Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: karabinki  (Przeczytany 3816 razy)

Chwoja

• GG: 7840324
Odp: karabinki
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 07, 2012, 21:26:33 »

Jezu a co tu do rozumienia: trójblokada - w górę (czy tam w dół :D ), obrót, otwarcie. Dwublokada - obrót, otwarcie. Mowa oczywiście o najpopularniejszych - HMSach lub owalach. Są jeszcze te stricte przemysłowe, grube ciężkie i przekombinowane, jak np. daje Protect do lonży stalowej, ale o tych nie mówimy ;)
Ja twist-locki również używam, do lonży zwykłej np. lub do pętli stanowiskowej tak doraźnie, lub do kubka przy zjeździe... wiele zastosowań, zwłaszcza tam gdzie jest częste przepinanie, bo mnie po prostu wnerwiają trójbloki, może mam nieodpowiednie (Gatory). Trójbloki mam do hitch-climbera (owale), bo tego się co chwila nie przepina. Stalowe mam znowu wszystkie zakręcane, ale na tych w zasadzie nigdy nie wiszę, ewentualnie do mikrobloczka przy bazie ;)

Wracając do magnesowych... chciałbym popróbować, może by mi przypadły do gustu  ;D

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 07, 2012, 21:51:23 »

o tych magnetycznych przy pomocy translatora wyczytałem gdzieś , że ludzie są do nich sceptycznie nastawieni

ponieważ magnez to żadna gwarancja w przypadku wspinaczek na skałach z pokładami rudy żelaza i ogólnie z zabrudzeniami np opiłkami z szpeju itp

fajnie wyglądają i owszem ale jednak pozostanę przy klasykach
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 08, 2012, 16:38:52 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=EISjWOW3hAw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=EISjWOW3hAw</a>
1, 2, 3
Fliper co do karabinków stalowych - po uderzeniu w coś twardego (upadku z dużej wysokości) je również należy wycofać z użycia.
Twist locki najłatwiej mogą zostać otwarte przez gałązkę, która przekręci zamek i naciśnie go a przez to doprowadzi do otwarcia.
Częsty motyw np przy lonży gdy mamy zamek ustawiony na zewnątrz.
Standardy nakładają na nas przymus używania karabinków z 3 zabezpieczeniami. Tyczy się to oczywiście karabinków na których wisimy, do tyczki piły itd możemy użyć innych.

Chwoja

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 08, 2012, 21:20:17 »

Częsty motyw np przy lonży gdy mamy zamek ustawiony na zewnątrz.

To je prawda, dlatego na moim szkoleniu instruktor wbijał nam do czaszek że zawsze zamkami do środka. Mi ten nawyk został, na szczęście ;) Tak samo lina robocza wpięta z prusem bezpośrednio w most - karabinki koniecznie zamkami przeciwstawnie.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2012, 21:28:30 »

Ciekawe to co piszesz odnośnie mostu ;)

Chwoja

« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2012, 21:59:05 »

Zmusiłeś mnie do przekopania graciarni teraz  :P  :P

Mniej więcej o to mi chodziło, czyli najprostszy możliwy set, bez ringa nawet.

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 09, 2012, 07:47:40 »

Lobo na tym filmiku to chyba jest am'd petzla :-)
Identycznych uzywam. A jeżeli chodzi o <podwójny/potrójny> to chodziło nam widze o to samo a różnica polegała tylko w nazewnictwie.
Ale to już szczegół.

Fliper

« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 09, 2012, 10:29:33 »

A macie może jakieś patenty na oblodzenie zamka karabinka...
  ... bo potrafi to napsuć teraz krwi, oj potrafi !!!!

Ja tylko chucham i jakoś przechodzi  8)

piotr880

« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2012, 05:57:48 »

na mróz i lód trudno coś radzić

raczej zamek posmarować na przykład wazeliną innych metod nie znam

gorsze jest zamoczenie liny i mróz

na wszystko jest czas

Pabianice

TJ

« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 26, 2013, 23:51:36 »

Panowie mam takie pytanie czy ktoś ma zdjęcie porównawcze następujących uchwytów sprzętowych jak:

Petzl Caritool
Protekt TU 310
Singing Rock Porter

Uchwyt na pewno nie będzie służył do wieszania piły, będą na nim wisiały taśmy, pętle....
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 27, 2013, 00:51:19 »

Po co uchwyt na taśmy jak można je zawiązać na jakiejkolwiek szpejarce ?

Fliper

« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 27, 2013, 06:27:08 »

...... bez komentarza  8)

TJ

« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 27, 2013, 08:49:13 »

Po co uchwyt na taśmy jak można je zawiązać na jakiejkolwiek szpejarce ?

Wiesz tu chodzi o szybkość i łatwość dostępu. Owszem do tej pory wiązałem taśmy, pętle na główkę skowronka do szpejarek ale to zaczęło mnie irytować.

...... bez komentarza  8)

Dlaczego ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2013, 08:53:23 wysłana przez TJ »

Chwoja

« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 27, 2013, 18:45:28 »

Mhm no tak, tylko ile masz zamiar tych caritooli ponawieszać na uprzęży? Zauważ że w "uprzążowej" szpejarce klamoty wieszasz równolegle, czyli masz dostęp do losowej np. pętli, jaka Ci jest akurat potrzebna. Na caritoola uwiesisz z 5 pętli i co, żeby wydobyć tą spod spodu będziesz musiał ściągać wszystkie ;) Doraźnie można odwiesić jedną pętlę, np. z karabinkiem bo akurat używam, ale jeśli jest z karabinkiem to nie ma żadnej różnicy w czasie zapięcia/odpięcia czy też dostępności, czy to caritool czy standardowa szpejara. Caritoole są dobre do podczepienia większego złomu (blok do riggingu, rolka, ósemka), do zawieszenia liny od ładunku, wreszcie do podwieszania pilarki nadaje się idealnie. Pętle i taśmy umieściłbym właśnie na ostatnim miejscu jeśli chodzi o przeznaczenie ;)

piotr880

« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 27, 2013, 19:30:37 »

dzisiaj ciachłem z lekka linkę od pilarki zawieszoną na carpitliolu - za dużo szmelcu było wkoło i za długa okazała się ,, bungii ''

na wszystko jest czas

Pabianice

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45