Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 42   Do dołu

Autor Wątek: jak nie ciąć...  (Przeczytany 43668 razy)

Chwoja

• GG: 7840324
Odp: jak nie ciąć...
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 07, 2012, 13:32:58 »

Czy my kiedyś doczekamy się jakiejś oficjalnej standaryzacji naszego fachu? Coś na modłę, no nie wiem, może naiwne porównanie, ale np. lekarzy? Przecież leczyć może jedynie osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie oraz ważną licencję, a nie taka która dysponuje minimalnym zapleczem sprzętowym oraz "pomysłem na biznes". Owszem, są tzw. znachorzy ale ich działalność jest już na tyle napiętnowana że ludzie o zdrowych zmysłach nie szukają u nich pomocy, no chyba jeśli z medycznego punktu widzenia ich sytuacja jest beznadziejna, ale wtedy to raczej kwestia wiary niż konkretnego i racjonalnego podejścia.
Trochę w tym winy naszej "polaczkowej" mentalności że przymykamy oko na "dziejącą się ch***ię" bo nie chcemy wyjść na kapusiów. W krajach super rozwiniętych porządny obywatel reaguje jeśli widzi łamanie prawa lub przyjętych zasad, i nikt tego nie uważa za niemoralne, wręcz przeciwnie, takie postawy są wpajane ludziom od dziecka.
Gdyby tak każdy z nas widząc nieudolnego pajaca na drzewie, czy w lesie z pilarką w rękach reagował - zrobił zdjęcia, nakręcił filmik z "akcji" i powiadamiał stworzone do ścigania takich zachowań służby (PIP, Służbę Leśną, lokalny Wydział Ochrony Środowiska, etc.) to dałoby to do myślenia sezonowym "rzeźbiarzom" i uprzykrzyłoby im życie, zmuszając ich albo do przestrzegania standardów, albo do zwinięcia "interesu".

pisząc dalej ; nigdy żadnego błędu nie popełniłeś ?

ja też się staram pracować bezpiecznie ale bywa że coś nie tak pójdzie

Ja się Piotrze z tym zgadzam, nikt nie jest nieomylny i absolutnie każdemu zdarza się strzelić  tzw. "babola", ale nie wierzę że jesteś w stanie akceptować ludzika stojącego pod drzewem bez kasku i nie potrafiącego obchodzić się z liną. Albo samemu łazić po całkowicie uschniętym trupie bez kasku na głowie, licząc że "nic się nie powinno stać"  ;)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 07, 2012, 18:00:00 »

Na brak podstawowych zabezpieczeń i ignorancji pomocników/gapiów jestem bardzo ,, cięty ''

o metodzie na ,, hura '' nawet nie piszę - od tego jest inspekcja pracy itp - My możemy jedynie pomstować
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 07, 2012, 19:21:45 »

"facet cial jak umial i wsio"  Jawra7 gratuluje podejścia!
skad to oburzenie? z kazda pierdola lecisz do mechanika? z kazdym bolem udajesz sie do lekarza?
komentowalem tylko i wylacznie ostatni post.
czy dobrze rozumiem ze chca panowie zawod dosc niszowy  i takiez umiejetnosci rozpropagowac powszechnie czy tez zdobyc monopol na kazda robote?
nieporozumieniem jest stawiac znak rownosci pomiedzy zawodowym dzialaniem a robota amatorska
nie te kwalifikacje nie te umiejetnosci
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 20:47:13 wysłana przez poncz »
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 07, 2012, 19:26:57 »

... i nie taka debata w tym temacie :)
STIHL MS-251
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 07, 2012, 20:57:07 »

Eh jawra, nie wiem czy jesteśmy się w stanie dogadać. Nie wiem co to za analogia z mechanikiem, ale niech Ci będzie. Pierdołą, bo tego słowa używasz, to można nazwać ścięcie małego drzewa owocowego na przykład... a tutaj była poważna robota (choć jedno cięcie) i już nie jeden przypadek tego typu zakończył się dużo większymi konsekwencjami niż zerwanie przewodu telefonicznego (że o jakości cięcia i istocie tegoż dla drzewa nie wspomnę, to zapewne masz w d...) . Czy nie wiesz, że w takich akcjach giną zwyczajnie ludzie etc???? Czy brak umiejętności/wyposażenia usprawiedliwia takie bezrozumne działanie? Że co - nie umiem to mogę robić na odpierdol? Po prostu ręce się załamują.

A tak już na marginesie - jak im żal było zatrudnić profesjonalistę to zawsze mogli nająć podnośnik i zrobić to chociaż w miarę bezpiecznie. Nikogo z nas w tyłku nie ściska, że nie mogliśmy tego zrobić za meeeeeeeeega kase.

Wir

« Odpowiedź #65 dnia: Luty 07, 2012, 21:37:04 »

oczywiście nie chciałem Cię urazić Jawra i nie znam Twoich metod pracy, ale nie ma usprawiedliwienia dla ludzkiej głupoty (patrz filmik)... a jeśli chodzi o monopol to owszem My ludzie świadomi zagrożen i odpowiedzialni za dalsze skutki Naszych działan niechcemy żeby "tempe trole" niszczyły drzewa, stwarzały zagrożenie, zaniżały stawki itd itp
DREVO
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 17, 2012, 15:06:31 »

http://nosakraw.com/extras.php

Epizod 3 - najpierw zerwana taśma (08:15), później niemal wywalili dźwig i przy okazji może zabili swojego pracownika i rozwalili dom... (akcja od 16:00)

« Odpowiedź #67 dnia: Luty 22, 2012, 22:37:44 »

Tree cutting accident
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 08, 2012, 12:25:38 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=2tnQIKgrVvY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=2tnQIKgrVvY</a>
I ten dźwięk piły elektrycznej :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 15:02:03 wysłana przez Lobo »

Wir

« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 12, 2012, 23:31:49 »

STAAAĆ!!!
ŚCINKA TOPÓL
DREVO

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 14, 2012, 16:05:13 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RzIV-miA03o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RzIV-miA03o</a>
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 14, 2012, 16:39:55 »

pare powtórzeń więcej na siłce i daliby radę ;)

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 14, 2012, 17:15:54 »

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  Umrę zaraz!!! I ten cudowny dźwięk gniecionej chatki  ;D ;D ;D ;D ;D
palma odbija
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 15, 2012, 19:49:44 »

LITTLE TRUCK VS BIG TREE
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 16, 2012, 23:32:15 »

Crane lifted off of Santa Rosa house

Crane Smashes House
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 42   Do góry

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45