Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Drzewołazy Protekta  (Przeczytany 4226 razy)

Odp: Drzewołazy Protekta
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 14, 2015, 22:09:27 »

Mam pytanie do osób używających DR4. Czy macie jakiś patent na to, żeby poducha w miejscu połączenia z płaskownikiem tak nie gniotła i obcierała? Dzisiaj po godzinie ćwiczeń miałem już dosyć. Po 6 godzinach pracy nogi miałbym do amputacji.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 14, 2015, 22:22:59 »

Dokup poduchę na łydkę i kolano - mają takie , koszt niewielki
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 14, 2015, 22:39:56 »

A będzie pasować? DR4 mają taki profilowany płaskownik, a poducha od DR1 - 2, jest przystosowana na prosty.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 15, 2015, 20:56:14 »

już nie pamiętam ale jest chyba katalog w wersji elektronicznej = zerknij i porównaj
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 21, 2015, 22:02:51 »

No, więc moje odczucia co do modelu DR4 są raczej mieszane. Po dorobieniu poduszek łydkowych i odpowiednim wyprofilowaniu blach usztywniających drzewołazy są wygodne, do momentu aż blacha nie odkształci się pod wpływem pracy. Jarzmo poduchy potrafi się rozgiąć na tyle, że strzemię wyskakuje na zewnątrz próbując złamać mój piszczel co jest sytuacją mało komfortową. Według mnie pomysł nienajgorszy, ale mocno niedopracowany. Zastanawiam się, czy takie wady są podstawą do reklamacji, bo regulowanie, klepanie blach itp. po każdym dniu pracy jest upierdliwe, a i blacha coraz mocniej wyrobiona.

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 22, 2015, 08:28:31 »

a wiesz ze blacha ci sie gnie bo nie wyregulowałeś drzewołazów. podnies wszystko tak do wysokościokoło 1,5-2 cm pod kolanem . masz za nisko poduche ludkowa i tyle.
sorry gregoey ale czlowiek uczy sie cale zycie, ja tez tak miałem , jak pokombinowałem , ustawiłem. i smigam ostro w moich dr-3a
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 22, 2015, 09:27:08 »

Faktycznie DR3A to fajne drzewołazy. Miałem okazję w nich chwilę pracować. Z tą regulacją nigdy bym na to nie wpadł. Może dlatego, że DR4 nie mają żadnej regulacji ::)
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 22, 2015, 12:37:57 »

Blachy w protektowskich są faktycznie zbyt miękkie, mogły by byc sztywniejsze ale wtedy niedało by sie wyginać ich  do każdej nogi, chyba zrobili jakiś kompromis.
Ale mają być poprawione, z drutu zrobione i wkładka z tworzywa, miałem na nogach te z drutu , niewygodne bo druty  mimo filcu uciskały, z wkłądka powinno być ok.

Fliper

« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 21, 2016, 20:31:06 »

Wczoraj poszedłem Vabank i wymieniłem z moich tr3a oryginalne blachy na blachy grubości trzech milimetr vo to około dwóch i pół godziny trochę spawania trochę naginania klepania niedługo może po weekendzie jak trochę w nich pochodzę to zobaczę czy komfort pracy się poprawił na pewno sztywność całego zestawu
 tak

Fliper

« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 21, 2016, 20:31:55 »

Dodam że koszt całej operacji to około 10 zł za blachę na złomie no i trochę samozaparcia

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 22, 2016, 00:31:08 »

Prawidłowo, popieram zawsze kreatywność choć zamiast ulepszyć można czasem też zepsuć.
Ze stajni buchinghama -wzmiankuję bo to prawie to samo co protekt, jedyne poduchy jakie
uważam za komfortowe to szare owijki na rzepy. Można kupić osobno i pewnie do proteka też by pasowały.
Dostałem parę dni temu kolce długie buckhingama,nówki,  ciekaw jestem czy są zamienne z protekiem?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45