Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: rigging  (Przeczytany 1950 razy)

Beny

• ISA certified
Odp: rigging
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2014, 18:41:13 »

Ja wagę tej sekcji szacuję podobnie jak @Piotr. Mi kiedyś w podobnej sytuacji zawiódł karabinek
Była to dla mnie cenna lekcja, tak wierzyłem wtedy w siłę karabinków typu malion że nie przejąłem się zbytnio brakiem atestu. Szczęśliwie upiekło mi się wtedy ale wklejam ku przestrodze. Tak dla młodych i oszczędnych  ;)     
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 24, 2014, 19:55:24 »

absolutnie przy moich wyliczeniach sie nie upieram, ze zdjecia bardzo trudno cokolwiek oszacowac. tak sobie napisalem, przyjmujac, ze arborysta ma 180cm wzrostu i wycina deba oraz liczac wage sekcji z tabeli (na obrazku).
dla sosny te wartosci sa zupelnie inne (700kg) przy zalozeniu, ze wzrost arborysty oszacowalem prawidlowo.
byc moze gosc mial 110 w kasku i wycinal balse? albo styropianowa dekoracje do filmu Arnolda Schwarzeneggera? pytanie pozostaje to samo - z jakiego powodu puscila lina.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 24, 2014, 19:58:48 »

na to pytanie może nam odpowiedzieć @Lobo po zasięgnięciu .,, języka '' bardziej u źródła
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 24, 2014, 20:04:36 »

tamto zdjecie wyszlo jak okladka Newsweeka, ale tabela jest powszechnie dostepna.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 24, 2014, 20:09:20 »

faktycznie, jezeli mozna sie dowiedziec bezposrednio od wykonawcow co to bylo za drzewo, ile poprzednio puszczali na tej linie, jakiego wezla uzyli itd...to sa wszystko bardzo cenne informacje.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 24, 2014, 20:18:57 »

@Beny
faktycznie ceny tego badziewia sa fenomenalne, byc moze nalezaloby stworzyc jakas tabele typu "cena, kraj produkcji, wytrzymalosc" przyjmujac, ze najtanszy chinski produkt rozlatuje sie od oddechu nabywcy.
nie chce byc posadzony o stronniczosc, np. motyka "made in India" zwinela sie w trabke przy pierwszym kontakcie z gleba  ;D

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2014, 22:06:35 »

na to pytanie może nam odpowiedzieć @Lobo po zasięgnięciu .,, języka '' bardziej u źródła
To filmik firmy która wrzuciła go dla przestrogi wątpię czy ktokowiek ważył mierzył dokładnie tego pniaka. Ja w każdym razie pewnie bym tego nie zrobił po takiej akcji byłbym zajęty innymi sprawami.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 25, 2014, 16:24:57 »

jak chcesz coś śmiesznego, to właśnie patent z oponami natchnął mnie do innego konceptu:
uważaj:  ;)

nakłaść opon na amortyzację, a żeby klocek za daleko nie odskoczył - uwiązać go pętlą luźno suwająca się po pniu - taka smycz. :D
lektura tego angielskiego pdf mi przypomniala, ze opuszczalem sekcje na linach przymocowanych do wkreconych srub (bardzo grube, na dole budynek). szly w dol stoku przez blok na pniaku i asekuracje z portawrapa na haku ciezrowki na dole. to byl dab obalony przez wiatr, mam jedna fotke, ale nieciekawa i za duzy format.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45