Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: torba na line  (Przeczytany 2738 razy)

Odp: torba na line
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 07, 2014, 20:18:38 »

bardzo dziekuje za powazne podejscie do tematu "opon", oczywiscie opony do tego, co mialem na mysli maja sie tak, jak skrzynka na mleko do torby Zalcera. chodzilo mi raczej o sposob podejscia, myslenie "out of the box", jezeli walka z grawitacja wymaga tych wszystkich blokow, ringow, lin, petli, obliczen itd. to czemu nie pozwolic pracowac grawitacji na moja korzysc...wyobrazmy sobie zupelnie teoretycznie sytuacje, ze najwazniejszym problemem dla Armii USA jest "zniszczenie powierzchni gruntu przez drewniany obiekt o wadze 100-500kg upadajacy z wysokosci 2-45m", taki problem bylby rozwiazany, rozwiazania przetestowane i wdrozone w ciagu 6 miesiecy!
firmy wydobywajace pnie zatopionych drzew uzywaja zdalnie sterowanych robotow, hydraulicznych pilarek i balonow, w celu wydobycia urobku, cena nabycia balonow wypelnionych helem o udziwgu do 200kg jest konkurencyjna do ceny wynajmu dzwigu na 8 godz...
odnosnie nastepnego postu...mialem wyslac kilka linkow, sorry, wszelkie informacje sa dostepne w necie, znajdz sobie sam, przewertuj "arboristsite" i "treebuz" na 10 lat wstecz...milej zabawy (mozesz nawet zalozyc jakas komisje - Polska to wolny kraj)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2014, 20:26:40 »

czemu nie pozwolic pracowac grawitacji na moja korzysc...

żeby nie było nieporozumień, ja zawsze, ale to z a w s z e , kiedy tylko mogę - zrzucam sekcje bez lin i jak najbardziej pozwalam grawitacji pracować na moją korzyść
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2014, 20:35:05 »

mnie  wysmiano na tym forum (nie na arboristsite)

z tego co piszesz wynika, że na  arboristsite.com, poruszyłeś temat zrzucania sekcji na opony, fajnie by było go poczytać. niestety nie mogłem go odszukać. pamiętasz może w jakim to było temacie, albo w którym roku ?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2014, 21:24:41 »

jeszcze raz - pamietam jakie to bylo forum, pamietam jak dawno temu a nawet pamietam, czego dotyczyl watek (nie byly to opony)  :)
ale dla zasady, ja nie bede udowadnial Tobie niewinnosci, to Ty udowodnij mi wine.
zamiast pisac jak sam Pan Prezes "napisales nieprawde!!!" wystarczy czasem napisac "bloki ci sie pop...dolily" (co faktycznie mialo miejsce, ale przepraszac i tak nie bede ) i zrob mi cos  :-*
https://www.treestuff.com/store/catalog.asp?category_id=235&item=139
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2014, 21:28:20 »

żeby nie było nieporozumień, ja zawsze, ale to z a w s z e , kiedy tylko mogę - zrzucam sekcje bez lin i jak najbardziej pozwalam grawitacji pracować na moją korzyść
tak trzymac! (a raczej "tak rzucac!")  :D
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2014, 21:31:29 »

zgadnij, o jakim rewolucyjnym wynalazku jako temacie watku teraz rozmyslam?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/da/Wenceslas_Hollar_-_Jacob's_ladder_(State_2).jpg
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 07, 2014, 21:41:22 »

Opony jak najbardziej się sprawdzaja ,  sam tak robie często na cmentarzu kiedy jest kawłek wolnej ziemi .Opony należy   tylko umiejetnie ułozyc  tak by chroniły po bokach ,  bezposrednio na opony nie zrzucam nigdy,zawsze  w  kawałek wolnej przestrzeni -przypomina to trochę  ptasie gniazdo-środek,pusty a po bokach opony  ,gałezie i kolocki ,metoda stara jak świat….Więc jeśli tylko mamy troche  powierzchni,w która możemy zrzucić sekcje i potrafimy to robić celnie to pewnie  oszczędzimy sporo czasu……Myslałem kiedyś czy nie można by było czegoś wymyslic,roztawianego na  4 podporach solidnych co służyło by do wyłapywania spadających sekcji…
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2014, 21:45:06 »

