Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: bloki tu 400 i tu 401  (Przeczytany 3486 razy)

bloki tu 400 i tu 401
« dnia: Styczeń 18, 2014, 11:59:16 »

Czy ktoś oprócz @Piotr880 pracuje na blokach tu 400 lub tu 401 firmy Protekt ?
 jestem bardzo ciekaw opinii.

Beny

• ISA certified
Odp: bloki tu 400 i tu 401
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2014, 12:46:50 »

Ma mój kolega od kiedy tylko się pojawiły. W związku z tym i ja parę razy miałem/mam okazję go używać. Jest odczuwalnie lżejszy od czerwonych bloków ISC, wymiary podobne -troszkę bardziej płaski (nie wiem jak opisać ten wymiar). Ponieważ ten konkretny to jeden z czerech pierwszych które wyprodukowano zdarzało się w nim że przy otwieraniu (w lewo) zaczynał odkręcać się gwint w pokrętle. Zabezpieczenie preparatem do gwintów całkowicie rozwiązuje problem. Z tego co wiem w seryjnej produkcji zostało to już uwzględnione. Jak dotąd wszystko chodzi płynnie, anodyzacja wygląda na trwałą ,po bloku nie widać zużycia. Kolega sobie go chwali. Nie wiem co jeszcze można napisać o bloku. Co konkretnie cie interesuje?
Z wersją zakręcaną na gwint nie miąłem kontaktu.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2014, 13:37:16 »

Jest odczuwalnie lżejszy od czerwonych bloków ISC, wymiary podobne -troszkę bardziej płaski (nie wiem jak opisać ten wymiar).
Właśnie siedzę z miarką w ręku, wagą na biurku,  czerwonym ISC i katalogiem Protekta.
Waga bloków - identyczna. Wymiary identyczne.
Generalnie dzięki za info.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2014, 13:49:37 »

Długość jest chyba taka sama, ważyłem "w ręku" nie mogę więc podać wielu szczegółów. Umieszczałem kiedyś filmik z ich porównania ale był słaby ,nie podobał się odbiorcom więc usunąłem.  ISC produkuje 2 czerwone bloki do 16 i 13mm może stąd różnica. Ja mam dla 16tu i do niego tylko mogłem porównać. Nie pamiętam już dokładnie ale chyba mieli je na zawodach w Grodzisku. Zdaję sobie jednak sprawę że mogłeś nie mieć tam tyle czasu co inni  ;)   
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2014, 14:02:29 »

ISC produkuje 2 czerwone bloki do 16 i 13mm może stąd różnica.

chyba tak. , ja porównywałem ten, gdzie dolna rolka wg producenta bierze linę do 13 mm.  ( szczerze mówiąc to od 7 lat opuszczam na nim stosując linę 16 mm )

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2014, 17:08:58 »

odsprzedałem blok ISC , zostawiłem prototypa protka sobie - nie narzekam

mam ten na 16 mm linę

ale i również mam DMM-a  tego bykasa = wolę mniejszy używać - waga ]

mogę go zważyć ale pomiar może byc inny niż produkowane obecnie
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2015, 17:29:41 »

Jeśli ktoś chce zakupić bloczek, w którym rozleci się jego zamknięcie po 10ciu drzewach to polecam firmy protekt.
Wyobraźcie sobie sytuację: opuściliście klocek, chcecie przełożyć pętlę z bloczkiem w niższe miejsce, odkręcacie zabezpieczenie bloku i ono wypada Wam z rąk. fajnie?
blok kupiony 2 lata temu także raczej już żadna gwarancja nie wchodzi pewnie w grę...
więcej w zdjęciach niżej:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5569d589cc846bd4.html
miłego popołudnia :)
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2015, 17:32:41 wysłana przez marcin1 »
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2015, 17:48:37 »

Słabo trochę. Ale napisz do protka ciekaw jestem co Ci odpiszą.
Pozdrawiam Szymon
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2015, 18:49:51 »

Marcin zrób tak jak napisał moniek, na targach kolega z białegostoku przywiózł bloczek z którym miał problem, wymienili mu od ręki.

pzdr
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2015, 20:15:14 »

