Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Pytanie o sprzęt na początek  (Przeczytany 2155 razy)

Pytanie o sprzęt na początek
« dnia: Luty 27, 2015, 17:10:37 »

Witam, nie wiem czy dobry dział ale mjusze o to zapytac...

w zwiazku z tym że zaczynam zbierać sprzęt do ścinki sekcyjnej a jest tego sporo i ceny mnie zabijają - zapytam co moge kupic uzywanego ( np. torba na linę )a co musi być nowe nowe ( np. karabinki) ?

pzdr
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Chwoja

• GG: 7840324
Odp: Pytanie o sprzęt na początek
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2015, 17:45:14 »

Zacznij od rzeczy niezbędnych, do których torba na linę nie należy  ;) A rzeczy niezbędne niestety, trzeba kupić nowe z jednej prostej przyczyny - wiesz co masz. Czy są drogie... wszystko zależy od punktu widzenia, bo choćby taki hydrant - niby potrafi kosztować i dwa klocki (hi-end) ale kupujesz go RAZ. Porównując to do pilarki profi których ceny zaczynają się od ok. 3000 PLN a nie kupujesz jej na zawsze... Rzeczywiście drogie (w kupnie i w utrzymaniu) w tym biznesie są narzędzia typu: rębak, frezarka do pni, samochód z pojemną paką, etc.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2015, 21:01:30 »

Pilarki mam, hydrant też ;)

chodziło mi bardziej o "akcesoria" niezbędne do wchodzenia na drzewo i bezpieczniej kontroli ładunku.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2015, 21:23:28 »

Generalnie sprawa jest prosta - wszystko co decyduje o Twoim bezpieczeństwie winno być nowe lub w 100% pewne.

Chwoja

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2015, 21:44:07 »

Sprzęt do wspinaczki/asekuracji nowy powinien być tym bardziej BARDZIEJ. W sumie to teraz już się zamotałem i nie wiem o co dokładnie pytasz, bo najpierw piszesz o sprzęt do ścinki sekcyjnej, teraz o akcesoria do wchodzenia na drzewo. Na dokładkę pytasz w zasadzie o podstawy zawodu zaraz po tym, kiedy to (w innym wątku) mienisz się jednym z trzech arborystów z podkarpacia, gdzie ja sam znam co najmniej pięciu a mieszkam na pomorzu  :o Może warto na początek jednak wybrać jedną z polecanych tutaj firm szkolących i odbyć u nich kurs, tak samo jak zrobić uprawnienia drwala - operatora pilarek. Na kursie będziesz miał możliwość obcowania z odpowiednim sprzętem i potem sam zdecydujesz co Ci pasuje. A gotowej listy zakupów raczej nikt Ci tu nie sporządzi z tej prostej przyczyny że KAŻDY pracuje inaczej.

ArboLid

• Robie to co naprawdę Kocham!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2015, 22:29:06 »

Ja osobiscie podstawy zakupilem w sklepie rojam ktory polecam

Uprzaz th020
Hms concept
Hms concept spring bar
Mini bloczek tu420
Potrojny bloczek tu421
Uchwyt narzedziowy
Linka narzedziowa ay053
Karabinli pilar cf sg screw gate

Lina do ladunku 16mm treeup tu 132
Lina robocza tu130

Pare piersol nie licze pil lisiego ogona klinow itp

Calosc wyszla mnie 3500 zl z groszem w tym kask rekawice itd.

Moze o to ci chodzilo? Bo u mnie to tak bylo na poczatek
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2015, 07:07:45 »

Sprzęt do wspinaczki/asekuracji nowy powinien być tym bardziej BARDZIEJ. W sumie to teraz już się zamotałem i nie wiem o co dokładnie pytasz, bo najpierw piszesz o sprzęt do ścinki sekcyjnej, teraz o akcesoria do wchodzenia na drzewo. Na dokładkę pytasz w zasadzie o podstawy zawodu zaraz po tym, kiedy to (w innym wątku) mienisz się jednym z trzech arborystów z podkarpacia, gdzie ja sam znam co najmniej pięciu a mieszkam na pomorzu  :o Może warto na początek jednak wybrać jedną z polecanych tutaj firm szkolących i odbyć u nich kurs, tak samo jak zrobić uprawnienia drwala - operatora pilarek. Na kursie będziesz miał możliwość obcowania z odpowiednim sprzętem i potem sam zdecydujesz co Ci pasuje. A gotowej listy zakupów raczej nikt Ci tu nie sporządzi z tej prostej przyczyny że KAŻDY pracuje inaczej.
Chwoja pokaż mi gdzie napisałem że jestem z podkarpacia i że jestem arborystą :) dawaj link , chętnie poczytam

Co do moejego pytanie to fakt może sam je skomplkowałem ,ale sprawa już się powoli klaruje.

co to pytanie o sprzet do ścinki sekcyjneij chodziło mi miedzy inymi o uprząż i drzewoały - jakby nie patrzeć akcesoria do wchodzenia na drzewo.

