Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: EKO REPORTER  (Przeczytany 3042 razy)

EKO REPORTER
« dnia: Luty 28, 2013, 09:36:30 »

EKO REPORTER - ODC. 11 "Drzewa w Polsce: ratować, czy wycinać?"

powoli zwiększa się świadomość w naszym pięknym kraju...

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: EKO REPORTER
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2013, 12:21:10 »

fajny artykuł , może więcej takich ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2013, 16:52:55 »

Tak odbiegając od tematu - z tego co wiem to Leszek, główny bohater, pracował u p. Skupa - był m.in. naszym instruktorem na kursie :)

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2013, 20:32:42 »

Piotr jako Wsa jeździmy bardzo często na pokazy, szkolenia, wykłady.
Jeśli mamy taką możliwość korzystamy z niej i zwiększamy świadomość ludzi dotyczącą drzew.
Cyklicznie szkolimy inspektorów terenów zieleni. Poświęcamy dużo wolnego czasu tylko po to aby ludzie wiedzieli o tym jak pielęgnować drzewa i na co zwrócić uwagę wybierając firmy, które mają pracować z drzewami. między innymi po to powstał ten reportaż.
Jeśli jest taka okazja zawsze z niej korzystamy.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2013, 20:55:40 »

"Praca pilarza jest ciężka i niebezpieczna. Ludzie nie chcą tego robić!" ( i ta rozpacz w głosie;) ) Trochę mnie uwiera, że LP robią sobie PR a od środka wyzysk za grosze

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2013, 23:10:09 »

"Praca pilarza jest ciężka i niebezpieczna. Ludzie nie chcą tego robić!" ( i ta rozpacz w głosie;) ) Trochę mnie uwiera, że LP robią sobie PR a od środka wyzysk za grosze

Też mnie to wnerwia. Ja na przykład chcę i uwielbiam to robić, MIMO ŻE jest to praca ciężka i niebezpieczna. Nikt nikogo nie zmusza, nie podoba się - wypad, za biurko albo na halę. Ale nic, najlepiej wpuścić maszyny. Dobra, zrobią w 2 dni to co 6 pilarzy w miesiąc (Jezusie Nazarejski, chyba pilarzy inwalidów mieli na myśli). Tylko co robić dalej, przez resztę roku? Maszyna stoi, ludzie pracy nie mają - same plusy  ;) Jak można porównywać nasz polski kurwidołek ze Szwecją, to się w głowie nie mieści. Także pierwsza część filmu jeszcze jak cię mogę (chociaż też lekko wyidealizowana), za to druga część - lelum polelum dla gawiedzi.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2013, 23:50:49 »

swietny film, gratuluje!

isosnaleci_

• Central Poland
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2013, 18:49:41 »

Może trochę ironicznie pora zmierzyć się z przykrą rzeczywistością. Druga CZĘŚĆ filmiku nie jest nawet warta "komentarza" może zacznijmy "moj Mili" jak mawiał mój szef :D od pierwszej części

oddają drzewa pod piłę budowlańców, drogowców czy strażaków
Wniosek taki że prościej wycinać całe drzewa. Niż zlecać opiekę nad nimi arboryście

podobno Kobiety lepiej radzą sobie niż mężczyźni /a podobno 'Red Bull' uskrzydla i uczy latać - czy już to sprawdzaliście?...
odp. Dlaczego nie. I nie mam wątpliwości. Szczególnie przy pracach wymagających dużego, intensywnego wysiłku z użyciem ostrych, niebezpiecznych oraz ciężkich narzędzi i nie tylko ręcznych (kobiety znają je przecież doskonale od samej zastawy kuchennej... oraz Opowieści Stefana Żeromskiego "Siłaczka")

te drzewo może zagrażać spacerowiczom
Jak wiadomo liczą się wszystkie koszty w czasie a nie dobro ogółu w tym wyeliminowanie "skrajnego ubóstwa i głodu" na czele takich zagrożeń. A wracając do pytania, zanim takie drzewo zostanie pomnikiem oraz będzie podziwiane przez kilka przyszłych pokoleń oraz przez setki lat - zazwyczaj nastąpi tańsze wycięcie.

"praca lekka i przyjemna w koronie drzew"
Tak samo. Jak rzucanie takich słów przez autorkę; Panią Martę na wiatr. Co ciekawe iż - nie widać tu jakoś starszych ludzi ?. O zagrożeniach i wypadkach ani słowa na filmie?  Pozdrawiam
DKA

piotr880

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2013, 19:02:42 »

e - widać , widać jedną osobę

[ chyba nawet był sędzia na zawodach w Słupsku ]  :P

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2013, 20:10:50 »

oddają drzewa pod piłę budowlańców, drogowców czy strażaków
Wniosek taki że prościej wycinać całe drzewa. Niż zlecać opiekę nad nimi arboryście
Z pewnością prościej... a z czego to wynika -
- ze świadomości społecznej - mało który urzędnik słyszał o arborystach..
-  z prawa rynku  - cena czyni cuda....
no i czasem z faktu  iż pan X z firmy Y zna panią  Y z urzędu X.....

