Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: uprząż cała czy w dwóch częściach?  (Przeczytany 2225 razy)

uprząż cała czy w dwóch częściach?
« dnia: Listopad 19, 2013, 14:41:14 »

Witam mam taką pewną wątpliwość, która może wydać się niektórym śmieszna ale postanowiłam zapytać. Przymierzam się do zakupu nowej uprzęży. Dotychczas cały czas pracowałam w pełnej. Zastanawiam się jednak nad kupnem osobno biodrowej i piersiowej. Czy połączenie dwóch części jest jakoś określone przepisami. Czy myszą być tej samej firmy, które są zalecane przez producenta, czy nie ma to większego znaczenia? Czy może być taka sytuacja, że np. dół jest np. petzla a góra singing rocka? Jak to wygląda w praktyce jak sprawdzają się dwu częściowe? Pozdrawiam Ela
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: uprząż cała czy w dwóch częściach?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2013, 22:32:28 »

"Moja ela" witam a wiec tak na drzewach pracuje sie w gaciach bez gory (w ratownictwie drzewnym zalecana jest gora) najlepiej jakby miala" plywajacy punk"wpinasz sie w srodkowy uchwyt (okolice pempka)a on sie moze przesuwac prawie z jednej miednicy do drugiej  w  drzewach robi sie czesto lugi bugi, wygina cialo jak kot a uprzaz jest czesto poto tylko zeby nie spasc z drzewa a po drzewie skacze sie jak wiewiorka  klasyczna uprzaz krempuje ruchy "drzewa" daje wiecej wolnosci. Pozdrawiam

Ps jesli mowa o przemyslowce to naturalnie ze pelna. Ja mialem mam ale jako ala ratownicza /rezerwowa  Petzl AVAO bod fast croll  ale w sumie nie robilem w niej wieki temu i nic nie moge powiedziec.wiem ze jest "jadalna"
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2013, 22:37:55 wysłana przez zalcer »
z uprawnieniami European Treeworker / Germany
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2013, 23:32:45 »

Na drzewa, jak pisał kolega wyżej, góry mieć nie musisz (choć czasem się przydaje). W większości (oprócz chyba tylko jednego petzla) góra w uprzężach arbo i tak nie ma punktów A i służy tylko jako szelki żeby pilarka z tyłka nie leciała :-)
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2013, 01:24:06 »

zalezy co i jak sie robi, chyba najlepiej napisac : robie glownie to i to, jaka uprzaz jest waszym zdaniem do tego najlepsza?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2013, 18:34:36 »

wczesniej pracowalem na uprzezach bez gory smiac mi sie chcialo jak widzilem na drzewie kogos w dwu czesciowej uprzezy....
ale teraz mam skyloteca kolibri z szelkami  i jak narazie jestem bardzo zadowolony.

po co na drzewach gora w uprzezy, po to by waga pilarki uprzezy z tylka nie sciagala oraz  po SRT

jak dla mnie to fajna sprawa jest i jesli bedzie mi jeszcze dane kupowac nastepna uprzaz to napewno wezme z szelkami

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2013, 19:10:14 »

"moja Ela" hahahha dzięki Zalcer. Chyba nie sądzisz, że nie wiem w jakiej uprzęży gdzie się pracuje... nie sądziłam, że uważasz mnie za taką amatrorszczyznę... hahaha Nie Dogadaliśmy się. Chodzi mi o to czy uprząż jeżeli jest w dwóch częściach (osobno piersiówka i gacie) to czy obie części muszą być tego samego producenta  np. (petzl SEQUOIA SRT+Top NE tak zaleca producent) czy może nie ma znaczenia jakie jest połączenia (np.SALEWA Ultra 8 - black i singing rock sit worker). Czy określają to jakieś przepisy jak to wygląda w praktyce. Pozdrawiam wszystkich wiszących i tych chwilowo na ziemi. Ela
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 19:32:15 wysłana przez elaslupsk »
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2013, 19:17:48 »

Pewności nie mam ale wydaje mi się że może być dość duży problem z dopasowaniem do siebie części różnych producentów.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2013, 19:35:10 »

ja mam na własne życzenie dorobioną górę do uprzęży biodrowej ale z możliwością rozbudowania jej

w dobrej firmie i z przeprowadzonymi testami [ ale tylko na mój własny użytek robiona { zamówienie specjalne } a testy po to abym wiedział że jest bezpiecznie , aczkolwiek i tak wisi się na niej na biodrach i niby ławeczce ]
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2013, 22:47:49 »

