Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Drzewołazy Protekta  (Przeczytany 4191 razy)

Odp: Drzewołazy Protekta
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2014, 23:18:08 »

mnie sprawdzają się DR-1, najtańsze, stalowe. Mankamentem jest to, że trzeba na prawdę na chama mocno zapiąć paski łydkowe, żeby się nie rotowały wokół łydki. Też nosiłem kiedyś odwrotnie przez dłuższą chwilę - jest mała różnica w dyskomforcie (minimalnie lepiej jest jednak nosić normalnie).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2014, 23:28:59 »

Tez mam stalowe DR1. Nieregulowane, ale mi pasują. Pracuję w nich okazyjnie i mi w pelni wystarczają.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2014, 07:58:23 »

Mankamentem jest to, że trzeba na prawdę na chama mocno zapiąć paski łydkowe, żeby się nie rotowały wokół łydki.
I własnie po to są blachy m.in. ;)
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 03, 2014, 18:15:07 »

jakbyście porównali paski do rzepów? mnie osobiście wkurzają paski w dr muszę zaciągać je na chama i jeden komplet już zerwałem (przetarły się) a rzepy pach pach i jest tak podejrzewam. jak trzymają ? troty nie zapychają rzepów?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 03, 2014, 23:45:26 »

po zewnetrznej stronie lydki ponizej kolana kazdy normalny czlowiek ma taka kosc, ktora da sie wyczuc (nawet u siebie  :) ). drzewolazy trzeba tak ustawic, zeby pasek byl dwa palce ponizej tej kosci. i nic sie nie bedzie rotowalo. niestety kazdy pasek tak ma, ze sie przeciera, a rzepy jak sama nazwa wskazuje lapia co popadnie, wiory tez.
na obrazku po lewej ponizej kolana jest taka bula, to jest ta kosc o ktorej wspominalem
http://www.oum.ox.ac.uk/thezone/animals/life/images/skel_15.jpg
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 20, 2014, 21:26:51 »

Ja od paru lat  posiadam  drzewołazy Protekta DR 2 A. Przyzwyczaiłem się do nich, nie mam porównania jak biega się w innych. Jedyny minus to to, że długie kolce są słabe i się kruszą. A napomnę, że po asfalcie w nich nie biegam.
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 20, 2014, 23:20:51 »

nie powinny sie kruszyc, wyglada na wade materialu - a to juz jest powazna sprawa. kuta stal moze robic rozne rzeczy, ale nie powinna sie kruszyc. jak zwykle, fotki bardzo by pomogly (albo zaszkodzily Protektowi  8) )
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2014, 13:43:20 »

No to w końcu, które drzewołazy Protekta mogę z czystym sumieniem umieścić w sklepie internetowym? Tak, żeby się kolce nie kruszyły, paski nie zrywały, piszczele nie bolały itd ; )  ?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 03, 2014, 15:43:58 »

W moich DR1 kolce są jak najbardziej ok, mam tylko problem z paskami, strasznie się rozciągają,  można je zaciągnąć albo tak, że drzewołazy na nodze są zbyt luźno, można je też założyć tak, że do nogi nie dopływa krew. W moim przypadku nie ma nic pośrodku tych wyborów ;), tak więc trochę żałuję, że nie kupiłem na początku czegoś porządniejszego, ale z drugiej strony więcej pracuję bez nich, więc jestem w stanie to przeżyć, tym bardziej, że cena jest dość niska. Myślałem nad dokupieniem do nich pasków z innych drzewołazów np Buckinghamów, ale musiałbym sprawdzić ich szerokość., ktoś orientuje się jaką szerokość mają paski poduszkowe i paski na kostkę ?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2014, 18:23:43 »

Ja swoje DR1  używałem parę razy , a i tak 'ugniotła' mi się poduszki ( jakby się złamała) i dobijały mi strasznie do kości  :'( . Dałem trochę waty pod pasek pougniatałem pougniatałem tak że pod górną częścią jest więcej i leża idealnie :)  (blacha odstaje od nogi ) .
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 03, 2014, 18:36:00 »

Marcin jedyne co w tej chwili to tylko stalowe. Skłaniając sie ku DR4, są podgięte i lepiej się układają.
Aluminiowe odpadają , za mocno uciskają śródstopie.

Panowie w paskach można zrobić dodatkowe otwory, gwarantuje wam ze  w kazdych drzewołązach  róznych firm ktoś taki problem sie moze pojawić, po prostu kazdy ma inną noge , a dziury są standardowo robione.
Ja w swoich też musiałem dorobić kilka dziurek.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2014, 18:47:44 »

ja tam robię z rzepami i nie narzekam:)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2014, 18:56:29 »

ja właśnie zakupiłem nowe z protka aluminiowe z blachą i regulowaną łydką. dobrze się noszą jednak nurtuje mnie jedno pytanie.... czy ta blacha nie mogłaby być wspawana na stałe????? jest ruchomym elementem i wystarczy że pochodzisz w niedopietych na maksa i caly ten zawias masz rozgięty. jedno co wkurza w protektowskich kolcach to to że zamki do pasków są niedorobione. drugi raz trafiłem dolny pasek z zakrótkim dosłownie o 2mm bolcem który wchodzi w dziurkę od paska. wystarczy troche rozchodzić pasek i jak bolec ucieknie na bok to przejdzie przez klamre i rozepnie pasek. myslałem ze moje stare kolce byly niedorobione w tej kwestii ale widze że to bład który sie powtarza.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2014, 20:47:49 »

Pracowałem w trzech modelach protekta;  DR 3A, DR 4, DR 2A.

Refleksje ; DR 3A  po odpowiednim ukształtowaniu poduchy są za tę cenę ( ok. 500 zł) naprawdę w porządku.A pracowałem w nich po 6-7 godzin.I było bardzo wygodnie.
 Następne DR4 to za karę chyba powinno się je nosić.
 Kolejne DR 2A mają poduchę która na zdjęciach wydaje się być wygodna... gdyby nie paski.Nie trzymają za dobrze tych poduch przy nodze. Po paru minutach latają mi pa całej łydce.Regulowanie pasków nie pomaga.

Reasumując; DR 3A są godne polecenia. Ale pracując w nich myślę o Geckos :)

« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 03, 2014, 21:01:33 »

to są drzewołazy Protekta, które ok jakiś 2 lat są na rynku brytyjskim. To duży rynek, więc jeśli wciąż są tam i się utrzymują to znaczy, że mogą być. Pytanie tylko, który to jest model? na stronie sklepu napisali tylko, że są stalowe.., więc jeśli są stalowe i nie regulowane ( nie napisali, że jest regulacja , więc zakładam, że jej nie ma ), to chyba DR-1 ? ? ?

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45