Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Kanada  (Przeczytany 2628 razy)

Odp: Kanada
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 10, 2015, 21:52:01 »

Beny a co z syropem klonowym ? Piłeś ? Podobno można go zdestylować ?  :D
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 10, 2015, 22:33:00 »

Za drogo wychodzi.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 11, 2015, 01:16:15 »

Przereklamowany ten syrop. Nic specjalnego. W sumie to brak polskiego jedzenia mi mocno doskwiera.
To w dużej mierze kwestia lenistwa. Może z czasem coś na to poradzę.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 09, 2015, 03:23:20 »

Powinienem może trochę ilustrować te opowieści, niestety nie mam już opcji edytowac a popodklejałbym najchetniej
w tekst we właściwe miejsca.
Sporo byków tam nasadziłem też widzę, będę się tłumaczył zmęczeniem chyba, przepraszam za to.

Jak pisałem, podnośniki różnią się sporo od tego co można spotkac w Polsce

Widok z kosza

Najcieższy argument jakim dysponujemy 660/1m
Czasem przydaje się przy wierzbie, topoli, wiązie. Inne gatunki nie mają tu tak dużych średnic.

Upychanie grubego drewna na pake, nic miłego szczególnie latem. Prawdę mówiąc koszmar :-\

Coś tam jeszcze chciałem wrzucić ale nie wiem dla czego mi obraca zdjęcia po załadowaniu  :o

« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 09, 2015, 20:16:25 »

Beny a ile ma wysokości taki podnośnik z paką?Fajny zestaw 8)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 09, 2015, 21:37:15 »

mimo tematu Kanada , był poruszony wątek o Monachium i okolicy

tak jak Janek wspomniał drzewostan w samym Monachium podobny do Polskiego

mnóstwo drzew ulicznych , parków , biotopów , a zwłaszcza tego przekleństwa = żywopłoty ( heke )

sporo jest platanów ,

każde z drzew w samym Monachium ma swój numer identyfikacyjny i jest 2 razy w roku kontrolowane , w różny sposób

przycinanie koron dozwolone do 5 cm średnicy maksymalnie oraz zdjęcie masy w %, na bardziej radykalne cięcia wymagane jest zezwolenie

w miasteczkach wkoło Monachium wycinka drzewa uzależniona jest od jego obwodu(w Monachium do 80  cm , Pasing do 100 cm , Grafelfing też bodajże 80 cm , = nie pamiętam wszystkich )do podanych obwodów , nie jest wymagane zezwolenie

na dzikie gatunki drzew owocowych również wymaga się zezwoleń

po niedawnym huraganie bardzo dużo drzew padło , spowodowane to jest bardzo płytkim systemem korzeniowym spowodowanym naniesionym przez lodowiec rumoszem skalnym , warstwa gleby do max 50 cm głębiej drobne i coraz większe kamienie

robinia akacjowa = duże egzemplarze potrafią się wywrócić mimo kontroli - złe siedlisko , gniją im korzenie

dużo przypadków zamierania jesiona a w zasadzie całe kompleksy i pojedyncze egzemplarze

spotkałem się też ostatnio z usychaniem Bukszpanu - poprawnie prowadzone żywopłoty i pojedyncze rośliny kształtowane w kule usychają  , szef mówi że to jakiś grzyb 

są dzielnice lub okoliczne miasteczka gdzie w określonych godzinach obowiązują tzw strefy ciszy - wtedy pracujemy maszynami akumulatorowymi - niedowiarki mogą nie wierzyć ale sprawdzaja się

jeśli będą jakieś pytania postaram się odpisać

obecnie jestem w Pl ale niedługo wracam do Niemiec i jazda dalej z pracami  ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2015, 21:43:02 wysłana przez piotr880 »
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 12, 2015, 00:50:18 »

@Beny - czyli w Davey nic sie nie zmienilo, zamiast zainwestowac wola katowac pracownikow "do smierci technicznej", a jak ktoremu wysiadzie kregoslup od "ladowania na pake" to powiedza, ze "nie robil rano rozgrzewki".
"tailgate lift" to nie jest "rocket science" - byle dziad od wycinek to ma w Kanadzie (+ Hiab i skidsteer)
http://www.commercialtruckequipment.ca/wp-content/uploads/2013/07/tailgates_tommygate_15.jpg
byle nie forklift  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=8LqrjlqKhoQ
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 12, 2015, 01:06:33 »

@Piotr - daj znac, jak sie dowiesz co to za grzyb na bukszpanie, u mnie bukszpan ("boxwood") calkiem czesto sadza na formalne zywoploty, warto wiedziec - jak jest w Europie to pewnie przyjdzie z czasem do Ameryki  :(

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 12, 2015, 21:28:46 »

sorki że nie w odpowiednim dziale , proszę o umiejscowienie gdzie należy - zmęczony drogą jestem

jak się dowiem co zżera bukszpany to napiszę
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 12, 2015, 21:39:04 »

Macrophoma candollei, Mycosphaerella patouillardi, Volutella buxi (choroby grzybowe bukszpanów)
to z literatury i internetu
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 12, 2015, 22:09:35 »

im gorsza cholera tym sie ladniej nazywa, mysle sobie czasami, ze fitopoatolodzy po prostu lubia grzyby pasozytnicze, inaczej nazywaliby je jakimis brzydkimi slowami ( jak powszechnie wiadomo w lacinie ich nie brakuje - stad staropolskie okreslenie "lacina kuchenna")
Dawniej przynajminiej entomolodzy nazywali robaki po imieniu -chocby tego:
http://www.zdravgozd.si/prirocnik/slika_load.ashx?idslika=aec8c3a2-527a-416f-a35a-1848d123ee50
"pytiokteines qurvidens" - od razu wiadomo, co to za zaraza.
oczywiscie w dzisiejszych czasach poprawnosci politycznej i globalnego ocipienia klimatu okreslenie istoty zywej mianem "kurwidens" musi niesc za soba powazne konsekwencje, jak na przyklad "ostracyzm" srodowiska zawodowego.
stad prawdopodobnie taka Volutella w nazewnictwie.
http://www.wholesale7.net/images/201304/goods_img/83781_P_1366706502580.jpg

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45