podobno Kobiety lepiej radzą sobie niż mężczyźni /a podobno 'Red Bull' uskrzydla i uczy latać - czy już to sprawdzaliście?...
odp. Dlaczego nie. I nie mam wątpliwości. Szczególnie przy pracach wymagających dużego, intensywnego wysiłku z użyciem ostrych, niebezpiecznych oraz ciężkich narzędzi i nie tylko ręcznych (kobiety znają je przecież doskonale od samej zastawy kuchennej... oraz Opowieści Stefana Żeromskiego "Siłaczka")

Nie spotkałem niestety nigdy arborystki na wycince - ale widziałem panie na zawodach i uwierz mi że niejedna z nich mogła by zawstydzić nasze grono jeśli idzie o technikę...... :o

Jak wiadomo liczą się wszystkie koszty w czasie a nie dobro ogółu w tym wyeliminowanie "skrajnego ubóstwa i głodu" na czele takich zagrożeń. A wracając do pytania, zanim takie drzewo zostanie pomnikiem oraz będzie podziwiane przez kilka przyszłych pokoleń oraz przez setki lat - zazwyczaj nastąpi tańsze wycięcie.

Zawsze takie drzewo może trafić na Ciebie albo na mnie....- i zyskać "drugie życie" - od tego jesteśmy.

"praca lekka i przyjemna w koronie drzew"
Tak samo. Jak rzucanie takich słów przez autorkę; Panią Martę na wiatr. Co ciekawe iż - nie widać tu jakoś starszych ludzi ?. O zagrożeniach i wypadkach ani słowa na filmie?  Pozdrawiam

Jak ktoś pisał wcześniej - film lekko wyidealizowany...     który nie jest...?   

Ogólnie myślę że więcej korzyści z takiej publikacji niż szkód.... ;)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2013, 22:28:34 »

jeszcze raz - z tej publikacji "nie ma szkod", sa tylko korzysci. czy ja sie zgadzam z tym, co zostalo w filmiku powiedziane? na 5-10%. tyle, ze ten filmik jest dla "general public" (to chyba "przecietny odbiorca"?) a nie dla takich jak ja! Ktokolwiek  poza zawodowcami obejrzal toto bedzie wiedzial;
- kto to jest "arborysta"
- jezeli chodzi o pielegnacje drzew, nalezy zatrudnic "arboryste"!
Moze komus nie pasuje darmowa,
 profesjonalna reklama...  >:(

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2013, 23:46:13 »

Słuchajcie film miał na celu trafić do ludzi nie mających o naszym zawodzie pojęcia. Wiadomo My patrzymy na to zupełnie inaczej. Reportaż oczywiście jak zauważyliście troszkę wyidealizowany no ale... Myślę że lepiej w ten sposób to przedstawić.

Co do kobiet to Leszek miał oczywiście na myśli początki wspinaczki drzewnej.
Generalnie początek kobietom wchodzi lepiej, tak samo jest we wspinaczce sportowej. A to dlatego iż kobieta zupełnie inaczej pracuje ciałem. Nie ma tyle siły c facet i nadrabia techniką. Facet z założenia przybułuje a kobieta nie ma siły więc musi znaleźć inne wyjście. Oczywiście nie jest to regułą, ale bardzo często działa to w ten sposób.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 02, 2013, 20:40:58 »

kobiety pojawiaja sie w pracy regularnie oraz w pracy pracuja. co komu po gosciu, ktory wyrwie deba jedna reka, tyle ze sie nie pojawil, bo jest poniedzialek albo jest slaby w rekach bo jest wtorek, glodny i spiacy we srode, pracuje na pol gwizdka we czwartek, w piatek bierze zaliczke a od soboty go juz nie ma do wtorku?

piotr880

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2013, 21:08:19 »

@Adam - ale pieprzysz głupoty

to wróćmy do stereotypu

,, kobiety na traktory ''

znasz to [ bo coś pitolisz i z googli za bardzo korzystasz ]  :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2013, 21:18:48 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2013, 13:20:52 »

@Adam - ale pieprzysz głupoty

to wróćmy do stereotypu

,, kobiety na traktory ''

znasz to [ bo coś pitolisz i z googli za bardzo korzystasz ]  :P
Po prostu pracowalem z kobietami (w trzech firmach) stad moja opinia, ze pracuja "rownym rytmem". Odnosnie "traktorow" to rzeczywiscie kobiety sa bardzo chetnie zatrudniane w Kanadzie do operowania ciezkim sprzetem, pewnie ich pracodawcy tez za bardzo korzystaja z google. Prosze wziac pod uwage, ze "u mnie" firmy pielegnacji drzew w wiekszosci wykonuja zlecenia prywatne, pielegnacje drzew ozdobnych, owocowych, krzewow, pnaczy, zywoplotow a nie tylko ciezkie wycinki sekcyjne - kobiety pracuja w tm biznesie, bo to sie pracodawcom oplaca.
Praca tego rodzaju jest oczywiscie niebezpieczna dla kobiet, co ujela najlepiej jedna z nich mowiac: "od tego jezdzenia z chlopami ciezarowka juz sama zaczynam sie ogladac za babami"  :D

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45