Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Dobre patenty czyli jak zrobić  (Przeczytany 5285 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: Dobre patenty czyli jak zrobić
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2015, 05:44:00 »

@Zalcer , jeśli zaglądasz , a dawno nie widziałem Cię tutaj

od dzisiaj są targi w Augsburgu i tam możesz zakupić sobie coś lepszego niż taczka , do sprzątania , Protekt się wystawia

- do @Suszkina = masz jakiś patent, gdy się ich używa jako sekatora puszcza zatrzask  się rozłazi ?i
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2015, 21:21:21 »

Piotrek, używam sekatory Wolfa i bardzo sobie je cenię.
Nie miałem nigdy problemu z zatrzaskami i zabezpieczeniem brzeszczotów czy innych narzędzi kompatybilnych z tyczką.
Do wszystkich narzędzi firma dodaje plastikowe uszko zabezpieczające zatrzaśnik. Prawidłowo założone powinno bardzo utrudnić niekontrolowanie wypięcie się końcówki.

piotr880

« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2015, 21:25:30 »

widocznie szef nie dostał tego zapasu

większość ich tyczek a mymy z 10 jest na schrot

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2015, 21:45:06 »

U nas bardzo intensywnie używane wytrzymują rok, może mniej. Z tego co zostanie robimy przedłużki, haki - takie jak na zdjęciu, wieszamy na tym znaki ostrzegawcze. Nic się nie zmarnuje. Nawet same resztki przydają się pijakowi spod "Tesco"  :D, w końcu to aluminium, chodliwy towar ;)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2015, 23:42:23 »

rura mnie pali, macie jakies miedziane?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2016, 10:29:16 »

Mój hydrant to samoróbka.Koszt może 200.00 PLN .Wprowadziłem tylko jedną zmianę,podstawa jest dłuższa niż w ogólnie produkowanych. Drzewołazy własnej produkcji. Zastanawia mnie jedna sprawa. W moich drzewołazach mocowanie dolnego paska jest przesunięte,o szerokość płaskownika w tył, żeby nie cisnęło na tę kość po zewnętrznej stronie stopy.Rozmawiałem z kilkoma ludżmi z branży,wszyscy mówili że to kłopot , ale nikt tego nie przerobił.Szczególnie przydatne dla tych co dużo czasu stoją na kolcach. A tak na marginesie , mój rekord to 10.5 godziny na drzewie bez schodzenia na dół, najdłużej wycinane drzewo-dąb szypułkowy śr. 120 cm. duża korona,wpół uschnięty.potrzaskany przez pioruny, na cmentarzu-18 godzin rozłożone na trzy dni-wycinka póżną jesienią.   
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2016, 15:00:17 »

staralem sie wyobrazic sobie te drzewolazy, ale dalej nie rozumiem - dasz fotke?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2016, 20:52:44 »

Taką fotkę zrobiłem, mam nadzieję że widać o co chodzi. Pewnie zaraz usłyszę że jestem samobójca, bo przeciąłem , potem dospawałem.No cóż , jak na większości for internetowych tak i tu jest sporo takich , którzy najpierw krzyczą i obrażają innych zamiast np. zapytać-Dobry ten patent,jak zrobiony,z czego ? itd .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2016, 21:00:44 wysłana przez kornik »

piotr880

« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2016, 21:05:03 »

nie będę tego piętnował

ale po jaką cholere dałeś to przesunięcie ?

mam od ok 15 lat drzewołazy buckinghama i są zbudowane jak każde inne , no może główna szyna ma inny kształt ale to zagiecie jest takie same w wszystkich innych i w niczym nie przeszkadza

może masz problem z odpowiednim obuwiem do kolców ?

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2016, 21:31:49 »

Różne obuwie już używałem. Mnie to przeszkadzało i tyle, więc przesunąłem. Teraz wygodniej. Chyba trzeba znów poprzestać na śledzeniu forum bo udzielanie się w jakiejkolwiek formie kończy się tak samo. Żeby wbić ostatni gwóżdż do trumny to dodam, że pilarkę podwieszam do szelek, nie do pasa, a wiecie dlaczego, bo mi wygodniej. Podpięcie MS 440 lub większej do pasa i wiadomo co się dzieje. To tak jakby wożnica koniowi uprząż założył na brzuchu i kazał wóz ciągnąć. 

piotr880

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2016, 21:45:33 »

czyżbym czymś zawinił w mojej odpowiedzi ?

wiadome że jak coś nie pasuje to się kombinuje żeby pasowało

ale to przesuniecie jest dla mnie calkiem niezrozumiałe

setki czy tysiace ludzi używa ,,normalnych ,, drzewołazów , no ale bywają i odmienności jak we wszystkim

a co jak uprzząż nie posiada ,,góry ,, ? to gdzie zawieszasz większą pilarkę , lub inni ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2016, 22:03:35 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2016, 21:50:58 »

@Kornik - nie ma co sie od razu zloscic, nie tylko Ty wieszasz pilare na szelkach, jest w sprzedazy cala masa specjalnych szelek do wieszania pilarki.
http://newtribe.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=21
A odnosnie spawania sprawa jest prosta - nie mozna tego polecac, bo nie wiesz kto i jak bedzie na podstawie Twojego postu "spawal". Czy to znaczy ze Twoje spawy sa zle, oczywiscie ze nie wiem.
Drzewolazow uzywam od jakiegos czasu  ;) i nie mialem problemu, ktory opisujesz. Uzywam drzewolazow Klein
http://ep.yimg.com/ay/yhst-88039420719426/klein-steel-l-pad-spur-set-cn1907ar-37.jpg
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 10, 2016, 21:53:28 »

Zawsze można dopasować szelki kupione osobno.
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2016, 21:55:20 »

@Piotr - powtarzam sie jak zdarta plyta, ale wieszanie sprzetu powyzej 17lb. ( 8kg) na pasie jest w Kanadzie niezgodne z przepisami BHP. Ciezkie pilarki wymagaja "odrebnego zamocowania".

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45