Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: W proteście dla Matki Ziemi  (Przeczytany 2032 razy)

W proteście dla Matki Ziemi
« dnia: Lipiec 11, 2013, 11:05:39 »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polka-z-Greenpeace-wspina-sie-na-biurowiec-Shard-w-Londynie-w-protescie-przeciw-dewastacji-Arktyki,wid,15804615,wiadomosc.html?ticaid=110eca

Myślę że nadchodzi czas aby znaleźć najwyższe drzewo w mieście i przeciwstawić się durnocie na Wiejskiej.....  - Arboryści szykujcie się ! ....   8)
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2013, 12:53:10 »

Bardzo rzadko się zdarza, kiedy zgadzam się z ich postulatami a praktycznie nigdy nie zdarzyło się, abym popierał ich formy protestów......
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2013, 13:06:28 »

Chyba zbyt duzych drzew już tam niema, ale krzyż sie znajdzie ;D

Tak czytajac  dalej te artykuły , widze troich epzresady w tym wsztystkim, "niepalcie węgla węgiel zabija"...hmmm... tylko ciekawe skad biorą prąd ci wszytscy ekolodzy,skad  albo jak ogzrewaja swoje mieszkania w zimie, co chuchaja na siebie????
Powinni tez  zlikwidowac wszelkie hodowle zwierząt bo kompostowane odchody w ydzielają  bardzo duzo  gazu rózwnież szkodliwego i cieplarnianego, no ale co wtedy bedą jedli :o
Chca byś tacy Green to niech wyzbedą sie wszelkiego spzrętu elektronicznego , bo włąśnei ich produkcja wydziela do  naszej "matki" najwiecej  zwiazków ciężkich metali i innych syfów.
Jeszcze troche to bedą chcieli żebyśmy sie do jaskin cofneli .
Chore to wszytsko tak jak kazda inna pie...na ekologia tego typu,  kupujcie oszczędne ekologiczne nowoczesne samochody!!!! tylko nikt sie niezastanawia  ile syfu do produkcjii nowych samochodó idzie w  atmosfere, a ile  wystarczyło do produkcjiistarych maszyn bez elektroniki i   kazdych innych bajerów.
CO z tego ze  nowy TD  z filtrem spali 5L, skoro olej tzreba wymieniać częsciej, skoro duuużocześciej sie takie psuja , tzreba wiecej częsci do jego napraw i produkcjii , co za sobaciągnei jeszcze wiecej  syfu wydzielanego do atmosfery, co z tego ze ma czystsze spaliny  skoro  i tak suma sumarum  w cioągu 10 lat eksploatacjii nowoczesny "eko" samochód wytworzy  kilka razy wiecej syfu niz stary  , prosty  i niezawodny  klekot, czy benzyniak, który spali te7-10L.
Teoretycznie czystsze, spaliny bo nowoczesne silniki maja normy spalanie oleju  do nawet  1,5L/1000km!!!!!  :o  to jest norma, gdzie   w starych samochoddach takei zużycie oleju oznaczało kapitalny remont!!!! to gdzie ta ekologia porąbana.
W starym aucie  w ciagu 10 lat wymeiniało sie olej 10 razy a w nowym (z takiimi samymi przebiegami ) tzreba ten olej wymienić kilkanaście razy. No ale nowe  palą 5L a nei 7L , powidzą ekolodzy tylko co z tego?!

Kupujcie hybrydy albo eletryki bo niespalają benzyny, tylko  jakos je tzreba ładować, a prad skad ? z elektrowni.
a produkcjii baterii i cąłej elktroniki ile  syfu wytworzy.
To jest wielkie gówno a nie ekologiczny samochód.
Eko samochód to taki ktróy bedzie działał bez awarii 10-15-20lat, bez zbędnej elektroniki, bez inncyh dupereli, które psuja sie co rusz. A w tym samym czasie tzreba kilku "nowych eko" samochodów.
CHora porąbana  ekologia.
Z piałmi robia to samo, styare były   dobre bo niezawodne,  działały kilka kilkanaści e latr bez żadnej ingerencjii bez elktroniki  co z tego ze spaliły 0,1L /h więcej  skoro  się niepsuły, niepotzreba było produkowac nowych częsci do nich tak często jak obecnie.
Byłą jedna na kilka lat a teraz kilka na rok.

