Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Praca pilarką i wykonywanie zawodu przez kobiety  (Przeczytany 4992 razy)

Praca pilarką i wykonywanie zawodu przez kobiety
« dnia: Marzec 24, 2012, 15:49:38 »

kiedyś kobiety nie mogły być pilarzami (albo Pilarkami ;) ), a teraz mogą, więc JAKBY bardzo chciały, to nie odmówisz :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:38:18 wysłana przez poncz »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Praca pilarką i wykonywanie zawodu przez kobiety
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2012, 16:31:15 »

No odmówić to nie odmówię, ale jak wracam z roboty poobijany i zmęczony to sobie myślę, że raczej bym nie chciał , aby się w to pchały.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:39:15 wysłana przez poncz »

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2012, 18:56:59 »

kiedyś kobiety nie mogły być pilarzami (albo Pilarkami ;) ), a teraz mogą, więc JAKBY bardzo chciały, to nie odmówisz :D

Mogą mieć uprawnienia, zawodu wykonywać nie mogą w dalszym ciągu, przynajmniej w Polsce ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:39:23 wysłana przez poncz »
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2012, 19:02:49 »

Czekamy na wypowiedzi innych uczestników :) Miło poczytać :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:39:28 wysłana przez poncz »
STIHL MS-251
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2012, 20:54:34 »

Mogą mieć uprawnienia, zawodu wykonywać nie mogą w dalszym ciągu, przynajmniej w Polsce ;)

Mylisz się. Mogą i wykonują.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:39:34 wysłana przez poncz »

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2012, 21:07:33 »

nie w temacie ale zapytam - od kiedy to kobiety mogą zawodowo pracować pilarkami ?

proszę wydzielić te posty do odpowiedniego działu [ chyba BHP  ? ]
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:39:38 wysłana przez poncz »
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Chwoja

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2012, 21:14:01 »

Też jestem ciekaw od kiedy  ??? Jeśli to prawda, proszę o choćby jeden przykład Pani pracującej pilarką na pełnym etacie w lesie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:39:43 wysłana przez poncz »
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2012, 21:18:40 »

http://shenn.pl/obrazy/pilarka.jpg

U moim leśnictwie pracuje kobieta pilarz-pilarka.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:39:48 wysłana przez poncz »

Chwoja

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2012, 22:00:37 »

Już ripostuję artykułem na artykuł. Pani Fedak mija się z prawdą, co zresztą nie jest niczym dziwnym - przecież to polityk (polityczka? :D ) :
http://www.atest.com.pl/article.php?id=wa0909_1

Swoją drogą, to ta kobieta która pracuje jako pilarz w waszym nadleśnictwie, to albo jest taka bardziej "Robert Burneika", albo jak cień ciągnie się za nią pomocnik - składacz  ;D Bo nie jestem sobie w stanie wyobrazić babki przy sortowaniu papierówki i składaniu jej w paczki 10-15m do szlaku  ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:39:53 wysłana przez poncz »
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2012, 22:14:28 »

Jak widać każdy interpretuje przepisy po swojemu.
Kobitka radzi sobie z pilarką całkiem nieźle. Nie wszędzie pilarze obrzucają drewno do szlaków.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:40:00 wysłana przez poncz »

Chwoja

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2012, 22:35:39 »

A kto to przepraszam za nich robi? Forwarder ma ramię 20m wysięgu? Jeśli nawet, to i tak papier trzeba posortować i ułożyć w paczki, tego się nie ominie. Ale... jak już wspomniałem, jest taka instytucja jak pomocnik pilarza, sam pracowałem takim systemem przez ponad rok, ale to system bardzo nieefektywny i paradoksalnie bardziej szkodliwy dla pilarza niż samodzielne składanie.

