:47:31 »

Ok' Do Opola to przysłowiowy rzut beretem. Badania nie problem. Zrobię. Myślę że praca na dole przy alpinistach to najlepszy z możliwych pierwszych kroków dla mnie. A nawet będę mógł w praktyce sprawdzić czy podołam kicać po gałęziach.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2014, 22:56:43 »

"okazyjnie i nie w najblizszym czasie"... :D
znasz jakies jezyki oprocz polskiego?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2014, 23:21:36 »

Tzn?
Kolega Piotrek zapewne preferowałby coś "na już" i "na długo". Ja nie mogę zaoferować ani jednego ani drugiego.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2014, 01:24:29 »

Hej Piotrze,masz swietne podstawy do opanawania zawodu. Brak tego typu doswiadczenia jak twoje jest czesto pienta achillesowa wsrod arborystow. Niestety nie moje okolice ale trzymam kciuki ze znajdziesz dobrych nauczycieli. Uklon za postawe, pokora dowodzi doswiadczenia i pomaga sie rozwijac. Z takimi ludzmi milo jest sie dzielic doswiadczeniem.

Witaj na forum  :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2014, 08:39:01 »

Adam. Znam francuski komunikatywnie, zwłaszcza z branży leśnej. Beny. Pokory nauczyło mnie leśne życie bo to i piła ugryzła dwa razy (raz spodnie antyprzecięciowe prawdopodobnie uratowały mi życie. I kask na łbie miałem rozbity i drzewo powlokło mnie jak przysłowiową "szmatę" dowodząc że człowiek wobec przyrody to pyłek. To wszystko nie było wynikiem braku umiejętności lecz rutyny, pośpiechu i pogoni za kasą. No jedynie przy trudnych drzewach nic nie było bo człowiek zdaje sobie sprawę z zagrożenia i podchodzi do do drzewa indywidualnie a nie kosi jak żyto.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 23, 2014, 19:35:12 »

A mam jeszcze do Kolegów pytanie.
Czy kwota 18-20 tys zł wystarczy aby nabyć niezbędny sprzęt oraz zrobić odpowiednie kursy do ścinki sekcyjnej?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2014, 21:57:23 »

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2014, 05:25:02 »

Mysle ze w jednej trzeciej tej sumy powinienes sie zamknac nie oszczedzajac na niczym. Bo zgaduje ze sprzet pilarski jakis tam masz. Koniecznie top-handle saw czyli galeziowka lub zelazko jak to woli (1300-2300zl w zaleznosci od modelu i marki). Duzo informacji mozesz znalezc na forum, jak nie znajdziesz pytaj tu lub taz na prv, mysle ze nikt ci tu pomocy nie odmowi. Do scinki sekcyjnej potrzebujesz bardziej doswiadczenia niz kursow, nie ma mysle kursu ktory by mogl przygotowac solidnie do takiego szerokiego zagadnienia. Praca z kims doswiadczonym -to chyba najlepsza droga

Adamie, nie zrozumialem co chciales przekazac tym obrazkiem ale nie nie przeszkadza mi to zupelnie, jak dla mnie mozesz wszystkie swoje posty ozdabiac w ten sposob :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2014, 05:27:35 wysłana przez Beny »
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:12:48 »

To duża suma, za którą idzie się nieźle wyposażyć jak i zrobić kurs (podstawowy na początek). Jak pisze Beny,w Twoim przypadku, można nawet obyć się 1/3, stawiając na podstawy.

Tak w ogóle, to pomyśl o sierpniowych Mistrzostwach Europy. Zapisz się jako wolontariusz - poznasz sporo osób ze środowiska (być może kogoś blisko Ciebie), podpatrzysz techniki i pomacasz sprzęt, bo będzie pewnie sporo wystawców. Zawsze to fajnie móc np. powisieć w uprzężach różnych, zanim kupisz. No i nie ma jak pogadać na żywo, a nie przez neta.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:33:52 »

No do Świerklańca na bank przyjadę. Jak się zapisać na wolontariusza? Co to oznacza?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:42:48 »

Wystarczy wypełnić i przesłać mailem formularz: http://www.fap-arbor.pl/n/mistrzostwa-europy-we-wspinaczce-drzewnej/formularz-dla-wolontariuszy.
Będziesz pomagał przy organizacji i realizacji mistrzostw (głównie przygotowywanie i przeprowadzenie konkurencji).
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2014, 23:21:57 »

absolutnie 1/3 tej sumy Ci wystarczy, reszte mozesz przeslac mnie, a ja wspomoge Cie dobrym slowem.
pozostale 2/3 obiecuje wydac na cele charytatywne -

http://www.pierre-annez-de-taboada.com/img/stage-jewellery/jewellery-set-moulin-red-yellow-big.jpg
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 25, 2014, 14:15:44 »

Adam.
No no! Na takie cele to i całości może braknąć. Przyznam jednak że ręka by mi nie zadrżała :-)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45