Śmiać mi si e chce jak widze tych wszytkich kasaistych  ludzi z  wypasionymi chatmi, ogródkami, i cieszący się że mają  elektryczne czy akumulatorowe kosiarki, nożyce, pilarki z taką duma bo są EKO  ;D ;D ;D ;D
  ;D ;D ;D
A nieaptrza skad prąd do tego brać, a no właczy sie do gnizadka i bedzie, a w gnizadku skad???
Chaty naszpikowane eletroniką, eletryka  z poborem prądu na poziomie  4-7kW i pzrechwałkami bo są eko, bo elektryczne silniki to przyszłosc i ekologia. Masakra ::) ::) ::)

I nast debilne prawo zabraniające spalania gałezi !!!!! ale jak sie je zmieli albo porąbie i spali w piecu albo na palenisku jako ogrzewanie to już jest OK, juz można ::) ::) gdzie sens tego????  spalic rope na rębak a potem  zrębki w piecu. hmmm w sumie i tak wiecej  bedzie spalin, bo dojdą z silnika rębaka, a tak były by tylko z gałęzi, ze spalania czystego  surowca odnawialnego.


Aaaaaa i jeszcze "Eko oszołomy" (jak to mawia jeden  człowiek),  chcą być  eko a roznosz tysiace ulotek   KOLOROWYCH które w większości laduja gdzieś na trawie , taka maja ekologie  a  papier na to skad? a farby?

Niech sie czepia wojska,  poligonów  tam to dopiero jest gazów masa. Niech sie taki do bomby przywiaze , mozę niezdetonują. ;D

 Chore pojecie ekologiii!!!!!!! ::)
Można by tak pisać bez końca.
Niech bedą eko ale z głowa.

Ale  gdzie ... niema głowy
zobaczcie teraz protest EKOLOGÓW!!!!
http://wiadomosci.wp.pl/gid,15726565,gpage,3,img,15726619,kat,1342,title,1000-krzyzy-przed-elektrownia-Belchatow,galeria.html
a dlaczego wzieli nowe deski na krzyze , ile drzew tzreba było wyciać , ile prądu zużyc z TEJ włąśnei elktrowni !!!!!!!  żeby te krzyże zrobić?!?!?!? do tego gwoździ , naklejki które też tzreba było zrobić  wydzielajac syf do atmosfery!!!!!!!!! Ano i czymś musieli tampewnie doejchać, przecież nie na piechote!!!


Taka jest właśnie ekologia EKOoszołomów. ::) ::) :o
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2013, 13:26:21 wysłana przez krzychu1 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2013, 13:46:14 »

Tak się zastanawiam......    ale nie przychodzi mi do głowy inna (bezkrwawa) forma protestu która mogłaby trafić do tak szerokiego grona odbiorców - pewnie będzie wzmianka o tym w większości serwisów info w Europie - pewnie krótka - ale będzie .....
Zawsze mogą wysadzać platformy wiertnicze - ale to pewnie nie idzie w parze z ich statusem....  :(

Wrzuciłem ten news bo wydał mi się ciekawy - i w jakimś sensie związany z naszym zawodem - wszak arborystyka i ekologia w jednej idą parze  ;)
Greenpeace lubię za ich walkę z konsumpcyjno/komercyjnym  wykorzystaniem zasobów ziemskich - tłuczenie fok po głowach pałami żeby jakaś panna miała nowe wdzianko, albo wyżynanie lasów równikowych dla nabicia kabzy  potężnym farmerom i ich zleceniodawcom - kto by o tym słyszał gdyby nie ta właśnie organizacja...?   
 co do ulotek - jakoś do ludzkiej świadomości trafić trzeba..... - za łodziami wielorybniczymi też nie pływają kutrami na baterie słoneczne..... ;)


Cytuj
Chore pojecie ekologiii!!!!!!! ::)
Można by tak pisać bez końca.
Niech bedą eko ale z głowa.
     

