Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Która szkoła, jaki nauczyciel?  (Przeczytany 1675 razy)

Która szkoła, jaki nauczyciel?
« dnia: Czerwiec 24, 2014, 10:49:49 »

Zastanawiam się nad szkoleniem z wycinki sekcyjnej. Zastanawiam się gdzie się udać na nauczania. Jestem od paru lat grotołazem, techniki linowe nie są mi jakoś bardzo obce i szybko je chłone. Poprostu lubie się tego uczyć..
Podpowiedzcie mi czy w okolicy Dąbrowy górniczej, Olkusza znajde kogoś kto mi odpłatnie sprzeda troche wiedzy?
Ewentualnie czy Bielska Szkoła Arborystyki jest godna polecenia? Podejrzewam, że  na forum jest nie jeden jej przedstawiciel.. więc może coś się dowiem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Która szkoła, jaki nauczyciel?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2014, 11:46:17 »

Wycinka sekcyjna to trochę "wyższa półka". Powinieneś rozpocząć od dwóch osobnych kursów: kursu obsługi pilarki/ścinki drzew oraz kursu podstawowego do pracy w koronach drzew (obejmującego m.in. używanie narzędzi ręcznych). Po nabraniu wprawy w jednym i drugim możesz myśleć o ścince sekcyjnej.

Wiem, każdy chciałby "już" - to normalne. Ale droga na skróty bywa kiepska.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2014, 12:47:35 »

To cenna wskazówka. Kurs na pilarkę mam i ścinką, fakt że nie zawodowa trochę się zajmowałem. Dobrze to w takim razie, zainteresuję się kursem o którym mówisz.  ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2014, 12:53:28 »

A jeżeli poważnie myślisz o tym zawodzie, to po kursie najlepiej zatrudnij się w jakiejś firmie zajmującej się pielęgnacją drzew. Dobra praktyka jest ponad wszystko i to jest najkrótsza droga do nauki.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2014, 22:52:45 »

A jeżeli poważnie myślisz o tym zawodzie, to po kursie najlepiej zatrudnij się w jakiejś firmie zajmującej się pielęgnacją drzew. Dobra praktyka jest ponad wszystko i to jest najkrótsza droga do nauki.
Prawdziwe scinki sekcyjne to jest "creme de la creme" . Jezeli tarfisz na kogos, kto Ci powie, ze za "tyle i tyle" w ciagu 2-3 dni nauczy Cie sekcyjnych wycinek...no coz, trudno znalezc bardziej praktyczne zajecie niz wycinka drzew, nich Ci ten guru zamiast opowiadac, pokaze osobiscie, jak sie to robi. i daj go pajaca na youtube, wszyscy sie posmiejemy.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2014, 23:13:37 »

Jeżeli masz czas i ochotę się spotkać to ja w okolicach Olkusza będę przez najbliższe dwa weekendy.Robiłem nie dawno kurs w Bielskiej  Szkole i jestem bardzo zadowolony.Mam trochę sprzętu do wspinaczki i do pracy na drzewach.Generalnie cały czas jestem na etapie zgłębiania tajemnic arborystyki :)

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2014, 00:19:00 »

cały czas jestem na etapie zgłębiania tajemnic arborystyki
jak  -mam nadzieję -wszyscy na tym form  ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2014, 20:34:33 »

witam. ja szkoliłem się u Pana Andrzeja Skupa i jestem bardzo zadowolony. polecam
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2014, 21:48:58 »

jak  -mam nadzieję -wszyscy na tym form  ;)
ja tez, to jest najpiekniejsze w tym zawodzie - zawsze jest cos nowego, od kazdego mozna sie czegos nowego nauczyc.

mkrb

• GG: 1406681
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2014, 09:29:05 »

A jaką jednostkę szkoleniową polecacie jeżeli chodzi o pilarza? Jest tego dużo a chcialbym trafić do takiej w której naprawdę dużo się nauczę a szkoleniowcy nie będą chcieli po prostu odbębnić kolejnego kursu
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2014, 20:23:51 »

spytaj Poncza, wydaje sie byc calkowicie pozbawiony poczucia humoru, ale rady daje naprawde dobre.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2014, 23:58:01 »

Polecam szkole Prologos. Bardzo milo wspominam i wiele sie tam nauczylem.  Instruktor P .Krzysztof Popiolek jest naprawde dobrym fachowcem i co wazne umie przekazac wiedze, ma indywidalne podejscie. Nieformalna i mila atmosfera, ladne okolice, potezny drzewostan, tanie zakwaterowanie i dobre obiady. Poszedlbym jeszcze raz  :)

PS: W arborystyce stosuje sie duzo szerszy warsztat technik pilarskich niz w typowej pracy lesnej co nie zmienia faktu ze kurs pilarza-drwala to fundament wszystkiego. Moim zdaniem zdecydowanie warto go ukonczyc, to pozniej pracuje dla ciebie. I nie mam na mysli aspektow prawnych oraz wymogow pracodawcow i przetargowych.

mkrb

• GG: 1406681
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2014, 11:51:14 »

Zapowiada się bardzo solidnie do tego możliwość połączenia z kursem arborystycznym brzmi zachęcająco :)  dzięki za namiar

Przemo

• GG: 2681316
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2014, 10:55:51 »

Robiłem kurs u Krzyśka Popiołka i bardzo polecam  :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45