Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: W proteście dla Matki Ziemi  (Przeczytany 2008 razy)

W proteście dla Matki Ziemi
« dnia: Lipiec 11, 2013, 11:05:39 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polka-z-Greenpeace-wspina-sie-na-biurowiec-Shard-w-Londynie-w-protescie-przeciw-dewastacji-Arktyki,wid,15804615,wiadomosc.html?ticaid=110eca

Myślę że nadchodzi czas aby znaleźć najwyższe drzewo w mieście i przeciwstawić się durnocie na Wiejskiej.....  - Arboryści szykujcie się ! ....   8)
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2013, 12:53:10 »

Bardzo rzadko się zdarza, kiedy zgadzam się z ich postulatami a praktycznie nigdy nie zdarzyło się, abym popierał ich formy protestów......
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2013, 13:06:28 »

Chyba zbyt duzych drzew już tam niema, ale krzyż sie znajdzie ;D

Tak czytajac  dalej te artykuły , widze troich epzresady w tym wsztystkim, "niepalcie węgla węgiel zabija"...hmmm... tylko ciekawe skad biorą prąd ci wszytscy ekolodzy,skad  albo jak ogzrewaja swoje mieszkania w zimie, co chuchaja na siebie????
Powinni tez  zlikwidowac wszelkie hodowle zwierząt bo kompostowane odchody w ydzielają  bardzo duzo  gazu rózwnież szkodliwego i cieplarnianego, no ale co wtedy bedą jedli :o
Chca byś tacy Green to niech wyzbedą sie wszelkiego spzrętu elektronicznego , bo włąśnei ich produkcja wydziela do  naszej "matki" najwiecej  zwiazków ciężkich metali i innych syfów.
Jeszcze troche to bedą chcieli żebyśmy sie do jaskin cofneli .
Chore to wszytsko tak jak kazda inna pie...na ekologia tego typu,  kupujcie oszczędne ekologiczne nowoczesne samochody!!!! tylko nikt sie niezastanawia  ile syfu do produkcjii nowych samochodó idzie w  atmosfere, a ile  wystarczyło do produkcjiistarych maszyn bez elektroniki i   kazdych innych bajerów.
CO z tego ze  nowy TD  z filtrem spali 5L, skoro olej tzreba wymieniać częsciej, skoro duuużocześciej sie takie psuja , tzreba wiecej częsci do jego napraw i produkcjii , co za sobaciągnei jeszcze wiecej  syfu wydzielanego do atmosfery, co z tego ze ma czystsze spaliny  skoro  i tak suma sumarum  w cioągu 10 lat eksploatacjii nowoczesny "eko" samochód wytworzy  kilka razy wiecej syfu niz stary  , prosty  i niezawodny  klekot, czy benzyniak, który spali te7-10L.
Teoretycznie czystsze, spaliny bo nowoczesne silniki maja normy spalanie oleju  do nawet  1,5L/1000km!!!!!  :o  to jest norma, gdzie   w starych samochoddach takei zużycie oleju oznaczało kapitalny remont!!!! to gdzie ta ekologia porąbana.
W starym aucie  w ciagu 10 lat wymeiniało sie olej 10 razy a w nowym (z takiimi samymi przebiegami ) tzreba ten olej wymienić kilkanaście razy. No ale nowe  palą 5L a nei 7L , powidzą ekolodzy tylko co z tego?!

Kupujcie hybrydy albo eletryki bo niespalają benzyny, tylko  jakos je tzreba ładować, a prad skad ? z elektrowni.
a produkcjii baterii i cąłej elktroniki ile  syfu wytworzy.
To jest wielkie gówno a nie ekologiczny samochód.
Eko samochód to taki ktróy bedzie działał bez awarii 10-15-20lat, bez zbędnej elektroniki, bez inncyh dupereli, które psuja sie co rusz. A w tym samym czasie tzreba kilku "nowych eko" samochodów.
CHora porąbana  ekologia.
Z piałmi robia to samo, styare były   dobre bo niezawodne,  działały kilka kilkanaści e latr bez żadnej ingerencjii bez elktroniki  co z tego ze spaliły 0,1L /h więcej  skoro  się niepsuły, niepotzreba było produkowac nowych częsci do nich tak często jak obecnie.
Byłą jedna na kilka lat a teraz kilka na rok.

Śmiać mi si e chce jak widze tych wszytkich kasaistych  ludzi z  wypasionymi chatmi, ogródkami, i cieszący się że mają  elektryczne czy akumulatorowe kosiarki, nożyce, pilarki z taką duma bo są EKO  ;D ;D ;D ;D
  ;D ;D ;D
A nieaptrza skad prąd do tego brać, a no właczy sie do gnizadka i bedzie, a w gnizadku skad???
Chaty naszpikowane eletroniką, eletryka  z poborem prądu na poziomie  4-7kW i pzrechwałkami bo są eko, bo elektryczne silniki to przyszłosc i ekologia. Masakra ::) ::) ::)

I nast debilne prawo zabraniające spalania gałezi !!!!! ale jak sie je zmieli albo porąbie i spali w piecu albo na palenisku jako ogrzewanie to już jest OK, juz można ::) ::) gdzie sens tego????  spalic rope na rębak a potem  zrębki w piecu. hmmm w sumie i tak wiecej  bedzie spalin, bo dojdą z silnika rębaka, a tak były by tylko z gałęzi, ze spalania czystego  surowca odnawialnego.

