Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Wycena pracy- wycinka 3 sosen  (Przeczytany 2403 razy)

Wycena pracy- wycinka 3 sosen
« dnia: Listopad 06, 2014, 18:04:34 »

Dzień dobry, prosiłbym o opinię, do wykonania mam wycinkę 3 sosen w terenie zalesionym, w odległości ok 5m znajduje się domek letniskowy, sosny wyrastają bezpośrednio z tarasu. Sosny oceniam na od 15 do 18m, średnica pnia to jakieś 40-50 cm całość będzie wycinana sekcyjnie oraz opuszczana na bloku.
Za samą wycinkę, bez sprzątania policzyłem właścicielowi 3x 300zł (netto) co daje 900zł(właściciel się zgodził), pracę oceniam na jeden dzień od 7-16(bez pośpiechu). Pracuję ja +dołowy.
Proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o kilka słów, czy to mało/dużo/w sam raz?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Wycena pracy- wycinka 3 sosen
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2014, 18:26:12 »

Jeżeli płacisz dołowemu 800 zł to może być trochę mało.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2014, 14:52:10 »

a tak bardziej poważnie? nie ukrywam , że jestem nowy w te klocki a zarazem nie chcę robić za "murzyna" i nieuczciwą konkurencje. Nigdzie nie napisałem, ze dołowy dostaje 800 zł dniówki, proszę o poważną odp.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2014, 15:49:19 »

ciężko tak odpowiedzieć, konkurencja to temat tabu. jeśli nie chcesz robić za murzyna walnij cene jaka cie zadowala, za darmo nie rób. rynek wygląda tak że duża firma co ma dużo zleceń powie 3tys bo jej nie zależy a jak komuś zależy to po kosztach będzie jechał i psuł rynek. jeśli kogoś nie stać na zatrudnienie  fachowca za prawdzie pieniądze niech robi to sam z drabiny. robiłem ostatnio takie 3 drzewa jak zajechałem do właściciela to zobaczyłem jedno obalone już pod drugim postawiona drabina i usłyszałęm : tyle ile sie dało zrobiłem, wyżej nie wejde potrzebuje fachowca.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2014, 16:14:24 »

Ciekawi mnie, jak zamierzasz usuwac ostatnie sekcje, te bezposrednio nad tarasem gdzie lina i blok niewiele pomagaja. To sie da zrobic, ale bardzo wydluza czas pracy, ja bym to tez wliczyl. Normalnie te ostatnie 3-4m pnia da sie gdzies rzucic, na taras jednak nie bardzo  ;D - to nie wyglada jak "zwykla wycinka sekcyjna" i chyba warto klientowi o tym powiedziec.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2014, 16:24:27 »

Zapomnialem - jak ostatnie ciecie bedzie chcial ponizej tarasu (a tak pewnie bedzie) to tez moze byc okropny bol w d...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2014, 16:32:14 »

Taras to może lekka przesada z mojej strony, jest to powierzchnia wyłożona betonowymi płytami, ostatnie  4 m położę na poduszkę z gałęzi.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2014, 17:28:48 »

:)

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2014, 21:06:19 »

Ciężko cokolwiek powiedziec nie obejrzawszy osobiście. Prawdopodobie ja bym to zrobił  taniej. Jeżeli jesteś w stanie to zrealizować w jeden dzień roboczy to spoko cena moim zdaniem.  Śmieszą mnie też ziomki które gadają -sto piędziesąt to ja liczę za somo wejście na drzewo, potem już tylko rośnie etc... Wydaje im się że ich umiejętności są tak elitarne... Pracując w Polsce inne stawki proponowałem rolnikom np, wiekszość z nich ma ciągnik i pilarkę, mogli by się silić na desperackie próby -zawsze doceniałem to że dzwonią i zwykle okazywali się dobrymi klientami -znają ciężką pracę. Region też ma duże znaczenie, dzielnica, tyle zmiennych rzutuje na cenę że nie warto pisać. Każdy musi sobie wypracować metodologię. Generalnie zawykle się lokowałem na poziomie średnich cen, czy to porównując do konkurencji czy to w przetargach. Chyby roztrzygano  je na zasadach niemieckich (ponoć najniższa i najwyższa z automatu odpadają) to często bym pewnie wygrywał. Kiedy mi klient marudził mówiłem wprost -mam ambicję aby być najlepszy -nie najtańszy. Jeśli szuka Pan najtańszego proszę szukać dalej, na pewno się uda.
Nie pamiętam aby kiedykolwiek takie postawienie sprawy mi zaszkodziło choć na początku strata każdego nawet potencjalnego klienta bardzo boli.
Kiedy wypracuję się markę czasem ąż trzeba stosować sito cen -bo  nie sposób przerobić wszystkiego w danym sezonie. Kiedy zleceń jest dostatek można też podziękować za współprace wybitnie skąpym i marudzącym klientom. Niech spowalniają i demoralizują konkurencję :D
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2014, 21:23:50 »

