Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Drzewołazy Protekta  (Przeczytany 4195 razy)

Drzewołazy Protekta
« dnia: Styczeń 21, 2014, 17:58:00 »

6 modeli drzewołazów .. wow

czy ktoś dysponuje jakimiś wrażeniami z pracy , w którym z 6 modeli drzewołazów Protekta, jest najwygodniej ?

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: Drzewołazy Protekta
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2014, 18:32:35 »

mogę jedynie napisać że aluminiowe Dr3 ale z inną poduchą są niezłe [ z tą łydkową ]

aczkolwiek kolega poprosił producenta o lekka zmianą kształtu głównej szyny - była zbyt idąca w stronę piszczeli a wystarczyło zmienić na ,, odstającą '' [ razem ostatnio pracowaliśmy i mnie zapytał czy się da = dało się ]
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2014, 18:38:45 »

Miałem na nogach wszystkie modele. Powiem ci tak- jeżeli chodzi o wygodę to dużo zależy od specyficznych upodobań danego osobnika. Jednemu dany model będzie pasował drugiemu już nie koniecznie.
Z tych sześciu modeli należy od razu wykluczyć te z nie regulowaną wysokością poduchy. Następnie odrzuciłbym te z blachą. Zostają raptem dwa modele stal i alu. Oba mają identyczną poduchę. Stalowe są bardzo tanie. Waga podobna a nawet o dziwo stalowe w/g producenta są lżejsze. Różnią się nieznacznie mocowaniem kolca.
Generalnie DR 2A są bardzo przyzwoite.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2014, 18:55:42 »

Ze trzy lata temu kupiliśmy DR-2A w ilości dwie pary z kolegą. Pracujemy w nich do tej pory.
Pamiętam że na początku bardzo mnie uwierały natomiast kolega czuł się w nich komfortowo co mnie trochę irytowało. I tak po analizie otarć na piszczelu skróciłem swoje drzewołazy o ok. 5 cm. Pomogło sporo ale jeszcze to nie było to. Dopiero gdy ściąłem rant filca nożykiem do kartongipsu uzyskałem wygodne jak dla mnie drzewołazy.
Tak jak wyżej napisałem trochę to indywidualna sprawa.
Kiedyś widziałem kolesia na drzewie w drzewołazach Protekta który miał odwrotnie założone poduchy. Na moje pytanie czy wie o tym odpowiedział że tak mu wygodnie.
Widziałem też kolesia na drzewie w woderach  :D i drzewołazach Protekta ale to inna historia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2014, 19:02:29 wysłana przez leśnik »
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2014, 19:29:50 »

MAm Dr4 z blachą po małych przeróbach po mojemu i są wygodne( bez nich tez było ok duuuuużo lepiej niz w alu) , blacha nielata tak jak oryginalnie po  piszczeli,  i nic nieuwiera.
 Natomiast miałem aluminiowe DR3 z regulacją i blachą  i to była porażka najgorsza z mozliwych,  stzremie pod stopą uwiera tak ze nieda sie  pzrejsc kilku kroków, ani postać dłuzej ( przy każdym kroku   nacisk powoduje schodzenie sie kolan do środka) , odciska si ewewnętrzna cześć stopy, bo tego blacha lata tak ze  potrafi  mieć ruch nawet 5cm góra dół, raz wbiła mi sie pod  rzepke . PO pzreróbce blachy było o niebo lepiej. Dlatego je odesłałęm spowrotem. Jeśli się to poprawi i strzemie bedą   bardzo dobre.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2014, 19:47:32 »

a nity w paskach nie puszczają ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2014, 19:50:01 »

Póki co to nie   i na to sie niezanosi , skóra jest dosc gruba.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 21, 2014, 19:51:21 »

W sumie to nie wiem po co ta blacha jest w tej poduszce. A to że lata jak k... majtki to fakt.
Natomiast to co napisałeś o niewygodnym strzemieniu w DR 3A jest dla mnie zaskoczeniem. Szyna jest taka jak w DR 2A (modele różnią się tylko poduchą). Ja w DR 2A czuję się komfortowo. Może to kwestia obuwia ale podejrzewam że w tych samych butach testowałeś jedne i drugie.
Wykonanie jest bardzo solidne. Paski jak i inne elementy występują jako części wymienne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2014, 19:56:09 wysłana przez leśnik »
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 21, 2014, 19:59:01 »

