Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Dobre patenty czyli jak zrobić  (Przeczytany 5285 razy)

Dobre patenty czyli jak zrobić
« dnia: Maj 11, 2010, 19:34:12 »

Wiadomo ile kosztuje sprzęt arbo. Proponuję, aby opisywać tutaj tzw. zamienniki czyli własne bądź zapożyczone patenty wzorowane na oryginałach. Warunek jest taki żeby sprzęt był wypróbowany.
Na początek mam dwa zamienniki:
Portawrap - swego czasu na starym forum oferowałem sprzedaż samoróby. Mój zaliczył już porządne sekcje i jest niezawodny. Zlecając pospawanie komuś kto się na tym zna można zaoszczędzić sporą kwotę.
Lonża do pilarki (guma) - kupiłem oryginalną. Fajna sprawa bo nadmiar materiału jest ściągany i się nie plącze. Zachciał też kolega. W PL nie kupisz a ściągać z zagranicy kawałek gumy lekka przesada no i koszta. Więc se zrobił sam. Materiały: ok. 1,5m taśmy rurowej 2,5cm, kawałek gumy do majtek, kółko metalowe. Popatrzył na moją i uszył taką samą. Działa jak oryginalna a kosztowała go 5zł.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Lobo

• Administrator
    • Timber
Re: Dobre patenty czyli jak zrobić
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2010, 21:54:14 »

tuby na liście z castoramy takie co się składają zamiast pojemników na rzutkę. koszt 28 zł
sprawdza się w prawdzie nie jest tak poręczne jak oryginał ale daje radę

drzewołazy made by kowal
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2010, 09:44:49 »

Linka do rzutki.... niezbędny gadżet dla każdego arborysty.
Dwa razy sprowadzałem z niemiec, ale było dłuugo i drogo  :idea:  
Kupuje ją np. na tej aukcji http://http://www.allegro.pl/item1031758315_lina_pleciona_polipropylenowa_przekroj_fi_2mm.html
nie jest to popularny (bardzo dobry zresztą..) polyethylen ale jest tanie i dostępne  :idea: Na innych aukcjach tego gościa można też znależć taśmę transportową której też czasami używam do opuszczania urobku.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2010, 23:23:34 »

Co do linki też się ostatnio zastanawiałem nad alternatywą. Miałem styczność z reepem 2 mm z bezalinu i... było strasznie, plątało się to tak że po chwili miałem dość.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2010, 15:00:47 »

Ostatnio zrobiłem sobie ściągacz do cambium singing rock-a z piłeczki do ping pong-a
[album:e5tmq6dm]44[/album:e5tmq6dm]
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2010, 18:34:52 »

Ciekawe. A z węzłem miałeś jakieś przykre niespodzianki?

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2010, 18:38:10 »

Mi osobiście raz węzeł przeszedł przez małe kolucho od cambium. Jest to problem w tych cambium singing rock-a.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2010, 19:46:48 »

Ja mam taki sam ochraniacz i nic takiego mi się nie przytrafiło ale raz już właziłem na drzewo żeby ręcznie odinstalować linę ponieważ kambium zaplątał się w gałęziach.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:10:24 »

mi przydarzyło się raz i raz widziałem jak Dzikiemu z forum ochraniacz został na drzewie.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2010, 21:18:31 »

hee mój na kursie ETW 2010 wisial cala noc. ale nie ja go tam zostawilem.zdieli chlopaki nastepnego dnia. dlatego najlepiej kambium zciagac podwiazujac linke rzutki (jako zabezpieczenie) troche wiecej roboty ale potem nie  mamy problemu
z uprawnieniami European Treeworker / Germany
Odp: Dobre patenty czyli jak zrobić
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2011, 23:38:15 »

Mój ściągacz do kambium edelrida jest zrobiony z repa 7 mm. Z niego po zawiązaniu podwójnej bosmanki powstaje twarda kulka, która idealnie pasuje do rozmiarów koluch w tym ochraniaczu. Przed ostatecznym zaciągnięciem węzła trzeba tylko zrobić z cieńszego repika, np. 3 mm, pętelkę o dł. 8-9 cm, której węzeł przesuwamy i chowamy do środka bosmanki. Próbowałem z innymi średnicami repa i zmianą liczby oplotów w bosmance i tylko układ 7 mm+dwa oploty się sprawdzał.

Proste, sprawdzone i można samemu dobrać kolor :)
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2011, 21:59:24 »

ja będę musiał przerobić taczkę do wożenia  gałęzi i pniaków siedzę non stop w choinkach i to  w 90% scieżki ogródkowe, ostatnio gdyby nie taczka to bym pewnie jeszcze dalej siedział na drzewie. myslę żeby z taczki zdjąć tą "miskę" i naspawać coś a la 2 razy "U"
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2011, 23:54:43 wysłana przez Lobo »
z uprawnieniami European Treeworker / Germany

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2011, 23:56:20 »

Proszę pilnować ortografii bo źle się to czyta. Jak są problemy to zalecam google chrome lub firefoxa - pilnuje błędów.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2011, 07:05:27 »

Zalcer a po  co zaraz psuc taczke. Wez dokrec tylko plaskowniki do scianek I starczy a jak potezeba zwykle taczki lub  nie mieszcza sie na woz  to odkrecasz. Wiem bo tez takie mam.sory za litery ale pisze z telefonu

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2015, 23:09:31 »

Kawałek drutu zbrojeniowego dospawanego do trzymadła po złamanym brzeszczocie. Różne wymienne długości, świetne do ściągania zawieszonych gałęzi. Koszt jakieś 8-12 złotych.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45