Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Drzewołazy Protekta  (Przeczytany 4192 razy)

Odp: Drzewołazy Protekta
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2014, 21:05:30 »

Wyglądają jak DR 1. Ale za to jaka nazwa Treehog :)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 03, 2014, 21:10:31 »

Tak to są DR1. DR2 maja regulację i ta szyna przesuwna jest widoczna na zdjęciu w katalogu Protka,
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2014, 21:13:45 »

ok, już widzę o co chodzi, tak to ewidentne dr-1
dzięki @leśnik
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2014, 21:18:46 »

Tak to są protekta, stalowe DR1. DR3 tez są stalowe tylko ze regulowane( nie mylić z aluminiowymi DR3A).

Mockinbird a co było ie tak z DR4

« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2014, 22:41:42 »

W moich DR1 kolce są jak najbardziej ok, mam tylko problem z paskami, strasznie się rozciągają,  można je zaciągnąć albo tak, że drzewołazy na nodze są zbyt luźno, można je też założyć tak, że do nogi nie dopływa krew. W moim przypadku nie ma nic pośrodku tych wyborów ;), tak więc trochę żałuję, że nie kupiłem na początku czegoś porządniejszego, ale z drugiej strony więcej pracuję bez nich, więc jestem w stanie to przeżyć, tym bardziej, że cena jest dość niska. Myślałem nad dokupieniem do nich pasków z innych drzewołazów np Buckinghamów, ale musiałbym sprawdzić ich szerokość., ktoś orientuje się jaką szerokość mają paski poduszkowe i paski na kostkę ?
3cm na poduszke, 2,5cm na kostke.
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 03, 2014, 22:45:09 »

Tez mam stalowe DR1. Nieregulowane, ale mi pasują. Pracuję w nich okazyjnie i mi w pelni wystarczają.
[/quote
Co jest z tym zabytkowym debem w Wilnie, juz myslalem ze Cie kolego Krotov gdzies wcielili, albo jeszcze gorzej. Daj jakies fotki, jestem naprawde ciekaw, jak ten zabytek sobie radzi.
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 03, 2014, 22:46:54 »

cholerka, nie popatrzylem na date - Styczen 2014 - Na pewno Krotova wcielili jak za dawnych czasow, na 25 lat.
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 04, 2014, 16:59:50 »

Krzychu DR 4 mają dla mnie tak nieergonomiczny kształt, że pomimo wielu przy nich zmianach, kombinacjach miałem poobcieraną skórę do krwi.Co dokładnie mnie doprowadzało do płaczu? Idący po wewnętrznej stronie łydki metal wżerał mi się w ciało..Ale żeby nie było że psioczę na Protekta to DR3A są w tej cenie bardzo dobre i chwalę sobie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2014, 17:02:32 wysłana przez Mockinbird »
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 04, 2014, 17:11:48 »

To potwierdza że kazdy  jest indywidualny. Mi dr3a  wogóle niespasowały, blach w nich tak latała ze wbiłą mi się pod rzepke.
W Dr4 poprawiłem to i  u mnie blacha juz nielata ma tylko ruch przegubowy.
Teraz poprawiają blachy w sumei  już nie blachy( bo co niektórym sie wyginały sa zbyt miękkie) a druciany stelaz i wkładka z tworzywa.

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 04, 2014, 20:08:56 »

A mi w dr 3a blachy sie pogieły,wygieły, pokręciły .... ale stanęło na tym ze całość sie fajnie do nogi ułożyła i nawet w trekkingach idzie te 3 godzinki podłubać.
Może to nie jest produkt hi-end ale za te cene nie ma co więcej wymagać .... no poza jakoscia kolcy ale 15 min roboty plaskim do ograniczzników i juz od jakis 4 miesiecy nic przy nich nie robie nawet nie ostrze  ;D
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 04, 2014, 23:38:19 »

ciekawe, ze na rynek brytyjski ida drzewolazy z prawdziwa poducha, a na polski jakies dziadostwo - nic dziwnego, ze sie tam utrzymuja, a tu jest dyskusja. dr4 to oczywisty dowcip - bark regulacji dlugosci wyklucza ergonomiczne uzytkowanie drzewolazow.
http://101qs-media.s3.amazonaws.com/largethumbs/330-tallest-and-shortest-man.jpg
jeden rozmiar dla wszystkich?  :P

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 05, 2014, 00:41:45 »

Na 99% poduchy zawijane na rzep buckhinghama będą pasowały, ja je lubię nawet. Ale poza nimi buckingham nie ma też żadnych dobrych poduch a niby taka ameryka  :D
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 05, 2014, 23:33:01 »

faktem jest, ze takich "cadillac" jak ja mam z dawnych czasow juz nikt nie robi, ale mozesz sobie sporo wybrac tam  :)
http://www.wesspur.com/spurs/spur-pads.html
masz blizej niz ja.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 06, 2014, 04:31:09 »

Pracuję w Buckah ale poduchę mam Protka na 3/4 łydki - o 100% lepsza od oryginału .
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 08, 2014, 07:27:01 »

Ja posiadam DR 2A,i nie żałuję zakupu..Jak dla mnie wygodne,choć na pewno nie są komfortowe ale przeżyć się da  8) . Cenowo mogą być na początek.  Miałem na nogach DR 1 massakra ale dla każdego coś dobrego.Na kursie arbo miałem okazję chodzić tez w drzewołazach z górnej półki(nie pamiętam firmy)ale rzeczywiście w dobrych kolcach się zasuwa do góry.Miały na pewno sztywną poduchę i zapinane były na szerokiego rzepa.Przy moich ameliniakach znacznie komfort się poprawił jak zacząłem używać krótszych kolców,długie po prostu nie wchodziły głęboko i działały jak dźwignia.Z tym że najlepsze byłyby pośredniej długości kolce protekta a takich nie mają więc trza sobie przyciąć długie i eksperymentować dalej.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45