Dokłądnei z kazdym problemem trzeba pisac od razu do producenta zeby  więcej takich wpadek niebyło.
A tak wogóle to chyba sie odkrecił po prostu, trochę kleju do stali i skręc na max  dobrymi  kleszczami.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2015, 20:17:27 wysłana przez krzychu1 »

piotr880

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2015, 20:54:34 »

mialem napisać ale @Krzychu mnie ubiegł , kilka kropli kleju do gwintów a nie raban robić

lub napisać do producenta

na wszystko jest czas

Pabianice

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2015, 21:30:00 »

Koledzy chyba są "lekko stronniczy". Jak zigzag się zesrywał i ludzie spadali na ziemię to nikt nie miał nic przeciwko robieniu rabanu. Tutaj, gdzie dosłownie w rękach rozlatuje się blok wyłapujący często KILKASET KG BEZPOŚREDNIO NAD GŁOWAMI DOŁOWYCH zaleca się klej do metalu i załatwianie sprawy po cichu z producentem?! Nosz kur... teraz to mnie wnerwiliście. Dla jasności - to właśnie mi dzisiaj rozleciało się to cholerstwo na wysokości grubo ponad 10m i nakrętka spadła może pół metra obok Marcina, stąd moje wzburzenie. JAK MOŻNA zrobić prawy gwint montujący zakrętkę kiedy blok skręca się również w prawo? Jakim prawem to w ogóle posiada taki montaż, gwint w gwincie?! To może ktoś mi powie jak zdjąć to cudo z drzewa kiedy jest zamontowane wokół pnia pętlą i nagle odlatuje zakrętka? Podpowiem, są dwie opcje: albo tniemy pętlę wartą trzysta zł, albo obcinamy sekcję z całą tą bazą i na ziemi kombinujemy. Jak nie ma drugiego bloku to jest w zasadzie po robocie.
Radzę przyjrzeć się uważnie temu ustrojstwu wszystkim jego posiadaczom. Wymienić u producenta? Na nowy z tą samą wadą - pocieszające.

piotr880

« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2015, 21:57:40 »

Marcinie , naprawdę w D mam , komu co sie zepsuło

przestalem już dawno być kogokolwiek zwolennikiem

ale jest coś takiego o nazwie ,, przegląd sprzętu przed przystąpieniem do pracy ,,

dlatego napisałem że czasem kilka kropli kleju , czyściwa , 1 więcej karabinek lub supeł i sprawa z wideł robi się igłą

też miałem w swoim bloku ten problem , pomógł właśnie klej do gwintów

[quoteBEZPOŚREDNIO NAD GŁOWAMI DOŁOWYCH][/quote] = tu dowaliłeś , kurwa a gdzie zasady bhp w takim razie ??????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2015, 21:59:42 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2015, 22:03:27 »

Chwoja ja wcale nie twierdze że trzeba po cichu coś załatwiac, to napewno źle źe coś takiego sie dzieje, napisałem żeby napisac do producenta bo sam wpis na forum nie wiele da, dobrze że jest taka informacja dla innych uzytkowników czy przyszłych posiadaczy tego bloku ale to producent powinien sie o tym dowiedziec i tym problemem sie zająć, czy sama wymiana załatwi sprawę, nie wiem.

pzdr

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 20, 2015, 23:03:28 »

tu dowaliłeś , kurwa a gdzie zasady bhp w takim razie ??????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Jak się tnie 30m sosnę wyrastającą z tarasu 5x5m ogrodzonego balustradą to gdzie mają stać dołowi, piętro niżej w przedpokoju? Idąc tym tokiem rozumowania najbardziej BHP jest zostanie w domu, bo już samo wyjście jest niebezpieczne, można się potknąć o próg i wyp......ić. Nie kieruj Piotr dyskusji na inne tory bo w imię czego? Dobry produkt broni się sam, niedoróbka zawsze wyskoczy, prędzej czy później. Jak potwierdziłeś w poście powyżej, problem dotyczy również Twojego bloku - zgłosiłeś to producentowi? Napisałeś może o tym w tym wątku? Bo z tego co widzę to zrobił to jedynie @Beny, miał być problem wyeliminowany w serii i co? I gó...o. To niech chociaż dodają klej w zestawie z tym blokiem, żeby była jasna sytuacja.
Inspekcja sprzętu nie jest mi obcym pojęciem, tak się składa że na dole przed robotą blok nie szepnął mi na ucho że między trzynastą a czternastą sekcją zgubi zakrętkę. Brzydko z jego strony.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45