Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: gniazda  (Przeczytany 1014 razy)

gniazda
« dnia: Maj 14, 2014, 22:18:57 »

Inwestor dostaje pozwolenie z RDOŚ na zrzucenie gniazd (gawron, kawka) W konserwatorskim parku nad jeziorem. Ptaki powodują bardzo dużą uciążliwość - z parku nie da się praktycznie korzystać do celów rekreacyjnych. Będę to robił pierwszy raz, sama praca wydaje się być prosta: zarzucić-wejść-poskakać-postrącać-zejść.  Może macie jakieś doświadczenie, będę też wdzięczny za jakiekolwiek przemyślenia, w jakim okresie zrobić to, żeby było skutecznie, tzn. ptaki nie wróciły. Na razie inwestor upiera się, że w okresie lęgowym też dostanie pozwolenie - dla mnie mało wiarygodne, ale... (KASA!!!! i lobbing robi cuda ;)

Kiedy zrzucić gniazda, żeby ptaki nie zechciały już ich w danej lokalizacji odbudować?
Może można zrobić coś więcej, żeby nie wracały?

Znacie jakiegoś ornitologa, możecie dać na kogoś namiar, kto zna zwyczaje na tyle, że pomógłby ustalić metodykę postępowania?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: gniazda
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2014, 22:37:22 »

hej zrzucałem gniezda gawronów nieraz w mojej starej firmie sprawa z nimi nie jest prosta. w sezonie lęgow wątpie że ktoś pozwoli zrzucić najlepszy efekt jest gdy wracają do gniazd na wiosnę im zrzucić plus trzeba dodać płoszenie sokołem. Bez sokolnika marny efekt raz zrzucaliśmy to dwa dni póniej już nowe miały to cwane bestie. co do wyceny to od gniazda było umawiane i wiadomo im więcej gniazd na jednym drzewie tym lepiej. jeśli są to stare gniazda  nie jest je łatwo zrzucić na jednym szpitalu zrzucaliśmy stare to miały po 15kg trzeba było je rękami rozbierać dosłownie tak były zakotwiczone na wierzchołkach jesionów.Mogę Ci dać namiary do sokolnika jak chcesz. pozdro
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45