Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Odśnieżanie dachów  (Przeczytany 3180 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odśnieżanie dachów
« dnia: Styczeń 28, 2013, 20:01:47 »

Miałem dzisiaj tzw fuchę przy odśnieżaniu dachu na obiekcie [ hurtownia ciuchów ]

i mam pytanie jak to jest wyceniane [ szczegółów nie opowiadam , tzn jaki spadek , wysokość , wywóz , po prostu łopata i śnieg na dół , w uogólnieniu ]

chciałem uzgodnić cenę za metr kwadratowy , ale klient obstawał za ceną ,, za całość ''

co prawda była to prawdziwa fucha = szybko , skutecznie , kasa i pa pa

podpowiem że niestety nie wyszło nawet 3 zł/m2

ale nie mogę i tak narzekać [ podpowiem że tzw ręczny pług śnieżny {czyli podwójna łopata - sprawowała się fenomenalnie }

robicie takie zlecenia ?

może ktoś z Was wyjawić jak oscylują ceny ? [ uśredniając ]

znalazłem gdzieś jakiś cennik i w nim jest 5,50 zł/m2 śnieg , 5 zł m/b zrzucanie sopli

wywozu nie brałem pod uwagę
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
Odp: Odśnieżanie dachów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2013, 20:33:32 »

3,80 zl netto snieg zrzucanie
4,20 zl netto sople
za metr
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2013, 22:26:53 »

Właśnie mam robić dach na domku u klientki ,i widzę że ceny poszły nieco w górę za śnieg.A sople z odlodzeniem i udrożnieniem rynny ostatnio robiłem za 13 zł metr+podnośnik 90 godzina
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:03:14 »

Wszystko zależy od powierzchni i spadku.. Ja ostatnio złapałem 10000m2 płaskiego dachu cena 2 PLN/m2 + vat bez wywożenia, tylko zrzucane na 4 strony.. Robota dla 5 osób i dwóch odśnieżarek spalinowych na dwa dni. Natomiast małe inwestycje (domki jednorodzinne) wyceniam na oko czyli liczba osób x dniówka i jeżeli klient się godzi to robimy jeżeli nie to nie robimy.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2013, 09:32:36 »

Kurde ceny kosmiczne macie. U nas oscylują koło 2 zł za m 2, dużo firm dekarskich się za to bierze i ceny zbijają.
Oczywiście piszę o dachach płaskich bez wywozu i komplikacji.

piotr880

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2013, 14:56:23 »

dodam jeszcze że dzisiaj podpytałem właśnie ludzi z formy dekarskiej i cena ; prawie płaski dach = market - 2zł/m2

spadzisty ale jeszcze nie asekuracja linami 3-5zł/m2

dachy z asekuracją od 9złm2

ceny netto

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2013, 15:15:45 »

Sprawa wygląda też trochę inaczej jak się ma pracowników na etacie i trzeba im zapłacić pensję niezależnie czy jest robota czy nie. Swego czasu mój kolega który na co dzień instalował solary i pompy ciepła zimą nie miał dla pracowników zajęcia no bo to jest raczej sezonowa robota to brał zlecenia za pokrycie kosztów pracowniczych tylko dlatego że miał 20 osób którym musiał zapłacić pensję na koniec miesiąca. Dla mnie pracują same "firmy jednoosobowe", które albo mogą robić albo nie a pieniądze zarobione w ten sposób traktują jako ekstra kasę.
Inaczej jest jak się takie odśnieżanie traktuje jako "jedyne" źródło utrzymania a inaczej jest jak traktujemy to jako bonus który może być albo i nie wtedy można sobie pozwolić na wysokie ceny i odmawianie roboty.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2013, 08:18:56 wysłana przez notie »

Wir

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2013, 19:57:27 »

Piotr fajnie że pytasz, koledzy fajnie że odpowiadacie, to świadczy o wzajemnym szacunku społeczności tego forum, to miłe, bo na pewnym formu wysokościowym powiedzili by coś w stylu "jak nie znasz cen to znaczy że nie robiłeś, a jak nie robiłes to nie rób (zostaw to nam :D)"

Inaczej jest jak się takie odśnieżanie traktuje jako "jedyne" źródło utrzymania a inaczej jest jak traktujemy to jako bonus
i tak zaczyna się zbijanie cen, tak jak z firmami ogólnobudowlanymi i wycinką drzew zimą :( "nie ma roboty to dorobimy na drzewach" :(

2-3 zł na dużym metrażu to mozna coś skubnąć, ale to zależy od regionu...
5zł daje jak mam 100-300m
na skosach min 10zł w zależności od komplikacji i mozliwości zrzutu
DREVO

piotr880

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2013, 20:04:03 »

znam temat firm które robią w martwym sezonie za kasę ,, na przetrzymanie ''

i nie dziwię się im

lecz dobrze jest gdy się wie że nie pitoli się cen innym którzy można by powiedzieć żyją z tego typu usług

dlatego zapytałem/napisałem

i fajnie że temat nie umarł od razu a podzieliliście się swoimi doświadczeniami itp , bo wiele tematów jest mocno martwych , a forum istnieje aby radzić i dzielić się [ w szerokim tego rozumieniu ]

kiedyś chyba nawet byłem na tym forum o którym wspominasz - już nie bywam tam bo z ,, bucami '' nie ma o czym dyskutować

na wszystko jest czas

Pabianice

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2013, 12:44:20 »

W moich stronach duże powieżchnie płaskie do 2 zł, skosy do czterech. W tym roku bardzo dużo tego robilem, cieszę się że już odwilż bo  plecy już dobrze nasuwają, i z aż łóżka ciężko wstać  :)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2013, 22:38:18 »

Robota nie należy do lekkich,więc i stawka powinna być adekwatna do niej.Widziałem wczoraj zdarzenie, jak zwalałem domek u klienta,pani podjechała dwa domy obok Oplem corsą,zaparkowała na chodniku wysiadła i w tym momencie, z domu obok zjechała cała połać dachu (śniegu) na opla,wciągnęło dach do środka.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2013, 12:35:01 »

Na śląsku w tym roku to śniegu raczej mało, chodz udało sie zrobić 2 mniejsze zlecenia. Wczoraj jadąc autem na tablicy z temp było 6C. Ale podobno zima jeszcze wróci.
Co do cen to skosy od 3 a czasami to kwestia indywidualnej wyceny, bo dachy czasami małe a z dużą iloścą "żlebów", "lejów" w których trzeba sie namachac.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2013, 13:46:01 »

A propos -

http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=29602&mod=3

Z moich stron - ciekawe jakie ceny mają ci specjaliści..... ::)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2013, 14:35:30 »

Mieszkam na osiedlu z dachami stromymi pokrytymi dachówką. Jest u nas taki "pan" prezes jak w/w ktory ogolnie ogarnia wszystkie roboty dla spoldzielni. Była ostatnio sytuacja że śnieg zsuwał sie z dachu razem z dachówkami ludziom na głowy (dał karteczki, typu uwaga latajace dachówki). A na moją propozycje pomocy powiedział tylko "ja tez jestem alpinistą" :) Szkoda bo domniemam że przetarg tez wygrał na odśnieżanie i pewnie za dachówki tez mu policzą ale innej firmy na bank nie wezmą, tragedia. Tak to funkcjonuje.
PS. widziałem jego pracowników na dachu.... szkoda pisac i szkoda ludzi.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2013, 23:48:58 »

Apropo specjalistów http://www.tvn24.pl/pomorze,42/ryzykowne-odsniezanie-na-dachu-kosciola,316096.html Swoją drogą ładny mamy kwiecień w tym roku..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45