Aaaaaa i jeszcze "Eko oszołomy" (jak to mawia jeden  człowiek),  chcą być  eko a roznosz tysiace ulotek   KOLOROWYCH które w większości laduja gdzieś na trawie , taka maja ekologie  a  papier na to skad? a farby?

Niech sie czepia wojska,  poligonów  tam to dopiero jest gazów masa. Niech sie taki do bomby przywiaze , mozę niezdetonują. ;D

Chore pojecie ekologiii!!!!!!! ::)
Można by tak pisać bez końca.
Niech bedą eko ale z głowa.

Ale  gdzie ... niema głowy
zobaczcie teraz protest EKOLOGÓW!!!!
http://wiadomosci.wp.pl/gid,15726565,gpage,3,img,15726619,kat,1342,title,1000-krzyzy-przed-elektrownia-Belchatow,galeria.html
a dlaczego wzieli nowe deski na krzyze , ile drzew tzreba było wyciać , ile prądu zużyc z TEJ włąśnei elktrowni !!!!!!!  żeby te krzyże zrobić?!?!?!? do tego gwoździ , naklejki które też tzreba było zrobić  wydzielajac syf do atmosfery!!!!!!!!! Ano i czymś musieli tampewnie doejchać, przecież nie na piechote!!!

Taka jest właśnie ekologia EKOoszołomów. ::) ::) :o
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2013, 13:26:21 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2013, 13:46:14 »

Tak się zastanawiam......    ale nie przychodzi mi do głowy inna (bezkrwawa) forma protestu która mogłaby trafić do tak szerokiego grona odbiorców - pewnie będzie wzmianka o tym w większości serwisów info w Europie - pewnie krótka - ale będzie .....
Zawsze mogą wysadzać platformy wiertnicze - ale to pewnie nie idzie w parze z ich statusem....  :(

Wrzuciłem ten news bo wydał mi się ciekawy - i w jakimś sensie związany z naszym zawodem - wszak arborystyka i ekologia w jednej idą parze  ;)
Greenpeace lubię za ich walkę z konsumpcyjno/komercyjnym  wykorzystaniem zasobów ziemskich - tłuczenie fok po głowach pałami żeby jakaś panna miała nowe wdzianko, albo wyżynanie lasów równikowych dla nabicia kabzy  potężnym farmerom i ich zleceniodawcom - kto by o tym słyszał gdyby nie ta właśnie organizacja...?   
 co do ulotek - jakoś do ludzkiej świadomości trafić trzeba..... - za łodziami wielorybniczymi też nie pływają kutrami na baterie słoneczne..... ;)

Chore pojecie ekologiii!!!!!!! ::)
Można by tak pisać bez końca.
Niech bedą eko ale z głowa.

Chore podejście  człowieka  !!!
Niech bierze tyle ile naprawdę potrzebuje - i jest w stanie wykorzystać....
Można by tak pisać bez końca...
Niech będą konsumpcjonistami ale z głową.               -  to odnośnie całej "ludzkości"   ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2013, 14:09:48 »

Dokładnie  jedni i drudzy powinni mądżej myśleć.

Nie to  że jestem za wycinka dzrew przydroznych, ja je  wręcz uwielbiam , takie  aleje,  już jest ich coraz mniej, a cudownie si e takimi jedzie w  słoneczny dzień jak i w nocy.
Bardzo trafnie napisany ten artykuł:
http://wyborcza.pl/1,76842,6924779,Drzewa_mordercy_czy_mordercy_drzew_.html#TRrelSST

i cytat:
  "Według Worobca na statystyki wypadków można spojrzeć tak: w 2004 r. na 30 tys. km dróg Warmii i Mazur na drzewach zginęły 93 osoby, podczas gdy na pozbawionym drzew 156-kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 7, przecinającym województwo - 52 osoby. - Wynika z tego, że największym zagrożeniem jest po prostu każdy kilometr drogi, na której można się rozpędzić - mówi Worobiec."

NAwet na pustejdrodze jak bedzie jechał debil czy nastąpi awarii auta też można sie zabić.
Droga z Opatow ado sandomierza  była takąwłąsnei aleja, pieken duze topole , z daleka było widać droge i  był cień. Ale wszytsko wycieli  i... nasadzili nowe drzewa w tym miejscu.
A ciekawe jest to ze  drzewa te rosły ok6-8m od  drogi za rowem!!!!
Są miejsca  gdzie drzewa faktycznie rosna pzry samym asfalcie  i tam niem gdzie uciec, w takich miejscach owszem warto je wyciac. Ale takich dróg jakie  były na Sadnomierz było wiele, gdzie dzrewa niezagrażąły nikomu.
Ba wycinaja drzewa a wstawiają betonowe masywne przepusty w rowach, w które jaksi eudeży  niema większych szans na pzreżycie. kilka lat temu był u nas taki wypadek, dzieciaki jechały do szkoły i jakimś cudem  zjechali w rów podrugiej stronei drogi potrącili swoja koleżanke na poboczu i  mieli pecha bo udeżyli w taki właśnie beton, samochód pzreleciał w poiwetrzu kilkadziesiat metrów, wszyscy zgineli na miejscu!!! BEz drzew a też zgineli :(  to teraz powinni wprowadzic ustawe  zeby takie  pzrepusty usuwać zgodnie  z tokiem myślenie odnośnei drzew, powinni wyburzć domu  i mury pzry drogach bo na nich teżmożna zginac.   

