Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Kącik kierowcy  (Przeczytany 4035 razy)

Odp: Kącik kierowcy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2012, 01:29:58 »

Nieobrażam sie, ale mowa jest ogólnie o  dieslach czyli moga być  i nowsze i starsze.
Benzyna spala sie troch einaczej niż ropa, i przy takim stopniu spręzania  silnik moze pracować jakby  ktos młotem po nim ładował, a w tedy  o awarie nietrudno.
Coniektóe silniki maja komory spalania silników wielopaliwowych m.in. MB z silnikami OM601 i podobnymi( dlatego moga chodzić parwie na wszystkim i chodzą jak benzyniaki, cichutko ) oraz silniki MAN z komorą kulista w tłoku.
Ale lepiej nic benzyny do ropy niedolewać dla zdrowia naszych portfeli ;)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 25, 2013, 05:41:03 »

większość usterek naprawiłem

mam pytanie ' - da się wypiaskować bez zdejmowania budy z ramy całe podwozie z ową ramą ?

rozbieranie nie wchodzi w rachubę , nie musi być super błysk

pytam bo najwyższy czas zakonserwować podwozie

mam kilka zakładów w okolicy [ jeszcze nie pytałem u nich ] a pytam tu żeby coś więcej się dowiedzieć zanim mnie jakiś ,, pan mechanik '' wpuści w maliny - może ktoś już to przechodził

ps. co do dolewania benzyny do oleju napędowego - u mnie zimą w mrozy powyżej - 15-20 jak najbardziej jest to zalecane , w silniku rębaka również
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2013, 05:44:11 wysłana przez piotr880 »
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2013, 15:36:31 »

Średni temat z piaskowaniem ramy bez zdejmowania czegokolwiek.. Cząsteczki piasku dostają się wszędzie zwłaszcza do łożysk.
Kiedyś dawno temu zawiozłem jakieś detale do piaskowania i zostawiłem auto niedaleko komory która oczywiście tylko z nazwy była komorą i wszystkie łożyska w kołach szlak trafił a były nowe.. Na szczęście był to maluszek więc koszt wymiany i czas pracy żeby je wymienić był mały.

Jeżeli już coś robić z ramą to podnieść delikatnie budę do góry i wiertarka ze szczotką drucianą i naprzód..

Generalnie jestem przed remontem lub wymianą ramy u mnie w aucie i już wszystkie opcje brałem pod uwagę i tylko wchodzi w grę rozbieranie do gołego piaskowanie naprawa ubytków a później zawieźć na cynkowanie ogniowe i rama jest wieczna.

piotr880

« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2013, 16:25:52 »

owszem rozwiązanie na lata

ale po co , moje auto już stare , się całkiem zużyje to następne będzie

stawiając na ,,  kołki  '' i płacąc za to co pisze @Notie wyjdzie wartość połowy lub całego auta

a jeśli piaskowanie bez rozbierania to zło , no cóż szczotka druciana , dobry wąż z wodą pod ciśnieniem [ w celu wypłukania piachu z ramy ] i boll z podkładem

ale dzięki za radę

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 20, 2015, 20:44:21 »

Założyłem ostatnio rejestrator trasy bo do białej pasji doprowadzają mnie chamy na drodze
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2015, 23:48:17 »

a ja mialem kolege, ktory wlal do "Komara" eter...po dzis dzien pamietam, jak zap... ;D
dla mlodszych kolegow
http://www.praktyka.rubikon.pl/galerie/gal_231/mr231-5.jpg

piotr880

« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 21, 2015, 05:14:55 »

to był mój pierwszy pojazd mechaniczny  :'(

na który zresztą w wieku 11 lat musiałem zapracować pomagając w domu i gospospodarstwie

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2015, 10:08:31 »

Założyłem ostatnio rejestrator trasy bo do białej pasji doprowadzają mnie chamy na drodze

suszkin a co zrobisz jak juz zarejestrujesz takiego chama na drodze ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 22, 2015, 22:12:25 »

W przypadku wypadku, taki cham będzie miał zamkniętą buźkę, a Szuszkin spokojną głowę.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 23, 2015, 18:55:32 »

suszkin a co zrobisz jak juz zarejestrujesz takiego chama na drodze ?

Wbrew pozorom oczywista wina nie jest taka oczywista w oczach policjantów.
W zeszłym roku gościu jadąc z przeciwka wjechał na mój pas ruchu ponieważ po jego stronie były zaparkowane (na zakazie postoju) samochody. Potłukł moje i swoje lusterko i ku mojemu  zdziwieniu zaczął cwaniakować.
W między czasie zaparkowane samochody odjechały i jak zjawiła się policja orzeczenie winy nie było już takie oczywiste.
 Na szczęście wcześniej  pstryknąłem telefonem parę fotek.
Na drodze zmiana sytuacji jest bardzo dynamiczna, ciężko zatrzymać świadków.
Czas pokaże, oby rejestrator (dostałem go za 1 zł ) się nie przydał.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 23, 2015, 23:06:10 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45