"moja Ela" hahahha dzięki Zalcer. Chyba nie sądzisz, że nie wiem w jakiej uprzęży gdzie się pracuje... nie sądziłam, że uważasz mnie za taką amatrorszczyznę... hahaha Nie Dogadaliśmy się. Chodzi mi o to czy uprząż jeżeli jest w dwóch częściach (osobno piersiówka i gacie) to czy obie części muszą być tego samego producenta  np. (petzl SEQUOIA SRT+Top NE tak zaleca producent) czy może nie ma znaczenia jakie jest połączenia (np.SALEWA Ultra 8 - black i singing rock sit worker). Czy określają to jakieś przepisy jak to wygląda w praktyce. Pozdrawiam wszystkich wiszących i tych chwilowo na ziemi. Ela
no to w jakich uprzezach gdzie sie pracuje? na drzewach oczywiscie, bo o PRACY na drzewach jest mowa, nieprawdaz?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 21, 2013, 15:11:23 »

ogólnie to jest zakładka o przemysłówce i ogólnie pracy na wysokości a pozatym z tego co się orientuję to na drzewach raczej się nie pracuje w pełnej .. chyba że ktoś tak woli

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2013, 17:18:41 »

To może takie małe podsumowanie
teoretycznie w Polsce wg. przepisów bhp w pracy na wysokości (do której wrzucana jest również praca na drzewach powinno się robić w pełnej uprzęży z punktami wpięcia a b i na plecach. Drzewne metody nie przewidują pracy jak w przemyśle i dlatego używamy biodrowych pasów. Można do uprzęży biodrowej dopiąć górę ale jak ktoś już wyżej napisał tak czy siak nie spełnia ona normy gdyż nie ma atestowanych punktów wpięcia piersiowego i na plecach wyjątkiem jest chyba tylko petzl, który zaprzęga do swojej drzewnej uprzęży górną z 2 punktami.

Wir

« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2013, 20:03:25 »

petzl, zaprzęga do swojej drzewnej uprzęży górną z 2 punktami

sequoia srt petzla nie ma punktu na plecach z tego co mi się wydaje ;)
DREVO
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 21, 2013, 22:19:47 »

wygrzebalem obrazek najlepszej uprzezy, jaka kiedykolwiek mialem, byla zrobiona z pasa bezpieczenstwa, uprzezy studniarskiej, weza strazackiego, a wszystko razem polaczylem dratwa szewska  gotowana w oleju lnianym oraz aluminiowymi nitami.
dawne dobre czasy...wracajac do tematu - gora w uprzezy jest bardzo przydatna (skoro nie chcesz Elu napisac co robisz na drzewach, oczywiscie uszanuje Twoja privacy, ale co jest zlego w tym;
http://protekt.com.pl/?page=produkt&id=26
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2013, 02:52:02 »

Na drzewach to w sumie dopiero zaczynam poważniejszą zabawę bo praca w parku linowym  (2 lata)polega bardziej na sprowadzaniu panikarzy na ziemię. Chociaż muszę przyznać, że na szkoleniach nauczyłam się porządnego ratownictwa, (które co jakiś czas dla wparwy trenuję). Zdarzyło mi się 2 razy pracować przy wycince posuszu i połmanych gałęzi. Sama dla siebie uczyłam się jak wejść na drzewo bez drzewołazów. Ambitnie podeszłam do sprawy bo dla zabawy opanowałam footlock. Kilka razy parcowałam pilarką na ziemi. Dużo doświadczenia mam za to w przemysłówce. Rozbiórki, remonty, piaskowanie, malowanie, anteny przekaźnikowe, banery, dachy, kratki i masa innych przygód. Jedak to nie to. Drzewo ma swoją magiczną moc, która tak Cię owładnie że nie możesz się od niej uwolnić.  I nawet jak świat się wali i nic Ci w życiu nie wychodzi wystarczy wejść na drzewo i już zmienia się punkt widzenia. Wszystkie problemy zostają na dole. Pozdrawiam Ela
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 03:34:07 wysłana przez elaslupsk »

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2013, 22:57:55 »

calkowicie sie zgadzam z ta magiczna moca drzewa, swiat widziany z drzewa rzeczywiscie wyglada inaczej. powroty na ziemie bywaja trudne i bolesne, ale i do tego mozna sie przyzwyczaic.
nic innego mi sie z tym postem nie kojarzy, sorry
cat stevens Wild World

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45