Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: portawrap  (Przeczytany 4479 razy)

Beny

• ISA certified
Odp: portawrap
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2012, 23:11:03 »

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2012, 23:11:47 »

a ja na ten karabinek mówiłem "pancerny" :)

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 04, 2012, 20:51:08 »

Opisz co się z nim stało może komuś to kiedyś uratuje 4 litery.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2012, 21:45:42 »

To była wycinka sekcyjne to sporej topoli na grochowie  ,ciekawa robota bo topola wyrastała "z dachu" garażu przy krawędzi przyległego do niego parterowego budynku , dosłownie wszystko trzeba było opuszczać  :) Najtrudniej było pod koniec bo bardzo ciężkie sekcje pnia trzeba było wyłapać zanim dotkną dachu. Karabinek był bloczku do riggingu ,puścił bo dołożyłem jeden oplot na porta-wrapie własnie w obawie że nie zdążę wyłapać sekcji na tak krótkiej trasie (2,5-3m), nie zdążyłem nawet poczuć wybierania liny, sekunda i pniak był na dachu. Obyło się szczęśliwie bez zniszczeń bo rozgięcie karabinka trochę spowolniło lot i głównie dzięki temu że w miejsce opuszczania poukładałem ścięte wcześniej kłody (przeczucie jakieś miałem  :) )  Zasugerowałem się wytrzymałością atestowanych karabinków tego typu ,teraz się dziwię jak mogłem zaufać takiemu szmelcowi ,nie wykazałem się rozsądkiem..  :-[ Ale nauka nie poszła w las  :)   

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 05, 2012, 05:34:41 »

znaczy się albo węzły dobre stosować , albo jak ja czasem dwa karabinki [ tak na wszelki wypadek ]

http://arborysci.net/index.php?action=media;sa=media;in=54;preview
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2012, 05:37:18 wysłana przez piotr880 »
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2012, 18:20:40 »

dwa karabinki ( na przemian założone) to jest dobre rozwiązanie, ja stosuje jeden ale mocny PETZL Oxan Triact-Lock.
a ja na ten karabinek mówiłem "pancerny" :)
Beny albo zmień nazwy, albo sprzęt!

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2012, 21:25:36 »

Stosuję teraz karabinki 40KN,  dawniej używałem 22KN i przy sekcjach jakie zrzucam to stuprocentowo wystarcza. Wypowiedzi odnośnie węzłów i nazewnictwa sprzętu chyba nie zrozumiałem, może za zmęczony dziś już jestem 

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2012, 18:17:31 »

Karabinki radzę zamienić na specjalne pętle + blok. Byłem świadkiem rozgięcia się karabinka 50 kN. Pewien "Misiok" też twierdził że to 50 kN i jest wystarczający.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2012, 21:26:18 »

beny, odpuść se karabinki, pętla mocna zakończona oczkiem (bez węzłów) o odpowiedniej wytrzymałosci, a jakiego bloka używasz do wycinki? podaj model?

kot

• piła jest dobra na tyle ile ostra
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2012, 21:35:36 »

Lobo ma racje , dynamika w ukladzie z bloczkiem jest jest de best !Robilem topolke srednice 1,5 m i kladlem konary sekcyjnie z podwieszaniem kazdego z nich (delikatnie i bez nerwow, az spadl deszcz i nie zmokla lina tak jak szlo milo to sprawa skisla ,czyli leje szybciej by skonczyc strone ,wiec caly Konarek (wielkosci malego drzewka) polecial sobie, lina tylko mlasła , dolowy nawet nie zdazyl podac luzu na rurze ,bo nic nie wybieralo , lina byla przelozona przez konar na szczycie plus karabinek i tasme przy konarze, mokra lina dala takie tarcie na mokrym drzewie + energia kinetyczna  galezi urwala ja mlaskajac elegancko :) . Sprawa rozeszla sie po kosciach bo zrobilo wachadlo i pare dachowek poszlo ,wiezba dachu cala . Nauka taka bloczek bloczek i tylko bloczek , wezly wezly i tylko wezly

pozdrawiam

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2012, 08:52:48 »

Aktualnie korzystam z bloczka BIG PULLEY MOBIL firmy Camp

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2012, 10:09:42 »

+kot+
zdarzyło mi sie pare razy trzymać całą sosne 16m fi 30 w zwisie na linie ale szczerze  nie ozwarzyłbym sie puścić "małego drzewka" dynamicznie.

A jeżeli chodzi o pośpiech to po pracy :-)   >> pijmy szybciej bo sie ściemnia  <<    inaczej to już tylko ksiądz i drewniana jesionka - w tej robocie nie ma mowy o pośpiechu bo następuje lawina błędów

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2012, 16:09:33 »

To prawda. Co do deszczu to nigdy nie pracuję kiedy pada lub świeżo po,zaczyna padać zjeżdżam , przy opadach śniegu zdarzało się. Co do pośpiechu zgadzam się w 100% ,szybkość może wynikać z doświadczenia i dobrego zaplanowania pracy ,lepiej się nie śpieszyć  :)   
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 14, 2013, 15:00:26 »

Zastanawiam  się  nad  kupnem  Port-a wrap .Czy  ktoś  z  kolegów używa i  jest  w  stanie  doradzić  coś  sensownego? Jest coś   godnego  polecenia? 
Do  tej  pory  przerobiłem  kilka  samoróbek i  jeszcze  nie  zawiodłem  się  specjalnie ,ale  zawsze  gdzieś  jest  mała obawa  że w  którymś  momencie może  się okazać że nie  wytrzyma. Chciałbym mieć  spokojną  głowę  w  pracy.

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 14, 2013, 19:27:17 »

moze coś z protekta. tylko uwazaj bo na chydrancie ostatnio chyba jakoś line ztopiliśmy. wieczorem biore sprzęt do szlifowania to jutro powiem jak poszły pierwsze szlify..ps. ztopil ktos tez line na polerze . ???

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45