Sprawa jest taka, że tak na prawdę pytasz "Czy uważacie, że powinniśmy pracować za 900 zł dziennie?". Skąd ja mam wiedzieć, na ile masz się cenić? To Twoja sprawa.

Możesz wrzucić zdjęcia i więcej info., to ewentualnie można się wypowiedzieć jak trudna to praca naszym zdaniem. Ale ile chcesz zarabiać za dniówkę, musisz ustalić sobie sam.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2014, 21:37:51 »

Przekręcasz poncz, podałem ok 6 czynników które mogą mieć wpływ na wycinkę, podałem szacowany przeze mnie czas wycinki, i zadałem pytanie. Nie Spłyciłem mojego zapytania do   "Czy uważacie, że powinniśmy pracować za 900 zł dziennie?". Zdjęcia niestety nie zrobiłem, nie są to w mojej ocenie jakieś bardzo trudne drzewa, podobne już wycinałem za podobną kasę i chcę się normalnie po ludzku rozeznać, czy jestem najdroższą firmą w Polsce/moje stawki są ok/robię za tanio i warto było by nad tym pomyśleć.

Zadając to pytanie nie brałem tematu zarobków jako tabu, bo ja patrzę na to raczej w ten sposób, że dlaczego ja mam robić coś znacznie  taniej skoro ktoś inny kasuje za tą samą pracę większe pieniądze. Staram się standardem wykonania pracy równać w górę, a wymaga to dość sporych nakładów finansowych na sprzęt.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2014, 21:49:12 wysłana przez wojciech k »
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 09, 2014, 21:48:55 »

Zadając to pytanie nie brałem tematu zarobków jako tabu, bo ja patrzę na to raczej w ten sposób, że dlaczego ja mam robić coś znacznie  taniej skoro ktoś inny kasuje za tą samą pracę większe pieniądze. Staram się standardem wykonania pracy równać w górę, a wymaga to dość sporych nakładów finansowych na sprzęt.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 09, 2014, 22:56:53 »

jedynym kryterium przy wycenie jest zysk. Jezeli jako przedsiebiorca nie bedziesz osiagal zysku... :(
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2014, 21:22:27 »

Sosny to łatwe drzewa do wycinki. Sam bardzo lubię na nich pracować bo jak sie tak człowiek cały dzień do sosny poprzytula to nawet ładnie pachnie - w przeciwieństwie do topoli, wierzby (zdanie mojej Żony) ;)
Moim zdaniem 3x300 to godziwa i niepsująca rynku kwota.

Wycinka ostatnich sekcji przy tak cienkich drzewach tez nie powinna być problemem. Do 3m mozna uzywac bloku, a 3m pień mozna spokojnie podciąc, powoli obalić "na ręce" i połozyc na tarasie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2014, 16:37:37 »

Dziś z rana zabraliśmy się za pracę, 2 drzewa poszły. Zajęło nam to jakieś 6h, tak więc idzie na razie zgodnie z planem, niestety wydolność i zbytnia porywczość z mojej strony spowodowała, że muszę odpocząć i jutro z rana praca będzie dokończona. Dodam, że popełniłem błąd z jednym drzewem i zrzuciłem na bloku zbyt dużą sekcję przez co drzewo tak za sprężynowało, że skończyłem na nim jak miś koala:) Powodem owego zdarzenia było to, że drzewa rosły w dość dużym zagęszczeniu przez co korona sosny okazała się 2 razy większa niż zakładałem(pośpiech/błąd/rutyna). Strzał sprężynującym pniem w klatę dość mocno mnie otrzeźwił i kolejne sekcje spadały już znacznie mniejsze ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45