Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Stalowa lonża  (Przeczytany 1675 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: Stalowa lonża
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2014, 09:13:15 »

obejrzałem ten filmik i jestem niemile zaskoczony łatwością przecięcia liny z rdzeniem stalowym

przypomina mi ta linka jakąś ,,wydumkę ''  raczej a nie bezpieczną linę z rdzeniem

2 lonże już byłem zmuszony wyrzucić ale nie z powodu przecięcia rdzenia a przecięcia oplotu na nim co skutkowało brakiem możliwości przesuwu po oplocie urządzenia hamującego a nie rdzenia [ jedna z lonży uszkodzona ,, żelazkiem '' druga pilarką o mocy 3,7 Km ] - żadna z lin nie przecięta całkiem = łańcuchy konkretnie zniszczone

obecnie od kilku miesięcy testuję linę fi 18 mm - jest to inna konstrukcja - każda ,, żyła '' tej liny jest z osobna opleciona tworzywem i gwarantuję że nawet zestawem tnącym ratowniczym = widią nie łatwo będzie ją przeciąć

ciekaw jestem dalszej dyskusji w tym temacie

a powiem że od ,,nastu'' lat pracuję przy wycinkach sekcyjnych z lonżami z rdzeniem stalowym
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2014, 09:33:53 »

Myślicie że na potrzeby filmu ktoś zrobił/użył gorszej lonży, którą łatwo jest przeciąć?

piotr880

« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2014, 09:39:14 »

@Lobo - lata pracuje z lonżami z rdzeniem = więc ?

nie zdarzyło mi się całkiem przeciąć lonżę - nie wiem co to za lonża użyta w filmiku

znajdę czas to pojadę do firmy [ znacie jaka ] i zapytam o możliwość testu z moją pilarką [ ms 880 i nowym łańcuchem ,, kanciakiem '' = trudno - poświęcę łańcuch ]

wtedy się okaże jak to wygląda - nawet filmik mogę zrobić

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2014, 09:45:59 »

Nie chodzi o to jaka to lonża chodzi o to że jest możliwość przecięcia i trzeba zawsze o tym pamiętać, że nie chroni w 100%. Pomińmy tu rodzaj lonży moc pilarki itp. Nie chodzi o szczegóły tylko zagrożenie które występuje pomimo posiadania lonży ze stalowym rdzeniem.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2014, 11:23:47 »

Piotr to prawdziwy fachowiec i dla dobra innych chce poswięcić swój sprzęt . Swoją drogą czekam na ten film i obstawiam ze lonza wytrzyma a łańcuch no cuż na złom
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2014, 14:10:54 »

koledzy, na filmiku wyraznie widac, ze to nie jest zadna "wydumka" tylko fabryczna lonza!

http://www.wesspur.com/fliplines/steel-core.html

porownajcie sobie sami.
jezeli ta dyskusja zmierza do wniosku, ze "stalowej lonzy nie da sie przeciac wiec dwa zabezpieczenia sa niepotrzebne" to naprawde szkoda na to czasu. wszystko na ten temat zostalo napisane 100tys. razy na podstawie dziesiecioleci doswiadczen setek arborystow.

piotr880

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2014, 14:51:52 »

nie próbuję na siłę nikogo przekonywać do tego że lonża z rdzeniem taka lub inna jest gorsza/lepsza

sam jestem zaskoczony tym filmikiem

ZAWSZE  pracuję pilarką wpięty w 2 punkty

a próbę chce wykonać nie na swoim narzędziu do pracy a na seryjnej linie u producenta

zaznaczam że miałem już przypadki spotkania łańcucha pilarki z lonżą i nie wyglądało to tak jak na filmiku

tak że nie ma co się oburzać zaraz

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 02, 2014, 15:14:12 »

Jesli chodzi o lonze to nie mam doświadczenia ale jesli chodzi o cięcie stalowej liny to miałem przyjemność ostrzenia łańcucha po takiej akcji i muszę powiedzieć ze niewiele z niego zostało . Nie mówie że sie nie da przeciąć bo pewno jak by sie uparł to i by przecioł ,a dwa sposoby zabezpieczenia to powinno być święte w koncu chodzi o nasze zycie i zdrowie

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2014, 15:46:55 »

Jesli chodzi o lonze to nie mam doświadczenia
I na tym zakończmy

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45