jeszcze raz - pamietam jakie to bylo forum, pamietam jak dawno temu a nawet pamietam, czego dotyczyl watek (nie byly to opony)  :)
ale dla zasady, ja nie bede udowadnial Tobie niewinnosci, to Ty udowodnij mi wine.
zamiast pisac jak sam Pan Prezes "napisales nieprawde!!!" wystarczy czasem napisac "bloki ci sie pop...dolily" (co faktycznie mialo miejsce, ale przepraszac i tak nie bede )
widzę że źle mnie zrozumiałeś. Nie wiem jaką winę masz na myśli.  Ani o jakim udowadnianiu piszesz. Nie chciałem cię urazić.  Chciałem po ptostu poczytać wątek o ktorym wspominasz. Sory.
PS-to możesz choć podac swój NiCKname na arboristsite?  To sobie sam znajdę.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2014, 22:28:19 »

Fajnie czytać o jakiś oponach w wątku o torbach, a może jak położyć na sobie 3 opony wyjdzie świetny pojemnik na linę ? Adam czemu z tymi oponami tu wyskakujesz . Załòż osobny temat bo dyskusja zaczęła sie "toczyć" wokòł opon. Adminie musisz niestety to uporządkować .
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 07, 2014, 23:03:52 »

@Lary
masz racje
@Drzewny
ci jeszcze mam Ci podac Kolego bez Awatara, numer karty kredytowej?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2014, 23:41:38 »

Pod każdym moim postem masz mają stronę a tam dużo avatarow.  Zainteresowales mnie po prostu swoimi postami na arbotist site. Przepraszam nie chciałem urazić.  Poczytać chciałem dyskusję o której wspomniales.  A ze nie mogłem jej odszukac to poprosiłem o pomoc. A ty cos o jakiejś winie zacząłes. Ale co tam. Nie to nie
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2014, 23:43:51 wysłana przez Drzewny »
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 08, 2014, 00:41:08 »

byc moze rzeczywiscie reaguje alergicznie, ale naprawde wyglada to tak, jakbym mial udowadniac wlasna niewinnosc. mysle, ze najlepiej po prostu zapomniec o brzydkim slowie na "o" (opona) i przejsc do innych tematow. chodzilo mi o inne podejscie do scinki sekcyjnej, nadal uwazam, ze jest mozliwa konstrukcja takiego przenosnego "lejka", ktory wylapie zrzucane sekcje bez obawy o zniszczenie otoczenia, to jest tak samo trywialny pomysl, jak torba z siatki. najwiekszym problemem z innowacjami w arborystyce jest bardzo maly rynek - gdyby zapotrzebowanie na takie "gizmo" bylo np. w budownictwie czy technice wojskowej, dawno zostaloby wdrozone.
"lejek" to zreszta tez przenosnia, mam nadzieje, ze nie spowodowalem uzyciem brzydkiego slowa na "l" (lejek) kolejnej burzy.
najlepiej chyba zostac przy balonikach  http://www.clusterballoon.org/index/index_01.jpg
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 08, 2014, 10:50:33 »

coż, to nie ja wymyśliłem, że:
wiarygodność nie należy się każdemu za darmo, trzeba na nią zapracować, a czasem ją udowodnić - choć często nie jest to miłe.
ale,
metoda świętego oburzenia na każdego , kto mówi "sprawdzam",  jest u nas bardzo powszechna i szeroko stosowana - tylko co ciekawe..
 raczej przez tych  którym chlubnie stawiałeś , swego czasu, czoła.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2014, 12:58:05 »

czy ty naprawde uwazasz, ze ja odczuwam potrzebe "zepracowywania na wiarygodnosc" ?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2014, 13:38:51 »

czy ty naprawde uwazasz, ze ja odczuwam potrzebe "zepracowywania na wiarygodnosc" ?
jak by nie było -podziękowałeś -  za poważne potraktowanie tematu opon. ale jeśli się pomyliłem to "nie było rozmowy" cześć

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45