Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 25   Do dołu

Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 27662 razy)

Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 29, 2013, 00:16:30 »

na rebaku jest taka niebieska ikonka, "glowa w kasku ze sluchawkami i w okularkach"  :) a ten goscio w "lime-green" kurteczce swoje, ze ogluchl od rebaka nie dziwota, ale ze jeszcze oslepl i ikonki nie widzi?  dostal patykiem po oczkach o jeden raz za duzo?  8)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 29, 2013, 05:53:32 »

w 1,30 minucie filmu widać że drugi kask też był używany

po prostu było chwilami za gorąco

ale czapeczkę ma  ;)
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 29, 2013, 15:40:09 »

Czepiam sie jak zwykle, ale znam paru ludzi, ktorzy stracili sluch od rebaka (jeden nawet powiedzial mi, ze przez swoja proteze sluchu moze sobie puszczac muzyczke  :D ) . Swoja droga, na potrzeby filmu mogl sie gosc poswiecic i zalozyc kask, ochrony sluchu i okularki ( i nie stac jak kolek tam, gdzie najlatwiej dostac galezia w buzie  :-* )

ogladam sobie taki fajny filmik (juz chyba trzeci raz) i tak sobie mysle - ile z tych drzew na filmiku zostalo przesadzonych?

http://www.wimp.com/beautifulhyperlapse/

piotr880

« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 29, 2013, 17:16:38 »

@Adam , akurat w przypadku tego rębaka , stanie z lewej strony jest jak najbardziej uzasadnione

koło talerzowe z nożami tnącymi zabiera gałęzie w prawo , nie zdarza się aby było tu inaczej , więc gałęzie prawidłowo wprowadzane od lewej strony  ,,uciekają '' od operatora

nie popadajmy w skrajności z kaskiem - kask był i był używany , a nawet były 3 kaski  :P

a odnosząc się do wklejonego linku - nie ma on nic wspólnego z tematem w którym obecnie piszemy [ też się czepiać zaczynam bo nie łapię tego przekazu - który w tym wątku pasuje jak wół do karety ]
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 17:20:39 wysłana przez piotr880 »

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 29, 2013, 21:52:11 »

Przepraszam za czepianie sie, obiecuje, ze wiecej nie bede. filmik pasuje "jak wol do karety" ale jest bardzo ladny i ciekawy (?)
Mam szczera nadzieje, ze Twoje podejscie do bezpieczenstwa pracy nie bedzie mialo tragicznych nastepstw.
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 29, 2013, 22:53:24 »

Praca przy rębaku może jest i uciążliwa ale nie na tyle aby stracić słuch.

piotr880

« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 29, 2013, 22:54:53 »

owszem , można stracić

zwłaszcza na dużych rębakach

ale i mniejsze też dają się we znaki

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 29, 2013, 23:01:25 »

Co do obsługi rębaka nie mam zastrzeżeń, obsługujący jak widać zdają sobie sprawę  w jaki sposób walec pobiera urobek,
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 30, 2013, 22:01:53 »

Ja mam ogromne zastrzezenia
Dla poczatkujacych :
http://nasdonline.org/document/1933/d001876/chipper-shredder-safety.html
Oraz dla zaawansowanych:
(Jeszcze raz - ja tego nie wymyslam, zasady bezpiecznej pracy z rebakiem sa opracowane w najdrobniejszych szczegolach w oparciu o wypadki przy pracy)
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 30, 2013, 22:49:07 »

Prosze ten idiotyzm zamiescic na jakimkolwiek anglojezycznym forum. Ta wypowiedz jest niezgodna nie tylko z praktyka, ale takze niezgodna z obowiazujacym na kontynencie amerykanskim prawem. Odmowa uzywania ochron sluchu skutkuje tutaj (w profesjonalnych firmach) dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy, poniewaz pracodawca jest prawnie zobowiazany do zapewnienia ochron sluchu dla pracownikow narazonych na halas przekraczajacy 85dB (rebak 110 dB).
Jak wyzej wspomnialem "w profesjonalnych firmach"...sa oczywiscie firmy "no name", "fly by night", "Mickey Mouse" lub "mama and papa", jak sadze kolega Troku ze swoja wypowiedzia tam wlasnie sie zalicza - moze trzeba otworzyc nowy watek, obok "jak nie ciac" specjalny watek "czego nie pisac"

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/7/7f/Mickey_Mouse.svg/250px-Mickey_Mouse.svg.png
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 30, 2013, 23:26:01 »

Ja mam ogromne zastrzezenia
Dla poczatkujacych :
http://nasdonline.org/document/1933/d001876/chipper-shredder-safety.html
Oraz dla zaawansowanych:
(Jeszcze raz - ja tego nie wymyslam, zasady bezpiecznej pracy z rebakiem sa opracowane w najdrobniejszych szczegolach w oparciu o wypadki przy pracy)

Adamie nie chodzi mi że masz małą wiedzę,ale gdzie ty na filmie Piotra widzisz ulice,i niebezpieczeństwo wepchnięcia pracownika przez urobek pod samochód.Ja rozumiem że bhp jest ważne,ale jak gość robi w tym od  lat,to chyba wie co robi.