Chore podejście  człowieka  !!!
Niech bierze tyle ile naprawdę potrzebuje - i jest w stanie wykorzystać....
Można by tak pisać bez końca...
Niech będą konsumpcjonistami ale z głową.               -  to odnośnie całej "ludzkości"   ;)
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2013, 14:09:48 »

Dokładnie  jedni i drudzy powinni mądżej myśleć.

Nie to  że jestem za wycinka dzrew przydroznych, ja je  wręcz uwielbiam , takie  aleje,  już jest ich coraz mniej, a cudownie si e takimi jedzie w  słoneczny dzień jak i w nocy.
Bardzo trafnie napisany ten artykuł:
http://wyborcza.pl/1,76842,6924779,Drzewa_mordercy_czy_mordercy_drzew_.html#TRrelSST

i cytat:
  "Według Worobca na statystyki wypadków można spojrzeć tak: w 2004 r. na 30 tys. km dróg Warmii i Mazur na drzewach zginęły 93 osoby, podczas gdy na pozbawionym drzew 156-kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 7, przecinającym województwo - 52 osoby. - Wynika z tego, że największym zagrożeniem jest po prostu każdy kilometr drogi, na której można się rozpędzić - mówi Worobiec."

NAwet na pustejdrodze jak bedzie jechał debil czy nastąpi awarii auta też można sie zabić.
Droga z Opatow ado sandomierza  była takąwłąsnei aleja, pieken duze topole , z daleka było widać droge i  był cień. Ale wszytsko wycieli  i... nasadzili nowe drzewa w tym miejscu.
A ciekawe jest to ze  drzewa te rosły ok6-8m od  drogi za rowem!!!!
Są miejsca  gdzie drzewa faktycznie rosna pzry samym asfalcie  i tam niem gdzie uciec, w takich miejscach owszem warto je wyciac. Ale takich dróg jakie  były na Sadnomierz było wiele, gdzie dzrewa niezagrażąły nikomu.
Ba wycinaja drzewa a wstawiają betonowe masywne przepusty w rowach, w które jaksi eudeży  niema większych szans na pzreżycie. kilka lat temu był u nas taki wypadek, dzieciaki jechały do szkoły i jakimś cudem  zjechali w rów podrugiej stronei drogi potrącili swoja koleżanke na poboczu i  mieli pecha bo udeżyli w taki właśnie beton, samochód pzreleciał w poiwetrzu kilkadziesiat metrów, wszyscy zgineli na miejscu!!! BEz drzew a też zgineli :(  to teraz powinni wprowadzic ustawe  zeby takie  pzrepusty usuwać zgodnie  z tokiem myślenie odnośnei drzew, powinni wyburzć domu  i mury pzry drogach bo na nich teżmożna zginac.   


 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2013, 14:43:54 »

Cytuj
Ale  gdzie ... niema głowy
zobaczcie teraz protest EKOLOGÓW!!!!
http://wiadomosci.wp.pl/gid,15726565,gpage,3,img,15726619,kat,1342,title,1000-krzyzy-przed-elektrownia-Belchatow,galeria.html
a dlaczego wzieli nowe deski na krzyze , ile drzew tzreba było wyciać , ile prądu zużyc z TEJ włąśnei elktrowni !!!!!!!  żeby te krzyże zrobić?!?!?!? do tego gwoździ , naklejki które też tzreba było zrobić  wydzielajac syf do atmosfery!!!!!!!!! Ano i czymś musieli tampewnie doejchać, przecież nie na piechote!!!


