Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Karabinki  (Przeczytany 1877 razy)

Beny

• ISA certified
Karabinki
« dnia: Maj 21, 2014, 01:57:14 »

Jako że pracodawca obdarzył mnie karabolami od Petzla (a mówiłem że ma być DMM  >:() Podzielę się wrażeniami. Jakość wykonania dobra choć brak dobrej powłoki, w zależności od modelu nie ma wcale lub jest badziewna. Duży plus za grube karbowanie zamka faktycznie pomagające otwierać w rękawicach -czuć różnicę. Modele z tym rozwiązaniem mogę polecić (jak ktoś lubi tą markę) Model Carabiner Am’D  z zieloną kulką w zamku, wygląda ciekawie ale co jest do przewidzenia ciężko otworzyć w rękawicy. Dzięki poradom kolegów którzy go posiadają uniknąłem zawodu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Karabinki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2014, 09:05:57 »

Mam sporo karabinków Petzla, ale w przyszłości raczej się nie przymierzam. Są wyraźnie droższe od sporej części konkurencji a mają przykre niedomagania. Część z nich lubi się zablokować i nie zamykają się automatycznie - trzeba "dopchnąć". Znam więcej osób, które mają takie problemy z nimi. Lepiej przetestuj dobrze swoje.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2014, 19:11:32 »

Jak widac drozsze nieznaczy lepsze. Szkoda tylko ze dop teraz o tym piszecie, bo jak ja pisalem o tanszej atestowanej alternatywie to dostalem opierdziel.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2014, 20:01:08 »

nie znam szczegółów opierdzielu, ale zdecydowanie mogę polecić karabinki SKYLOTEC - http://www.skylotec.com/eu_en/passo-tri.html
dobry  stosunek jakości do ceny  ;)   bez trudu można znaleźć na allegro.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2014, 20:12:09 »

Cześć
ja polecam CT mam je równolegle z preclami i nie narzekam a ceny to inna bajka.
Zamki słabo chodzą w petzlach od lat ale są bajeranckie takie złote :)
Pozdrawiam Szymon
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2014, 20:22:35 »

O takim myślałem żeby kupić właśnie zobaczyć co to to jest.
Tu mają  sporo róznych karabinków do wyboru i zapewniają szybką dostawe.
http://www.alpintech.pl/index.php?k11,prace-wysokosciowe-karabinki,,142,skylotec
A z potrójnym jest za 50zł.
Mam CT, Camp, Fixeclimbing( 4 tonowy),Protekt i jakies takie indyjskei tanie ale atestowane( wziołem do sprawdzenia czy sie nadaje - http://antar.pl/zatrzasniki-karabinki/1204-zatrzasniki-karabinki-oup-krm-k-qtl-15-5907522959609.html ).
 Żaden oprócz zakrecanego Ct mnei niezawiód, sprężynki mają mocne( w szcz te 4tonowe) , wszystko chodzi  póki c o bardzo płynnie bez zacięć.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2014, 20:22:53 »

na karabinkach Petzla robię od lat,nigdy nie miałem z nimi problemu,od trzech lat pracuje na tych z zieloną kulką i nie mam żadnego problemu z ich otwieraniem.Nigdy nie lubiłem przepłacać za markę,ale mysle że to  bardzo ważny element całego zestawu i wart jest dać tą stówe za dobry karabinek...
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2014, 22:34:19 »

zielona kulka po prostu nie dziala jezeli pracujesz w rekawicach, "tested, tried and true" - nie ma co wypisywac na ten temat poematow, to jest fakt a gentelmeni nie dyskutuja o faktach.
Jezeli kupuje, to tylko DMM, a kupuje rzadko, bo DMM sa niezawodne przez wiele lat.
mam Petzle, nie uzywam na linie glownej - takie karabinki dodatkowe, zawsze sie takie badziewie przyda, a zgubic trudno bo swici sie jak psu.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 21, 2014, 23:17:41 »

Adam
fakty są takie że u mnie zielona kuka działa bez problemu nawet w grubych rękawicach,inaczej bym na nich nie wisiał,mysle że jest to poprostu kwestia przyzwyczajenia,moze DMM sa lepsze -niewiem nie pracowałem na nich.... :o
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2014, 01:41:32 »

ok, zostawiam zielona kulke w spokoju. jak bedziesz mial chec i troche wolnej kasy, kup sobie DMM dla przetestowania, warto.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2014, 17:15:41 »

Adam jakich dokładnie używasz DMM-ów ? zakręcanych ?
Myk ! :)

TJ

« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2014, 18:54:59 »

Na drzewach używamy wyłącznie karabinków których otwarcie wymaga wykonania trzech niezależnych ruchów tzw. triactów i takich pewnie używa Adam.

Mam na myśli karabinki na których wisimy.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2014, 21:47:13 »

czyli Twisty odpadają ? zakręcane również ? co do petlza z zieloną kulką to ja też daję rade otwierać go w rękawicy powoli bo powoli ale da się :)
Myk ! :)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2014, 22:34:34 »

Zaden karabinek z atestem oczywiscie nie odpada, jak cos ma atest mozna tego uzywac bezpiecznie zgodnie z instrukcja obslugi.
Sa karabinki dla arborystow- niedzielnych wojownikow, dla arborytsow rekreacyjnych, dla szybszych od swiatla arborystow- zawodnikow, ktorzy uprawiaja arborystyke na zawodach dla szybszych od swiatla arborystow...
Sa tez karabinki dla pozostalych, mozna je kupic w sklepie na zadupiu, o ktorym nikt na internecie sie nie dowie, ale jak sie go juz ( po wielu latach ciezkiej pracy) znajdzie, bedzie ciezko zaparkowac trucka- tam kupuje policja, straz pozarna, sluzby miejskie i reszta prosciuchow, ktorzy zarabiaja na zycie ciezka praca.

https://www.youtube.com/watch?v=4z2DtNW79sQ&feature=kp

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45