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2013, 14:43:54 »

Ale  gdzie ... niema głowy
zobaczcie teraz protest EKOLOGÓW!!!!
http://wiadomosci.wp.pl/gid,15726565,gpage,3,img,15726619,kat,1342,title,1000-krzyzy-przed-elektrownia-Belchatow,galeria.html
a dlaczego wzieli nowe deski na krzyze , ile drzew tzreba było wyciać , ile prądu zużyc z TEJ włąśnei elktrowni !!!!!!!  żeby te krzyże zrobić?!?!?!? do tego gwoździ , naklejki które też tzreba było zrobić  wydzielajac syf do atmosfery!!!!!!!!! Ano i czymś musieli tampewnie doejchać, przecież nie na piechote!!!

Nieźle....... :)    - aż jestem ciekaw co się stanie później z tymi "krzyżami"   - może przerobią na ulotki....;)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2013, 02:28:59 »

Belchatow produkuje ponad 20% energii elektrycznej w Polsce. Zamkniecie elektrowni gwaltownie zwiekszy zapotrzebowanie na energie elektryczna z innych zrodel, byc moze z Baltyckiej Silowni Atomowej w Kaliningradzie? Ekologom nie warto patrzec w oczy, trzeba im patrzec na rece, a szczegolnie dokladnie sprawdzac ich zrodla finansowania. Sa to w wiekszosci sympatyczni mlodzi ludzie, robia jednak to, na co dostaja pieniadze bez pytania kto te pieniadze daje i w jakim celu, a to jest glupota.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2013, 17:03:51 »

Akcja zapewne miała na celu zwrócenie uwagi na problem
Według obliczeń Greenpeace, zanieczyszczenia emitowane przez elektrociepłownię w Bełchatowie przyczyniają się do tysiąca zgonów rocznie.

Wiadomo że nikt o zdrowych zmysłach nie zlikwiduje z dnia na dzień takiego molocha - dającego pewnie zatrudnienie połowie regionu ...- ale mniejszymi bądź większymi krokami powinno się zmierzać do zastąpienia go źródłami energii odnawialnej - węgiel kiedyś się skończy......

Ekologom nie warto patrzec w oczy, trzeba im patrzec na rece, a szczegolnie dokladnie sprawdzac ich zrodla finansowania.

bez źródeł finansowania nie było by o nich słychać i pewnie dalej pływaliby zdezelowanym "Tęczowym wojownikiem" zatapiani od czasu do czasu przez "humanitarne" państwa którym nadepnęli na odcisk.....
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2013, 17:50:58 »

TO co to jest tsyiac zgonów rocznie, niech sie zastanowia ile zgonów powodują  dodatki do jedzenia, samochody, i inne rzeczy których używamy.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2013, 17:58:40 »

TO co to jest tsyiac zgonów rocznie
Jest to liczba - która w ciągu trzydziestu lat eliminuje moje miasto......  :o

Na resztę  -
dodatki do jedzenia, samochody, i inne rzeczy których używamy.
    godzimy się dobrowolnie.....    ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2013, 19:58:40 »

Wiem , ale wiadomo o co mi chodzi , jest wiele innych rzeczy które zabija dużo więcej ludzi a nikt przeciw temu nieprotestuje.
Skoro sie godzimy zeby zabijało nas jedzenie  to dlaczego nie elektrownie ???

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2013, 22:50:32 »

Zgadzam się z  wypowiedzą Piotra, miałem okazję poznać etatową działaczkę greenpeace, niestety za sporym zapałem i bliżej dla mnie niezrozumiałym buntem przeciwko wszystkiemu nie szła wiedza przyrodnicza ani nawet znajomość/świadomość realiów. Przynajmniej takie miałem odczucia..

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2013, 04:37:40 »

Zgadzam się z  wypowiedzą Piotra

z moją tutaj ???

nic nie pisałem , a nawet jeśli to nie ma  :P
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 18, 2013, 19:31:33 »

"wedlug obliczen Greenpeace..."
Uwazaj Franc, bo jak ruskie postanowia przejac Twoj biznes, to sie okaze, ze przyczyniasz sie do 100 zgonow na tydzien "wdlug obliczen Greenpeace".

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2013, 23:00:41 »

Przepraszam Piotrze ,miało być "wypowiedzią Adama" ,o poznej godzinie lepiej się chyba powstrzymać od pisania ;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45