Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: karabinki  (Przeczytany 3820 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
karabinki
« dnia: Listopad 12, 2012, 05:39:21 »

mam nieraz dylemat ;

jaki kupić , czy też stosować karabinek do danej roboty

teraz akurat zainteresował mnie karabinek z rolką wewnątrz - do czego jest stosowany ?

https://www.google.pl/search?q=revolver&hl=pl&prmd=imvnsa&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=pwOgUK2MGpPc4QTG3IEQ&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1370&bih=783#hl=pl&tbm=isch&sa=1&q=revolver+dmm&oq=revolver+dmm&gs_l=img.12...731.1316.0.4078.4.4.0.0.0.0.145.271.0j2.2.0...0.0...1c.1.D6-vcQPO8YE&pbx=1&fp=1&bpcl=38093640&biw=1370&bih=783&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&cad=b&sei=0XygUNtrx9q0BvGfgKAP

inny tzw Caritool chwalę jako szybkie zapinanie pilarki do uprzęży - też ciekawe zastosowanie
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2012, 05:42:11 wysłana przez piotr880 »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

piotr880

Odp: karabinki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2012, 21:40:58 »

ma ktoś wiedzę żeby coś niecoś opisać , wszystko co czytałem to ogólniki i krótkie opisy lub ich brak

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2012, 14:56:40 »

est to nowy pomysł DMM na przedłużenie żywotności liny i samego karabinka, poprzez zmniejszenie oporów tarcia. W tym celu w karabinku zamontowano specjalną, wklęsłą rolkę, pracującą na wytrzymałym wałku, osadzonym na samosmarownych, suchych panewkach. Rolka pracuje bezproblemowo i nie zaciera się do obciążeń rzędu 12kN. W karabinku zastosowano bezpieczny zamek typu Triple Lock o szerokim prześwicie (15mm), który pozwala na zamontowanie kilku taśm, lin lub innego szpeju, pomimo jego niewielkich gabarytów.
Unikatowość Revolveru leży w szerokim spectrum jego zastosowań. Jest idealnym karabinkiem stanowiskowym, mniejszym od klasycznego HMS, więc w wypadku, kiedy dołożymy dla zwiększenia bezpieczeństwa karabinek zakręcany, lina i tak będzie pracować tylko w Revolverze. Nadaje się jako zamiennik klasycznej rolki we wszelkiej maści wyciągarkach a w szczególności w sytuacjach ratunkowych, kiedy nie mamy czasu na budowę skomplikowanych systemów. Możemy zastosować go jako karabinek ekspresowy w drogach o dużym przegięciu liny, na pewno prowadzenie drogi nie będzie wiązać się z walką o podciągnięcie każdego centymetra liny. Revolver doskonale absorbuje energię przyłożoną podczas odpadnięcia, rozprowadzając ją po linie. W wypadku kiedy stanowisko lub przelot jest niepewny, korzyść jest ogromna.
zakres możliwej średnicy liny: 10mm
waga: 70g
wytrzymałość: 24/8/8kN
norma: EN, UIAA

zakres lin w zależności od modelu.
To karabinki stosowane w spinaczce przy przelotach.
DMM to pożądna firma ale nie ma danych co do żywotności.
12kN mówi samo za siebie będzie się sprawdzać przy kierunkowaniu lin itp.
Na filmikach widziałem nie raz w akcji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2012, 14:59:42 »

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2012, 19:52:05 »

wytrzymałość ma 24 kN i tego się trzymajmy
Ja korzystam z revolverów wiele razy do budowy odciągów, bazy itp. Niektórzy montują z nich cambium czasem w połączeniu z bloczkiem itd. Bardzo fajne na mini przełożenie ciekawie pracują też na moście dzięki rolce - bardzo płynna praca (warunek most z cienkiej liny np treemotion)
Co prawda rolki są na tyle małe że zmniejszenie tarcia nie jest odczuwalne jak przy użyciu bloczka, ale zawsze to lepsze niż wykorzystanie zwykłego karabinka.
Caritool - spoko nie wyobrażam sobie bez niego pracy mam 2 jeden duży 2 mały.

piotr880

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2012, 19:30:45 »

do czego służą te karabinki z podanego linka ? [ ma ktoś , używa ?? ]

http://4outdoor.pl/news/9933/nowo%C5%9Bci-black-diamond-na-sezon-wiosnalato-2012

na wszystko jest czas

Pabianice

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2012, 21:18:13 »

Wygląda dość "fikuśnie" i cena pewnie też "fikuśna"  :P

piotr880

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2012, 21:34:59 »

cena jest podana deczko niżej

ale nigdzie w necie znaleźć nie mogę po polsku opisów , komentarzy

na wszystko jest czas

Pabianice

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2012, 22:59:41 »

Znalazłem taki oto filmik gdzie na wizualizacjach dobrze widać na jakiej zasadzie działają nowe karabinki Black Diamond;

Magnetron Technology: The reinvention of the auto-locking carabiner

Ciekawe czy siła tych magnesów jest na tyle aby zapobiegała otwarciu przy uderzeniu o jakiś inny przedmiot.

Fliper

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 06, 2012, 20:34:31 »

Tak na poważnie......
Ja używam jako karabinki osobiste tylko z klasycznym podwójnym zabezpieczeniem ( mam 4 stalowe , 3 alu )
Mam kilka zakręcanych stalówek z protekta ( całkiem całkiem ).

A te magnety to chyba tylko żeby się znajomym chwalić że nie mam na co innego kasy sypać :-)
No wiecie ..... taka biżuteria :-) dla arbo

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2012, 00:24:27 »

Ja używam jako karabinki osobiste tylko z klasycznym podwójnym zabezpieczeniem
To nie dobrze powinienieś używać z potrójnym zabezpieczeniem twist lock-i są chyba najgorsze do pracy na drewach.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 07, 2012, 09:15:14 »

Mógłbyś wyjasnić dlaczego są najgorsze?

Fliper

« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2012, 13:10:54 »

Też nie rozumiem dlaczego "najgorsze" ?
Trzeba o nie dbać i tyle. Kontrolować  stan techniczny !!!  Jak coś nie gra to przeznaczyć na "kontrole ładunku" i po problemie !!!

A jeżeli chodzi o potrójne/podwójne zabezpieczenie chodziło mi oi karabinki w których występują dwa ruchy odblokowujace i jeden ruch otwierający ----> karabinek z podwójnym zabezpieczeniem :-) też mi się kiedyś myliło.

Apropo karabuinkó to chciałbym co po niektórym przypomnieć/uzmysłowić że karabinki aluminiowe po udeżeniu w (coś twardego > kamień itp. to można od razu wywalić ponieważ często występują w nich mikropęknięcia których nie można stwierdzić.
(potrzeć co Mietek robi ze sprzętem ... bo czasem aż krew zalewa :-)  )

Ja używam stalowych. Choć cięższe ale bezpieczniejsze ... 200g w lewo czy prawo nie robi różnicy

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2012, 20:52:44 »

Przez z potrójnym zabezpieczeniem rozumiecie takie jak od asapa? Jak tak to na pewno się nie przekonam do nich.. Ewentualnie do końca lonży  przy przyrządzie/prusie bo tego nie trzeba często rozpinać..

piotr880

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2012, 20:57:00 »

jeśli wiem o których typach karabinków piszecie to ja mam jeszcze z czasów roboty w Holandii 2 sztuki starego modelu karabinków z poczwórnym zabezpieczeniem firmy Black Diamond USA  - czasem upierdliwe jest odpinanie ale na nich mogę polegać zawsze

na wszystko jest czas

Pabianice

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45