Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Pierścienie do riggingu - czy bloki przejdą do historii ?  (Przeczytany 3755 razy)

Odp: Pierścienie do riggingu - czy bloki przejdą do historii ?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 12, 2014, 01:18:04 »

X ringi w użyciu:

X-Rings

Osobiści jestem bardzo ciekaw alternatyw do bloku.W zasadzie Panowie reprezentujemy profesję której cechą powinno być poszukiwanie ulepszeń, nowych pomysłów, kreatywność na polu upraszczania naszej pracy...

NA filmiku widać, że nawet to działa.Kamera jest blisko podczas pracy dzięki czemu widzę że nic się nie ociera, facet opuszcza nie małe kawałki...Trzeba jednak czasu aby się przekonać.

Może problem Drzewny polega na tym , że nikomu się nie chce eksperymentować za własną kasę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 29, 2014, 21:08:15 »

odgrzewam temat pierscieni chociaż wiem że wkurzający jest widzę to po wątku. mam pytanko do drzewnego jeśli jest tu obecny czy posiada w sprzedaży takie pierscienie i po ile oraz czy nadal sie sprawdzają :)
drugie pytanko: czy moge taki pierścień wpleść w line bullrope 14.5mm? da sięzrobić oko na tej linie?? nie chce puszczać super wielkich sekcji tylko wypróbować temat na własnej skórze jak się nie sprawdzi to trudno. tylko nie chce specjalnie dokupować pętli do tego pierścienia, a zrobić z nadmiaru liny którą posiadam. da się??
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 19, 2014, 21:39:59 »

Przez ostatnich kilka dni testuję pierścień, oto kilka wniosków dla zainteresowanych:
zalety
 - lekkie , łatwe i przyjemne w obsłudze
opuszczałem sekcje klonowe dł ok 1m, śr ok 0,5 m; normalnie miałbym dość ciężki blok a z pierścieniem odnosiłem wrażenie swobodniejszej obsługi
 - obniżanie stanowiska prostsze, wyjmowanie i wkładanie do pętli stanowiskowej prostsze i szybsze

wady
 - na prostym i płaskim odcinku pnia , lina robocza trze korę przy opuszczaniu, ciężko przez to znaleźć dobre miejsce na lonżę i linę wspinaczkową
 - tarcie na pierścieniu, mimo, że gładkim, pozostawia jednak "meszek" z liny , co sugeruje mi , że przy dużych obciążeniach zużywają się bardziej niż na ruchomej rolce w bloku
- przy zastosowaniu 1 pierścienia lina jest przegięta w stopniu większym niż zalecane 1:4

ogólnie:

mimo wad, robotę kontynuuję na pierścieniu, jest z nim o tyle przyjemniej, że na razie nie chce mi się wracać do ciężkiego bloku

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 19, 2014, 23:03:11 »

Dzięki Marcin, więźle  na temat i szczerze, git recka.
Ja parę dni temu zakupiłem najnowszy blok ISC, właśnie ze względu że mocne bloki impaktowe są
zarazem ciężkie i niezbyt poręczne. Ten blok zdaje się wypełniać istniejącą lukę rynkową a że
lubię tą markę zakupiłem bez wachania.
Przy większości prac nie ma potrzeby stosować cięższych lin niż półcalowe.
Na dniach powinien przyjść, jeśli mnie coś bardzo
nie zaskoczy to nie będę go tu recenzowac, konstrukcja znana inny rozmiar i kolor tylko jak sądzę.
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 19, 2014, 23:17:51 »

odgrzewam temat pierscieni chociaż wiem że wkurzający jest widzę to po wątku. mam pytanko do drzewnego jeśli jest tu obecny czy posiada w sprzedaży takie pierscienie i po ile oraz czy nadal sie sprawdzają :)
drugie pytanko: czy moge taki pierścień wpleść w line bullrope 14.5mm? da sięzrobić oko na tej linie?? nie chce puszczać super wielkich sekcji tylko wypróbować temat na własnej skórze jak się nie sprawdzi to trudno. tylko nie chce specjalnie dokupować pętli do tego pierścienia, a zrobić z nadmiaru liny którą posiadam. da się??
spytaj Krzycha na PW, on zaplata liny.

« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 27, 2014, 12:06:35 »

Dla zainteresowanych pierścieniami do riggingu.
Dziś na 1 pierścieniu wplecionym w 2,5 m linki yalex ( 16 mm / 70kN ), usunąłem sekcyjnie robinię akacjową.
Lina robocza 1/2 cala ( 35kN wytrzymałość u producenta )
Największa sekcja miała 1,5m długości, 40cm średnicy i ważyła ok 150 kg.

Małe zaangażowanie sprzętu, stanowisko lekkie, szybkie do przemontowania, po zwinięciu zgrabne. Zresztą, co ja tu będę pisał, wszystko jest na zdjęciach.

PS - pierścień wplata się w linę splotem "locking brummel" ( youtube, google itp ) w dosłownie 10 minut ,

« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2014, 12:26:32 wysłana przez Drzewny »
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 27, 2014, 16:57:55 »

No kurcze fajna sprawa taki pierścień.Rozumiem że ten ring jest z Arb Pro który można dostać u Ciebie na stronce.Lekkie,zgrabne no i tanie:)
Ps.Po 10 zamówię sobie taki zestaw ;D.Montowałeś zawiesie na wyblince czy użyłeś tzw.węzeł krowi?Bo na fotkach nie widać za bardzo.
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 27, 2014, 17:11:07 »

Krowi
Tak. To te pierścienie ArbPro, które sprzedaję
Sory. Poza domem jestem i piszę z telefonu
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2014, 17:17:29 wysłana przez Drzewny »

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 01, 2015, 05:53:34 »

Widziałem na żywo z akcji, podoba mi się. Jako uzupełnienie bloku daje radę (przekierowania liny riggingowej).
Można sporo profitów uzyskać, w szczególności przemawia do mnie opcja przeniesienia punktu do
opuszczania wyżej. Ringi są większe niż sądziłem po zdjęciach

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45