Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: bloki tu 400 i tu 401  (Przeczytany 3483 razy)

Odp: bloki tu 400 i tu 401
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 21, 2015, 00:06:56 »

Sory ale ja niepisalem o zalatwianiu po cichu. Napisalem zeby odrazu napisal do producenta zeby wiedzial co spier...l.  jesli tego nikt niebedzie do nich zgłaszal tylko napieprzal na forum to jak oni maja to poprawjc?
A jesli sie rozkrevilo wystarczy skrecici zabezpieczyc we fabryce robia to samo.
Pozatym tam niema fuzych s skretnych i kierunek gwintu w gwincie nie ma znaczenia. To nie sprzeglo w pilarce. Jesli bylby dobrze zabezpieczony to by sie nieodkrecil.  Dlatego klej jest dobrym panaceum na to bo zapobiega odkrecaniu. Pozatym na samym poczatkui już to było opisane.

Dziwi mnie tylko jedno że nie poczułes że się odkreca nie to co trzeba, wkoncu to kilka obrotów.
Aha  jak by był lewy gwint tez było by źle a nawet jeszcze gorzej- bo przy zakrecaniu mogła by sie nakrętka odkręcic, niedokrecając osi, a tym wypadku zakrecisz dobrze, jedyne co to może byc potrzeba wysupłania bloku z liny.

Mi tez takie cos sie zrobiło, też nie mogłem odkrecic,  ale to było w pierwszych blokach, wtedy Piotrek musiał mi  klucze podawać na czubek drzewa, po zejsciu zobaczyliśmy co jest nie tak i usuneliśmy usterke na miejscu, a wieczorkiem napisaliśmy  co powinni poprawic.

« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2015, 08:53:21 wysłana przez krzychu1 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 21, 2015, 12:22:33 »

Nie po cichu tylko oficjalnie powiadom producenta. Różnym firmą zdarzają się akcje naprawcze lub wymiany sprzętu, to że tak nie powinno być jest bezdyskusyjne- ale cóż. Jeśli ktoś wcześniej zgłaszał ten problem do Protekta to już są jaja większego kalibru, wtedy pozostaje tylko glosowanie nogami >:(
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 22, 2015, 13:41:24 »

Tak sobie patrze i myśle, z jednego kawałka nie da rady zrobić bo przy gwincie osi, jest kołnierz który niepozwala osi wylecieć, dlatego skrecana jest z dwóch elementów.  Jakby było z jednego musiało by tego kołnierza nie być, a wtedy byście zemścili ze cała oś z rolką  jebneła na glebe.
Do tego nakrętka jest deczko szersza, żeby okładke lekko docisnac do osi.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 23, 2015, 10:58:27 »

Dobrą praktyką producentów są tak zwane wezwania do wymiany lub kontroli. W tym przypadku Protekt powinien zamieścić takie info na swoim www i innych kanałach.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 23, 2015, 11:05:40 »

poinformowałem firmę , nie wiem jakie kroki powezmą

ale wiem że sa takie akcje wtedy gdy większa ilość sprzętu ma takie wady a nie pojedyńcze sztuki
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 23, 2015, 11:10:15 »

Jeżeli na naszym forum znajduję się 4 osoby, które mają ten sam problem, to już to znaczy, że jest to jakaś wada wykonania.
Nie wiem jakie standardy ma Protekt i jak zareaguje - napisałem tylko jakie są światowe standardy.

piotr880

« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2015, 17:22:16 »

mam odpowiedź - póki co nieoficjalna = dla mnie

oto ona ..

oki ale żeby tak zrobić albo zareagować to musiałby się ktoś zgłosić bezpośrednio z reklamacją bo tak to to nawet nie wiadomo kto ma taki problem, jest tylko jakaś przepychanka na forum. Jeszcze się nie zdarzyło żebyśmy nie uwzględnili reklamacji na jakiś nasz wyrób.

@Poncz - powiadom użytkowników o ktorych wiesz że mieli jakieś problemy z blokami i sprawa będzie w toku - ot tyle

myśle że zostanie to szybko i sprawnie załatwione , bo firma jest naprawdę wychodząca do klienta , przynajmniej ja tak to odczuwam
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2015, 20:13:54 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 24, 2015, 00:28:29 »

blok, ktory "gubi" nakretke to jest skandal. dolowi na tarasie "5x5" to jest drugi skandal (czy to bylo wiezienne podworko ogrodzone murem?)
ale blok, ktory jest niebezpieczny dla uzytkownika, to jest zdecydowanie DUZY skandal.
https://100falcons.files.wordpress.com/2010/08/holivela-cut.jpg
starozytni Grecy wymyslili porzadny blok i dokopali Egipcjanom (ktorzy uzywali Mietkow) oraz napisali na piramidach bardzo wulgarne napisy. Czego wszystkim kolegom zycze - postep jest zdecydownie w materialach i nowych technologiach ( a nie dziadowskim bloku, ktory gubi nakretke).
kazdy porzadny taras ma wymiary "rosyjskiego kwadratu - 6x9 lub wielokrotnosc". ja bym dla tego goscia nie pracowal, 5x5...jakis filatelista cholerny.