Nie drążę tematu dlatego że mnie to irytuje czy coś podobnego, ja po prostu jestem chorobliwie ciekawy kobiety pracującej pilarką na równi z mężczyznami  ;) Że operują maszynami (harvester, forwarder) to bardzo dobrze! Tam nie trzeba wydolności i siły, tam trzeba wyczucia, opanowania, cierpliwości i wielozadaniowości, w czym kobiety biją mężczyzn na głowę! Jeśli o mnie chodzi to na maszynach wielozadaniowych powinny pracować same kobiety :D Ale ganianie z pilarką po zrębie przez 8 godzin to naprawdę... musi jej czegoś brakować, tak samo jak brakuje czegoś facetowi układającemu bukiety w kwiaciarni albo robiącemu kobietom make-up  ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 12:40:04 wysłana przez poncz »
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2012, 14:56:11 »

Kol. Chwoja nie jest tak samo w całej Polsce jak u ciebie w nadleśnictwie. U mnie np. nikt nie obrzuca drewna i coś takiego jak siekierkowy nie istnieje. Po prostu zrywkarz zbiera to co pilarz naciął i sam sortuje.
Ciekaw jesteś jak kobieta radzi z pilarką- normalnie. Od jednych facetów jest lepsza od innych odstaje- płeć nie ma większego znaczenia. Praca ciężka a i owszem ale przynajmniej w moim zulu nikt nie pracuje pilarką non stop 8 godz. 4 zbiorniki to norma no i oczywiście przerwy po każdym tankowaniu.
Zgadzam się z tym że nie każda kobieta się do takiej pracy nadaje ale są takie którym pachną spaliny i które lubią warkot silnika.

Chwoja

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2012, 15:27:30 »

Kol. Chwoja nie jest tak samo w całej Polsce jak u ciebie w nadleśnictwie.
Pracowałem do tej pory w 4 nadleśnictwach, w tym w 2 różnych zarządach (Szczecinek, Gdańsk) i metody identyczne ;) Może trzeba pomyśleć o pracy w "centrali"  ;D  ;D
U mnie np. nikt nie obrzuca drewna i coś takiego jak siekierkowy nie istnieje. Po prostu zrywkarz zbiera to co pilarz naciął i sam sortuje.
I znów zrobi mi się lekki offtop, ale co tam :D Powiedz jak to wygląda w 2, 3 klasie wieku, gdzie szlaki zrywkowe to chyba konieczność? Nawet ręczna zrywka z ciapkiem nie wjedzie w las 30 letni, nawet po ostrej trzebieży  :o

w moim zulu nikt nie pracuje pilarką non stop 8 godz. 4 zbiorniki to norma no i oczywiście przerwy po każdym tankowaniu.
U mnie jest niewiele lepiej, bo norma w trzebieży to 5 a na zrębie 6 tanków, oczywiście przerwa między nimi co najmniej 15 min. Z 4 bakami to by wypłatka mizernie wyglądała ;)

Zgadzam się z tym że nie każda kobieta się do takiej pracy nadaje ale są takie którym pachną spaliny i które lubią warkot silnika.

Może warto z tą Waszą Drwalką/Pilar(z)ką ( :o) przeprowadzić wywiad do prasy leśnej? Może inne Panie poszłyby za jej przykładem? :D
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2012, 21:20:10 »

Fakt faktem ciężka ale bez przesady. A już  pilarz wysokościowy to mega super mocny gościu. Sam często robię jako arborysta i daje mi to mnóstwo satysfakcji i szczerze moim zdaniem kasjerka w hipermarkecie ma bardziej p... niż my.
Zaraz znajdą się głosy gdzie kasjerka do pilarza to kpina jakaś. Ale uwierzcie mi niech ktoś z was spróbuje usiąść na kasie na 12 godz. i sikać na rozkaz to zrozumiecie o co mi chodzi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 22:46:43 wysłana przez poncz »

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2012, 11:19:10 »

Na pewno nie jest miło siedzieć wiele godzin na kasie ale nie wymaga to spełniania praktycznie żadnych warunków fizycznych. Nie wyobrażam  sobie kobiety na drzewie z ośmiokilową piłą spalinową. Siła i wytrzymałość jest potrzebna nawet dołowemu. Rozumiem pocięcie sobie drzewa do kominka ale zawodowa praca pilarką dla kobiety to raczej pomyłka. Co do przepisów to nie wiem czy jest faktyczna potrzeba ich ustanawiania i debatowania na ten  ,nie wydaje mi się by kobiety specjalnie się paliły do tej branży ,problem jest raczej teoretyczny   

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45