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 31, 2013, 13:29:34 »

Błagam niech ktoś zapanuje nad tym forum bo zaczyna sie robić jakaś "wolna amerykanka"

Bez urazy ale to jest moim zdaniem " wywód obłąkanego" --->przy rębaku głuchniesz i tyle !!!! takie moje zdanie
A to że niektórym rozum odebrało to inna sprawa .
Albo idziemy za techniką i doświadczeniem albo się qrwa cofamy  ....
U Adama w usa to norma że pracodawca wymaga, a u nas to widać bliżej mamy do Białorusi.

I tu nie chodzi o to żeby każdy tupał w butach anty
,  "kiecce anty" itp. tu chodzi żeby każdy chociaż tej jeb.... kask na ten durny łeb zakładał.
Też miałem dołowego "supermena" ale w końcu "pojoł" o co chodzi w tym sporcie i po dotarciu na robote co robi - najpierw "hełmek" na danie zakłąda bo wie że ja k..... nie lubie "plaży" pod drzewem

Piotr popełnił gafe dając ten film na forum i tyle . Nie powinnien bronić stanowiska "bo hełm przecież był"
Po większosci postów widać że gościu doświadczony i profesjonalista ->ale na boga "przecież to dzieci czytają" :-X

piotr880

« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 31, 2013, 13:55:58 »

już nie wiem o co ten krzyk i dociekania

ile razy mam pisać że kask z ochroną twarzy i słuchu używam zawsze ,

staram się aby pomocnik/pomocnicy używali przynajmniej ochronniki słuchu [ skąd wiecie czy gościu stoperów nie miał ?]

spocił się więc zdjął na chwilę - takie to HALLO  ?

a widzę że jakaś wojna się zaczyna robić o to

no to teraz ja zapytam ilu z Was robiąc na drzewach używa spodni antyprzecięciowych , obuwia  czy bluzy ?

ludzie miejcie jakiś umiar w swoich wypowiedziach

może który pochwali się swoim filmem - czy wstydzi się , - Adam to do Ciebie jako fachowcowi [ nie tylko pie.......nie i wytykanie wszystkiego , czy dobre czy złe ]

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 01, 2013, 02:03:06 »

Naprawde nie chce wytykac! (przy okazji, pracuje w Kanadzie, a nie USA - spodnie antyprzecieciowe i buty ze stalowym noskiem sa tutaj obowiazujace bez zadnych wyjatkow). Jezeli chodzi o film Piotra, to do jasnej anielki - to jest film, ktory obejrzy cala masa ludzi, w tym wspomniane powyzej "dzieci", zamieszczajmy takie filmy, gdzie wszystko jest zrobione tak, jak trzeba, a inne w watku "jak nie ciac".
Odnosnie "stron" rebaka (tego z tarcza umieszczona pod katem do rolek podajacych) to naprawde lewa strona jest po prostu niebezpieczna z powodu tendencji zrebkowanych galezi do "odbicia" w lewo, moze nie wepchna pod samochod (chociaz takie wypadki byly) ale w dziob mozna niezle zarobic. Jeszcze raz musze wyraznie pdkreslic, ze znam osobiscie ludzi, ktorzy calkowicie utracili sluch na skutek pracy przy rebakach bez ochron sluchu! Od stania po zlej stronie rebaka mam po dzis dzien blizne na gebie, ktora przeszkadza mi przy goleniu! Ja tego nie wymyslam! Zrobilbym filmik, ale jak Piotr zobaczy mojego forda  :o to bedzie sobie ze mnie robil jaja przez miesiac  ;D
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 01, 2013, 05:46:10 »

Idea etyki pracy, a polska rzeczywistość.
Zgodzę się z opinią Adam'a dotyczącą norm panujących, które powinny być również wdrażane i tym samym restrykcyjnie przestrzegane przez pracowników w POLSCE! Jest podstawą zapewnienie ochrony w formie jakiejkolwiek odzieży, narzędzi pracy, które przyczyniają się do osłony członków, narządów, które mogą zostać trwale uszkodzone pod wpływem czasu czy chwili (praca w otoczeniu rębaka w tym przypadku!).

Jest to zapewniane co Mnie bardzo cieszy przez pracodawców, ale nie zawsze restrykcyjnie! przestrzegane i pilnowane, dlaczego?!
''Wolna amerykanka'' panująca wśród pracowników pozwala sobie na takie, a nie inne podejście do tematu i pracy.
Pracodawca jest zawsze i będzie karany prędzej czy później za swoje 'błędy'. Nie jest jednak wstanie w 100% dopilnować podejście takie, a nie inne pracownika, który ma to w dosłownym tłumaczeniu 'w dupie'. Zdarzają się przypadki utraty słuchu jak już wcześniej napisaliście. Długofalowa praca przy urządzeniach przewyższających normę decybeli prowadzi do tego prędzej czy później, ale ludzie tego nie odbierają racjonalnie i typowo olewają, żyjąc chwilą, uświadamiając sobie, że nie wykorzystanie tego typu ochrony ułatwia im pracę, jest mniej uciążliwa.
Taka jednostka jak przysłowie mówi "mądry Polak po szkodzie" dochodzi do wniosku po fakcie dokonanym, że przejdzie na drogę sądową, ponieważ czuję się pokrzywdzony i będzie walczył z firmą w której pracował. Śmiech na sali, ale jest to powszechne na zachodzie. 

Czy jest to jednak wina pracodawcy? (ciekaw jestem waszych opinii..)

( Z czystej ciekawości, Ford Raptor? :P )

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 25   Do góry

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45