Nieźle....... :)    - aż jestem ciekaw co się stanie później z tymi "krzyżami"   - może przerobią na ulotki....;)
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2013, 02:28:59 »

Belchatow produkuje ponad 20% energii elektrycznej w Polsce. Zamkniecie elektrowni gwaltownie zwiekszy zapotrzebowanie na energie elektryczna z innych zrodel, byc moze z Baltyckiej Silowni Atomowej w Kaliningradzie? Ekologom nie warto patrzec w oczy, trzeba im patrzec na rece, a szczegolnie dokladnie sprawdzac ich zrodla finansowania. Sa to w wiekszosci sympatyczni mlodzi ludzie, robia jednak to, na co dostaja pieniadze bez pytania kto te pieniadze daje i w jakim celu, a to jest glupota.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2013, 17:03:51 »

Akcja zapewne miała na celu zwrócenie uwagi na problem
Cytuj
Według obliczeń Greenpeace, zanieczyszczenia emitowane przez elektrociepłownię w Bełchatowie przyczyniają się do tysiąca zgonów rocznie.

Wiadomo że nikt o zdrowych zmysłach nie zlikwiduje z dnia na dzień takiego molocha - dającego pewnie zatrudnienie połowie regionu ...- ale mniejszymi bądź większymi krokami powinno się zmierzać do zastąpienia go źródłami energii odnawialnej - węgiel kiedyś się skończy......

Cytuj
Ekologom nie warto patrzec w oczy, trzeba im patrzec na rece, a szczegolnie dokladnie sprawdzac ich zrodla finansowania.

bez źródeł finansowania nie było by o nich słychać i pewnie dalej pływaliby zdezelowanym "Tęczowym wojownikiem" zatapiani od czasu do czasu przez "humanitarne" państwa którym nadepnęli na odcisk.....
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2013, 17:50:58 »

TO co to jest tsyiac zgonów rocznie, niech sie zastanowia ile zgonów powodują  dodatki do jedzenia, samochody, i inne rzeczy których używamy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2013, 17:58:40 »

Cytuj
TO co to jest tsyiac zgonów rocznie
Jest to liczba - która w ciągu trzydziestu lat eliminuje moje miasto......  :o

Na resztę  -
Cytuj
dodatki do jedzenia, samochody, i inne rzeczy których używamy.
    godzimy się dobrowolnie.....    ;)
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 16, 2013, 19:58:40 »

Wiem , ale wiadomo o co mi chodzi , jest wiele innych rzeczy które zabija dużo więcej ludzi a nikt przeciw temu nieprotestuje.
Skoro sie godzimy zeby zabijało nas jedzenie  to dlaczego nie elektrownie ???
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Beny

  • ISA certified
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2013, 22:50:32 »

Zgadzam się z  wypowiedzą Piotra, miałem okazję poznać etatową działaczkę greenpeace, niestety za sporym zapałem i bliżej dla mnie niezrozumiałym buntem przeciwko wszystkiemu nie szła wiedza przyrodnicza ani nawet znajomość/świadomość realiów. Przynajmniej takie miałem odczucia..
Zgłoś do moderatora   Zapisane

piotr880

  • powoli schodzę na ziemię
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2013, 04:37:40 »

Cytuj
Zgadzam się z  wypowiedzą Piotra

z moją tutaj ???

nic nie pisałem , a nawet jeśli to nie ma  :P
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 18, 2013, 19:31:33 »

"wedlug obliczen Greenpeace..."
Uwazaj Franc, bo jak ruskie postanowia przejac Twoj biznes, to sie okaze, ze przyczyniasz sie do 100 zgonow na tydzien "wdlug obliczen Greenpeace".
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Beny

  • ISA certified
Odp: W proteście dla Matki Ziemi
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2013, 23:00:41 »

Przepraszam Piotrze ,miało być "wypowiedzią Adama" ,o poznej godzinie lepiej się chyba powstrzymać od pisania ;)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45