Do szkolenia się przymierzam , wykonałem kilka telefonów, pozostała decyzja gdzie,bez obam nie ryzykuje jak nie musze, za dużo widziałem tragedii w lesie.

pzdr

Chwoja

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2015, 08:43:17 »

Chwoja pokaż mi gdzie napisałem że jestem z podkarpacia i że jestem arborystą :) dawaj link , chętnie poczytam

http://mojprzeworsk.pl/arborysta-chirurg-od-drzew/

To z wątku "Czy mogę nazwać się Arborystą?"

Hmm, Przeworsk nie jest na podkarpaciu? Nie napisałem że jesteś z podkarpacia tylko że, wg artykułu, mienisz się jednym z trzech arborystów na podkarpaciu:

Wtedy narodziła się też miłość do tego, co robię. W sieci nie znalazłem nikogo więcej, kto by się ogłaszał jako arborysta, jest nas w sumie trzech na Podkarpaciu, a ogłoszeń typu wycinka drzew jest masa… ale widząc tych ludzi – Kamil na chwilę pogrąża się w zadumie, po czym dodaje – oni chyba mijają się z powołaniem. Działają byle jak, byle zarobić.

Rozumiem że mogłeś nie autoryzować tego wywiadu, co nie zmienia faktu że te stwierdzenia wg niego pochodzą z Twoich ust.
Nie odbieraj tego jako atak z mojej strony, ja po prostu po przeczytaniu tego artykułu wg którego doskonale się znasz na swojej robocie, zdziwiłem się że pytasz o podstawy  ;)

Uprząż jest potrzebna ogólnie, nie tylko do wycinek. Warto przemyśleć, poprzymierzać bo jest już chyba z kilkanaście modeli. A drzewołazy - no cóż, też kupuje się w zasadzie raz. Ja używam geko i są ok, pracowałem w buckinghamach i były bardziej niż ok, pracowałem równiesz w protektach i mi niestety nie przypadły do gustu.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 08:49:07 wysłana przez Chwoja »

ArboLid

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2015, 10:56:04 »

Chwoja ale namieszales...

Przeczytaj kto co i jak dokladnie.

Ja uzywam dr1 i jestem zadowolony kwestia gustu.

Co do autoryzacji tekstu w ogole tego tekstu to bez komentarza.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2015, 17:30:24 »

Chwoja jest taka zasada - piłeś - nie siadaj przed kompem :)

jak ty mnie połaczyłeś z tym kimś to nawet nie chce wiedzieć ale poszedłeś ładnie po bandzie , hahahaha, dobry jesteś kolego.

może masz otwarte dwa okna i wątki Ci się pomyliły, no nic nie ważne.

pozdrawiam

Chwoja

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2015, 17:48:19 »

Sorry Panowie  ;D Trzeba uczcić to "drobne nieporozumienie" poprzez 100g czegoś mocniejszego, bo na trzeźwo ludzie mi się mylą ::)

ArboLid

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2015, 18:59:01 »

MarcinJ

Dzieki.. Poczulem sie jak smiec piszac z tym kims...

Kamil jestem.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2015, 09:43:06 »

MarcinJ

Dzieki.. Poczulem sie jak smiec piszac z tym kims...

Kamil jestem.

Kamil nie potrzebnie sie tak poczułeś, bo ja cie nawet nie znam , tez Cię nie powiazałem z tym akrtykułem o tym kimś - w rozumieniu , ten ktoś, tzn osoba której nie znam, nie kojarzę itd.

mam nadzieję że to jest jasne :)

ps a temat chyba do wywalenia bo jest tak rozpierdzielony że szkoda gadać.

pozdrawiam

ArboLid

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2015, 10:57:23 »

Moze zacznijmy od nowa a mod niech wyczysci znesne posty?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45