Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Inna strona zawodu  (Przeczytany 2779 razy)

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
Inna strona zawodu
« dnia: Kwiecień 04, 2013, 20:52:43 »

;)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=HrbVu2bspBU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=HrbVu2bspBU</a>

czasem i tak sie zarabia
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Odp: Inna strona zawodu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2013, 23:12:55 »

2:20 - prawdziwy thriller !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2013, 00:10:34 »

jestem pelen podziwu dla tego goscia.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2013, 09:20:41 »

się chłopak nasapał ;D

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2013, 09:45:12 »

U mnie kiedyś strażaków wzywali do kocura, z tym wielkim wysięgnikiem przybyli. Co podjeżdżali do niego to on wyżej właził, aż doszedł na sam wierzchołek (jakieś 20m) i... spadł  ;D Na dole była łączka, trochę miękkiej trawy - kocurowi NIC kompletnie się nie stało, podniósł się i odszedł spokojnym krokiem. Może wykorzystał jedno z 9 żyć? ;)

W tym przypadku jak na filmie (cienkie gałęzie) nie pchałbym się na drzewo. Na dole rozpiąć siatkę, strzelić BigShotem przez wierzchołek i potrząsnąć. Szybciej i bezpieczniej, dla człowieka i dla kota.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2013, 09:55:49 »

Na dole rozpiąć siatkę, strzelić BigShotem przez wierzchołek i potrząsnąć. Szybciej i bezpieczniej, dla człowieka i dla kota.

i wtedy byś miał na głowie bandę miłośników zwierząt

----------------------------------------------------------------

też miałem przygody z kotami

gdy będzie znowu koteczek do zdejmowana - odmówię ,

mają cholernie ostre pazury
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Chwoja

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2013, 10:12:54 »

Tzw. miłośników zwierząt mam na głowie od wczoraj ;) Wstrzymali mi pracę bo strzępy gniazda kilkuletniego dostrzegli na lipce która stoi OBOK ścinanego przeze mnie drzewa ;) Dziś jakaś komisja śmieszna ma być i stwierdzać czy jest zamieszkane czy nie  ;D  ;D  ;D A tam, i tak pogoda po wuju więc nie ma tego złego...

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:42:17 »

a czemu strzępy ??? czyżby ktoś pomagał tyczką  ;)

miałem w zeszłym roku taki przypadek szło o 7 topoli z czego ponoć 2 miały być zamieszkałe .
Wyciąłem 5 a "dwójeczka" miała czekać do jesieni.
w październiku na tydzień przed wizytą " inspektorów " odebrałem telefon z prośbą o pomoc w sprawie rozwiązania problemu permanentnie ......
  no i co ..... kur......  gniazda uwite z drutu i siatki ogrodzeniowej .... efektem była przymusowa wymiana brzeszczota w tyczce  :'(
Ah te nasze zagrożone gatunki .... niedługo gniazda będą chyba murowane  :P

Chwoja

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:58:47 »

Mówię strzępy, bo gniazdko było już leciwe, mogły inne pterodaktyle podbierać budulec na swoje inkubatory ;) Nikt mu nie pomagał, nie nie  ;D Za daleko i za wysoko, tyczką nie byłoby dojścia.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2013, 23:28:32 »

Robiłem już ,straszna nerwówka, trzeba się opancerzyć :) W tą zimę jezdziłem też zdejmować klucze od mieszkania ,na conajmniej dwudziestu metrach się znalazły  :o
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2013, 00:07:14 »

ja pierdykam. dopiero zaczynam "lizać" temat arbo, a widzę że ciekawe ceregiele mogą się przytrafić na tych poebów widzę nie ma rady.... 
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:50:00 »

Poebow bo postulują przestrzeganie ustawy o ochronie przyrody ???
Nie bardzo rozumiem...
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:42:46 »

Panowie....  ::)  praca arborysty, w zasadzie opiera się na poszanowaniu natury .... 
Zgadza się że najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi , ale myślę że obecna ustawa ma na celu zachowanie równowagi pomiędzy "wycinką dla bezp." a wycinką dla "kasy".... -  zawsze można wnioskować do RDOŚ o wydanie stosownego pozwolenia na usunięcie bądź przeniesienie gniazda jeśli drzewo naprawdę zagraża ( z tym że to drugie raczej z góry skazane jest na niepowodzenie..)
Po tegorocznej przedłużającej się zimie m.in. ptaki są w ciężkim położeniu, i pewnie brak odpowiedniej ilości pożywienia objawi się w skromnej liczbie składanych jaj..... - mogę się mylić , nie jestem ornitologiem - ale wydaje mi się to logiczne.
Zależności  ptak - drzewo - człowiek,  na pewno nie trzeba nikomu z forum tłumaczyć....

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2013, 14:17:52 »

oj chyba tłumaczyć trzeba

ja np , nie bardzo się zgadzam właśnie z tym okresem ochronnym gniazdowania i ogólnie gniazda

co np , gdy gniazdo sroki jest kilka drzew dalej a robię ,, coś '' przy innych drzewach ?

są paradoksy , które powinny być brane pod uwagę

[ nie wiem jak obecnie jak było z gniazdami jaskółek w oborach ?- jedno przeczyło drugiemu !!!
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2013, 15:07:28 »

oj chyba tłumaczyć trzeba

ja np , nie bardzo się zgadzam właśnie z tym okresem ochronnym gniazdowania i ogólnie gniazda

co np , gdy gniazdo sroki jest kilka drzew dalej a robię ,, coś '' przy innych drzewach ?

są paradoksy , które powinny być brane pod uwagę

[ nie wiem jak obecnie jak było z gniazdami jaskółek w oborach ?- jedno przeczyło drugiemu !!!

Tu nie ma nad czym dyskutować, takie jest prawo. Prawo ochrony przyrody, jako arboryści powinniśmy szczególnie szanować. Nie jest ono może doskonałe ale jak na razie nie ma innego.
Sroka jest pod ochroną częściową, Odstępstwo dostaniesz w RDOŚu od ręki. Poza tym jeśli gniazdo jest oddalone o kilka drzew to nie wiem w czym problem. Nikt nie powinien mieć żadnych pretensji. Chyba że gniazdo jest na sąsiednim drzewie a pracując w koronie możesz płoszyć ptaki poruszając gałęziami itp.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45