Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: 13 mistrzostwa Czech we wspinaczce na drzewa 17 sierpnia  (Przeczytany 2312 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: 13 mistrzostwa Czech we wspinaczce na drzewa 17 sierpnia
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 21, 2013, 23:07:56 »

ale w Europie  nie ma jesionów powyżej 40 metrów , o to mi chodzi

myślałem o innej lokalizacji

studentowi związanemu z drzewami tego nie podarować można !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 21:18:11 wysłana przez piotr880 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:02:23 »

przecie jak pisze lobo że liny 60 ledwo starczało, to chyba logiczne że potrzeba podwójnej długości do zainstalowania na powiedzmy 28 metrowe drzewo, a ty Piotr 880 zaraz jakieś regułki wrzucasz. co ty taki tępy jesteś, przecież znasz się ponoć na arborystyce, a to zawsze ty rozumiesz najmniej. Przecież jesteś związany z firmami które siedzą w tym temacie. Niektórzy nawet skłądają ci tu na forum podziękowania za twój wkład w arborystyke, no po prostu wzór do naśladowania. Obserwuje twoje posty od dawna i nic sie nie zmienia: zawsze się przypierdalasz do czegoś nawet jeśli twoja wiedza w temacie jest nikła lub żadna..
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:23:10 »

nauka radziecka zna przypadki jesionow, ktore od ziemi do wierzcholka mialy 40m, a od wierzcholka do ziemi tylko 30m. Wytlumaczenie tego zjawiska jest proste _ od niedzieli do srody sa 3 dni a od srody do niedzieli 4. co mnie podkusilo, zeby spytac o to drzewo... :-[

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2013, 21:25:01 »

nie przypierdalam a próbuję uwidoczniać niedomówienia i niezrozumiałe wpisy

że inni nie piszą nie znaczy że nie czytają

owszem coś próbuję pomóc firmie Protekt która zaczyna produkcję dla arborystów w odróżnieniu do Was którzy tylko negujecie ich wyroby , nieważne czy są dobre czy jeszcze im brak czegoś

co do mojej wiedzy ; pewnie jest żadna i niech tak zostanie ,

poza tym panie @Lary , ja potrafię czasem czytać poprawnie w odróżnieniu do Ciebie

Finał został rozegrany na chyba najwyższym drzewie w parku, liny 60 m ledwo starczały po wrzucie w dolną partię korony.

mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 22, 2013, 22:17:50 »

próbuję uwidoczniać niedomówienia i niezrozumiałe wpisy
Ja mógłbym połowę Twoich wpisów "uwidocznić"
w odróżnieniu do Was którzy tylko negujecie ich wyroby , nieważne czy są dobre czy jeszcze im brak czegoś
Pisałem do protekta w imieniu Larego, moim i reszty z Wielkopolskiej szkoły arborystyki lecz być może moje porady były za bardzo krytyczne.
Wiec nie pitol jeśli nie masz o czymś pojęcia 

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 22, 2013, 23:02:02 »

Przykro mi widzieć że na forum zamiast twórczej polemiki zaczynają powstawać nic nie wnoszące przepychanki słowne, jaki to był temat tego wątku? Wysokość drzew w południowych krainach słowiańskich?
Co za różnica czy jesion miał trzydzieści dziewięć czy czterdzieści metrów? Z wypowiedzi można zrozumieć że olbrzym wiadomo co autor chciał przekazać (moim zdaniem przynajmniej) Proponuję skasować offtopa vel zamknąć wątek bo po co to ciągnąć?     
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 17, 2013, 20:10:07 »

wątek jest o mistrzostwach czech, więc: pojechalismy naszą trójką mocną: aktualny mistrz polski Szpila, w-ce mistrz Lobo, oraz ja lary. czesi mają spore doświadczenie to już ich 13 mistrzostwa. Drzewa dobrze przygotowane, miło sie zawsze startuje u naszych sąsiadów. ciekawy speed climb, poczatek po linie potem po gałęziach, rescue niezbyt skomplikowane technicznie , ale odległość do manekina byla spora, długie podejście potem przejcie na swój system i spora droga na drugą stronę drzewa, aby zjechać do ofiary. Work climb ciekawy, można wybrać kilka opcji jeśli chodzi o planowanie kolejności stacji,rzutka bardzo ładna z czystymi rzutami, foolock jak lobo pisał, jak to footlock, nie ma o czym pisac, naparzasz 15 metrow i tyle, choć wbrew pozorom nie jest to fizolska dyscyplina, wiedzą o tym ci co poświecili troche czasu na tą technike. Dostałem sie do finału. Na widok drzewa mającego wyłonić mistrza lekko zwątpiłem, wiedzą o czym mówie ci którzy byli tam ze mną, duuuuże. Ale co tam łyk polskiej maślanki i jedziemy z koksem, pomimo problemu z liną która okazała sie za krótka, udaje mi się zjechać na ziemie po linie dostępu. Pechowe przejście miał Jiri Voda ktory po problemach z instalacją liny złamał gałąź będąc na drzewie i został zdyskwalifikowany. trzeci zawodnik Peter Vlcek ładnie sobie poradził z drzewem i jako jedyny skończył w czasie całe zadanie finałowe. Ale to jednak ja moim występem nałapałem najwiecej punktów i w efekcie wygrałem zawody. Puchar przechodni Czech jest teraz u mnie w domu.Dzięki Szpila i Lobo za wystep i doping. Dzieki wszystkim Polakom i Czechom za wsparcie.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 17, 2013, 20:17:29 »

Dzięki Lary za fajny zwięzły reportaż ,to się miło czyta i zachęca aż do przynajmniej oglądania jak nie startu w zawodach. I oczywiście wielkie gratulacje dla ciebie i całej polskiej ekipy :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45