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 24, 2015, 09:45:52 »

dolowi na tarasie "5x5" to jest drugi skandal (czy to bylo wiezienne podworko ogrodzone murem?)

Hah! No specjalnie dla Ciebie Adamie znalazłem zdjęcie tej wydumki, żebyś zrozumiał o co chodziło ;) Słaba jakość, ale "sosenkę" widać dobrze, to ta wkomponowana w konstrukcję. Teraz żałuję że sam zdjęć nie zrobiłem. Może lepiej jakbym zamiast "taras" użył słowa "balkon"? Dla ścisłości: wierzchołek i sekcje ugałęzione pojechały tyrolką prosto do lasu, więc w owym czasie nikt na znaczku pocztowym nie stał. Natomiast sekcje "gołe" musiały już wędrować na ów znaczek, wtedy z wiadomych przyczyn dołowi musieli przebywać w bezpośredniej bliskości drzewa.
I tak przez jedną jeb**ą zakrętkę muszę udowadniać że nie jestem wielbłądem, ale nie szkodzi, niech się dzieje  8)

piotr880

« Odpowiedź #24 dnia: Maj 24, 2015, 11:26:54 »

Marcin , nie piętnuję Ciebie , nie piętnuję producenta

mialeś paskudę do wycinki = zgadza się

tylko opis dałeś bardzo pretensjonalny

nie wystarczy napisać do producenta ?

takie rzeczy zdażają się w najlepszych firmach

=  zebrać innych którym coś w sprzęcie nie gra jak powinno ?- Jak sugerowal @Poncz

tak jak wpisalem cytat - nie odżegnują się od poprawek ani nie odrzucają reklamacji

ja nie mam  żadnego interesu w ,,obronie ,,  firmy

ale wszystko można załatwić bo firma jest w Pl , nie gdzieś na antypodach

a co ja miałem zrobić w opisanej przezemnie sytuacji z blokiem ISC  ?

« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2015, 11:28:41 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 24, 2015, 13:53:28 »

Piotr - to nie mój biznes, żeby powiadamiać użytkowników. Zawsze ktoś z Protekta może się tutaj zalogować i zrobić to sam - o ile zależy im na ludziach z forum.

piotr880

« Odpowiedź #26 dnia: Maj 24, 2015, 20:18:12 »

sam napisałeś że znasz czterech użytkowników , wystarczy ich powiadomić

skąd firma ma wiedzieć komu coś nawala ?

czasem ktoś od nich zagląda na to forum i stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 24, 2015, 23:13:25 »

1) Firma może wiedzieć to skąd i ja - z publicznych wypowiedzi użytkowników forum. Nie mam innego źródła.
2) Nie mam ani ochoty ani uprawnień, żeby reprezentować Protekta w ich sprawach.
3) Nie wiem skąd wpadłeś na taki pomysł, żeby informować użytkowników, którzy zgłosili awarię, o tym, że... no właśnie o czym mam ich informować? Możesz mnie uświadomić? Hmmm?

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 25, 2015, 02:13:31 »

Info na forum dobrze jak jest, może uczulić inne osoby na co zwracać uwagę.
Mi sie wydaje że zgłoszenie powinno być od osoby która ma defekt do producenta bezpośrednio.

« Odpowiedź #29 dnia: Maj 25, 2015, 09:11:16 »

Chłopaki nie zachowujcie się jak dzieci i jaj sobie nie róbcie.

JAk wy sobie to wyobrazacie że ktoś z jakiejs  firmy bedzie przegladał forum  i szukał czy komuś coś nie popsuło???? Żarty sobie chyba robicie.
JAk coś jest nei tak z Camp, Petzl czy inna firmą to co?-  czytają forum i jak ktos napisze o awarii to  go szukaja po IP???
Jak Zig zag sie zjeb... to co  producent dowiedział sie z forum??  A co z użytkownikami którzy niezagladaja tu na forum czy żadne inne?

Jeśli niezgłosi sie  awarii bezposrednio do producenta to on się tego nie dowie. Niezależnie czy to blok czy mikser.

Forum owszem jak najbardziej- trzeba opisywac bo  wtedy inni użytkownicy jakiegokolwiek sprzętu( nie tylko arbo)  będą mogli sie ustrzec przed ew wypadkiem czy zapobiec odpowiednio wcześniej awarii.
Ale nie stawiajcie  forum ponad informacje do producenta.

Od początku jest pisane żeby im zgłosić od razu!!! a Wy teraz szukacie dziury w całym bo co  bo ...polskie? i pieprzycie ze ktoś chce sprawe po cichu załatwić.

Gdyby nie ja i Piotrek w tym momencie, to o tej sytuacjii z tym blokiem  Protekt by nawet nie wiedział.
Napisali prosto z mostu żeby im przysłać  to zrobią, bez gadania czy to oni zawinili czy ktos, po prostu to zrobią. Ale NIKT IM TEGO NIEZGŁOSIŁ!!!!!!

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45