Blach jest po to żeby strzemei nielatało po piszczeli usztywnia-stabilizuje stzremie na nodze wg mnei bez tego to porażka.
Pierwsze drzewołązy zrobiłęm sam i najpeirw też bez blachy , ale po  pierwszych krokach odrazu zszedłęm i dorobiłem blachy ;)
Pozatym blach arozkąłda  nacisk na piszczel na większą powierzchnie niż samo strzemie, pzrez co  nienaciskają tak mocno. Musisz wyprubować.
CO do  dołu to próbowałem w 2 rózncyh butach i boso tez przymierzyłem,  po prosu maja za duzy łuk  i za  wcześnei  są podgięte, w DR4 dół stzremienia jest szeroki na całe śródstopie( stoisz poprostu nakawąłku płaskownika  całą powierzchnią podbicia)  i nic nieuwiera bo niema jak , a w  aluminiowcyh  największy nacisk jest włąśnei na wewnętzrną cześć śródstopia nawet w bucie, wystarczy zeby były podgięte 1,5cm  dalej i by sie stało na całej powierzchni stzremienia.
Mi tam nawet szew w skarpetach przeszkadza ;D ;D to i takie cos  bardzo szybko wyczuje.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2014, 20:08:59 »

Tak jak powyżej napisałem. To co pasuje jednemu nie zawsze musi pasować innemu.
Moim zdaniem właśnie ta blacha to porażka. Mnie po prostu to uwiera. O wiele lepsza jak dla mnie jest poducha bez usztywnienia. Trzyma pewnie, nie przekręca się, nie lata. Strzemię alu mi bardzo odpowiada. Nigdy nie czułem z tego powodu dyskomfortu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2014, 20:11:26 wysłana przez leśnik »

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:19:56 »

Miałem je na nogach (DR4 chyba) i po pierwszym drzewie wróciłem do swoich gecko bo komfort bez porównania. Kolce natomiast przypadły mi do gustu (długa wersja). Podejrzewam że jeśli zrobią wersję ze sztywnymi poduchami piszczelowymi, coś właśnie jak gecko, i zostaną przy obecnych cenach to będzie mistrzostwo świata. Bo za cholerę nie rozumiem dlaczego bucki czy geckony mają kosztować tyle co 3 pary protektów. To nie jest żadne wyrafinowane urządzenie, ot dobrze wyprofilować, wstawić sztywne poduchy i pewne zapięcia (mi odpowiadają rzepy). Kolce każdy dobiera wg własnego uznania.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:32:35 »

Oczywiście ze każdy ma inny gust.
DR4 to te:
http://protekt.com.pl/?page=produkt&id=131

Kolce tez deczko poprawiłem bo oryginalne w miękkie drzewo wchodziły zbyt głęboko.
Włąśnei to co w nich poprawiłem to usztywnienei poduch , tak ze miały tylko możliwosc  ograniczonego ruchu wraz z ruchem stopy, ale nieruszały sie  wogóle na boki .
Jeszcze co do blachy , trzeba ja wyprofilowac pod własna noge  , bo kazdy ma inną, ja mam tak zrobione( w swoich i DR4) że  poduch a wogóle niedotyka do piszczeli, całosc opiera sie o mięśnie.
Być moze to ze  tak latały  powodowało ze Ci niepodpasowały, dla mnei to było odrazu   na minus i odrazu poprawiłęm.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:54:12 »

Kolce Protekta mają dobre kąty. Ja preferuję krótkie no chyba że kora jest tak spękana i gruba jak skóra nosorożca. Odnośnie długich- mi po pierwszym użyciu powywijały się. Musiałem przyszlifować końcówki.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:58:53 »

JA wole długie.
Kąty tak ale ja zmeiniłem tylko ostrzenie bo pewnei też by sie  wygieły  jak lacha mikołaja. ;D

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2014, 22:02:52 »

Pracowałem tylko w stalowych z długimi kolcami. Nazwy modelu nie pamiętam. "Siadały" bardzo pewnie, dawały komfort psychiczny. Natomiast fizycznego nie, gniotły mnie w kostki że aż się płakać chciało. Mimo tego ich właściciel nie odczuwa tego dolegliwości ,jest to chyba kwestia indywidualnej anatomii i doboru obuwia

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45