Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Pierścienie do riggingu - czy bloki przejdą do historii ?  (Przeczytany 3753 razy)

Odp: Pierścienie do riggingu - czy bloki przejdą do historii ?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2014, 08:25:29 »

jakis goscio lansuje na chama plastikowe oczka,

PS - są odlewane z aluminium,    dzięki tej technologi nie pękają na testach tylko się odkształcają -inne alu-pierścienie są zwijane z aluminium.

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2014, 08:27:26 wysłana przez Drzewny »
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2014, 13:50:29 »

Konstrukcja bloków chroni linę a w przypadku pierścieni może być trudno uniknąć jej tarcia o korę. Mała masa to chyba jedyna zaleta tych pierścieni, mnie to nie przekonuje jakoś..
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2014, 14:37:45 »

dzięki za opinie. sceptycyzm zrozumiały. mnie osobiście intrygują swoją prostą konstrukcją , solidnością wykonania, poręcznością. Krzyżyka  bym na nich tak radykalnie jak niektórzy nie stawiał. Dla zainteresowanych - innowacji ciąg dalszy - rozwiązanie kwestii mocnego zgięcia liny.

PS  - zaznaczam, że pomysły nie są moje. większość znalazłem na treebuzz.com  oraz na kanale youtube pana Toma Hoffmanna
http://www.youtube.com/user/tghoffmann?feature=playlist

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 04, 2014, 17:07:42 »

jak dla mnie to każdy kij ma dwa końce. a ja wole ten koniec z bloczkiem

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 04, 2014, 17:09:21 »

ewentualnie taki motyw też fajnie sie przedstawia
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BR8XuRZ3UNU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BR8XuRZ3UNU</a>
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 04, 2014, 17:55:33 »

Fajnie, że ktoś wprowadza innowacje - dzięki temu idziemy do przodu a nie pracujemy na konopnych sznurkach przykładowo. Ale to rozwiązanie do mnie nie przemawia. Mając do dyspozycji malutkie bloczki typu Pinto Rig (50 kN, 16 mm, 159g), nie widzę powodu dla którego miałyby zagościć te pierścienie w moim ekwipunku.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2014, 22:53:51 wysłana przez poncz »

« Odpowiedź #21 dnia: Luty 04, 2014, 22:26:21 »

absolutnie sie zgadzam z Ponczem, postep w kazdej dziedzinie jest osiagany w dlugim i ciezkim procesie - chwala tym, ktorzy nie zadowalaja sie tym co jest, tylko szukaja nowych rozwiazan. Jestem gleboko przekonany, ze bedziecie koledzy swiadkami wielu rewolucyjnych zmian w technikach pracy na drzewach, na pewno wkrotce bedzie dostepne jakies "gizmo", ktore wyeliminuje wezly (taka, niestety nieudana proba byl "zigzag"), beda na pewno duzo lepsze materialy antyprzecieciowe, na pewno sprawa zakladania liny pojdzie do przodu (bigshot jest w porzadku, ale daleko mu do idealu), na pewno tez beda wprowadzone jakies urzadzenia hamujace line, to akurat wydaje sie byc koniecznoscia. Niestety x-ring to po prostu gadget, nie maja go w ofercie sherrill, wessspur i safetylandry (industrial solutions, gdzie ja sie glownie zaopatruje jest tak konserwatywny, ze nawet nie sprawdzalem) firma, ktora to promuje ( bodajze "ekstremalna arborystyka"?) ma obecnie wyprzedaz likwidacyjna...
obejrzyjcie sobie panowie ten film instruktazowy
Rigging Rings

« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2014, 22:55:46 »

Jeśli chodzi o opinie- dzięki. Jeśli chodzi o fakty to mylisz się.  Film,  który wrzucileś dotyczy tylko 1 produktu z zastosowaniem ringow.  "Ekstremalna arborystyka" robi jedynie 1 rzecz, która jest na filmie.   Nie sa producentem ringow.   Poza tym sprzedawane sa w treestuff.com , który ma oddzialy w usa i kanadzie.    Ponad to warto wiedziec ze co kilka miesięcy pojawiają się nowe wielkości i nowe produkty z użyciem ringòw , nie zaś wyprz. likwidacyjne.  To tak uściślając fakty.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 04, 2014, 23:15:06 »

byc moze ringi wypra calkowicie bloki, wszystko jest mozliwe - nawet to, ze panewki wypra lozyska kulkowe. ja poczekam, uzywajac blokow w miedzyczasie.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2014, 08:06:39 »

Moim zdaniem blok jest nie do zastąpienia w większości przypadków. Inaczej jest lepszy bardziej uniwersalny.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2014, 15:25:37 wysłana przez Lobo »
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2014, 09:11:36 »

chciałem zaznaczyć, że wciąż jest to żywy, rozwijający się temat. nowe modele wciąż się pojawiają i wciąż na forach , ktoś pokazuje nowe zastosowanie

śledzę ten wątek branżowy uważnie, a sam zasplajsowałem ringi dopiero kilka dni temu, niektóre branżowe rozwiązanie wchodzą baardzo długo
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2014, 19:21:02 wysłana przez Drzewny »

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2014, 15:27:05 »

Proszę bardzo nie było tematu
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 06, 2014, 12:37:52 »

Niestety x-ring'a (...) , nie ma w ofercie sherrill (...)

Drobna uwaga uściślająca fakty - Sherrill sprzedaje x-ringi, jak najbardziej. i to w tej konfiguracji od , której rozpocząłem dyskusję

http://www.sherrilltree.com/X-Rigging-Ring-1-2-Tenex-Whoopie-Sling-adjusts-3-5#.UvNyrI2Ybcc

« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2014, 12:47:52 wysłana przez Drzewny »
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2014, 22:42:40 »

czytalem wlasnie (do znudzenia) watek odnosnie x-rings na treebuzz, sa tam pros Drzewnego, sa moje cons. ale tez znalazlem taki clip, moim zdaniem dosc ciekawy i wart obejrzenia.
prosze Moderatora o obejrzenie przed skasowaniem, nie ma nic wspolnego z x-ringami, duzo z cambium saverami...moim zdaniem calkiem ciekawy, chociaz prezenter ma czapke, klapki i paskudny akcent.

Remote Retrievable Rigging Solution - 3RS
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2014, 23:56:41 »

jakoś słabo widzę zastosowanie dla tego pomysłu w takiej dokładnie konfiguracji. A taki sposób instalacji ochraniacza na drzewie zna każdy kto przejrzał "Poradnik treeclimbera", czyli... każdy chyba ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45