Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 42   Do dołu

Autor Wątek: jak nie ciąć...  (Przeczytany 43669 razy)

Lobo

• Administrator
    • Timber
Odp: jak nie ciąć...
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 01, 2011, 09:27:25 »

dobry ten ostatni...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 18, 2011, 12:57:18 »

Franc znalazł i wrzuciła na innym forum.
Pozwolę sobie pożyczyć bo chłopaki dokładnie pokazują jak nie powinno się pracować.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VaFk88B16z8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VaFk88B16z8</a>
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 18, 2011, 16:14:25 »

Rzaz  scinajacy powyzej glowy :) zreszta facet na drzewie tez fajnie wygladal bez kasku :) ale napewno cena uslugi zadecydowala o jakosci wykonania

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 18, 2011, 16:17:00 »

Lobo napisz co w tej wycince tak rażąco źle jest wykonywane

rozumie że nie opuszczają sekcji a zrzucają [ tylko co w tym złego ? ]  , że ochrona głowy , ale co więcej ???????????????
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 18, 2011, 16:35:05 »

Przede wszystkim ochrona głowy...... facet u góry i dołowy ! zrzucanie na ziemię to już kwestia tego czy zleceniodawcy zależało na trawniku...
Dla mnie najbardziej niezrozumiałe jest to że w takim miejscu prace prowadzone są bez nadzoru  :o
Są jeszcze inne rzeczy - np. dołowy obwija sobie linę wokół ręki, no i w pewnym momencie - 1.03 - facet spuszcza dużą sekcję bez dodatkowej asekuracji bocznej..... tak to przynajmniej wygląda na tym filmie.
Poza tym to dziwi mnie Twoje zdziwienie....... :o ;)

piotr880

« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 18, 2011, 16:44:19 »

niby co dziwi

wycinają w zasadzie tak jak każdy - wszystko robicie perfekt ?

nie wiem naprawdę w czym jest źle

asekuracja boczna - facet widział lepiej jak sekcja ,,patrzy ''widocznie było zbędne asekuranctwo

że zawinął linkę - owszem , że kasku brak - źle

no może jeszcze to że brak trwałego zabezpieczenia prac na wysokości - taśma to nie zabezpieczenie

ale co tak bardzo rażącego Was poruszyło ?

kilka lat temu na targach leśnych były pokazy pracy arborystów i też wyłapałem błędy - nikt nie jest święty

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 18, 2011, 19:18:03 »

Piotr
Nie wiem jak to odbierać i dla czego jesteś przeciwny takiemu tematowi.
Moim zdaniem najlepiej uczyć się na cudzych błędach a nie na swoich więc im więcej wrzucę tu mało profesjonalnych filmów tym moim zdaniem lepiej.
więc może sprecyzuj skąd Twoja złość ?
Pracuje z różnymi osobami ale jeśli ktoś kto ze mną robi pracowałby w ten sposób to schodzę z drzewa i upominam albo dziękuje za współpracę.
Moja firma a tym samym ja nie pochwalam "partyzantki" i "trolowania" Możesz/cie mnie za to nie lubić ale mam skrajne podejście do pracy na drzewach dbam maksymalnie o bezpieczeństwo i wysoki standard prac jakie wykonuje i wymagam tego od współpracowników.

piotr880

« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 18, 2011, 19:24:04 »

niczemu nie jestem przeciwny

ale przy takim filmie pasowało by opisać jakie błędy są popełnione

moim zdaniem te kilka co widać to dosłownie szczególiki [ sam jestem ciekawy gdzie są błędy - ja wolę również uczyć się na czyichś błędach ]

pisząc dalej ; nigdy żadnego błędu nie popełniłeś ?

ja też się staram pracować bezpiecznie ale bywa że coś nie tak pójdzie

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 18, 2011, 19:31:43 »

niby co dziwi

chociażby to że na fotce masz taki ładny kask ...... do zdjęcia ..?. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2011, 19:33:15 wysłana przez Franc »

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 18, 2011, 19:42:00 »

moim zdaniem te kilka co widać to dosłownie szczególiki
Jeśli praca bez kasku to dla Ciebie szczególik to nie wiem jak mam z Tobą rozmawiać.
Poza tym podczas całego filmu nie widziałem żeby koleś był chodź raz wpięty lonżą. raz wygląda nawet jakby był wpięty do bocznego kolucha ale tego nie wiem bo zasłania ciałem. Pomijam ubranie flanelowa koszula & spodnie adidasa które łatwo się wkręcają w łańcuch itd
Dołowy bez kasku i okularów kiedyś dostanie odpryskiem i się nauczy (może)
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 18, 2011, 19:57:06 »

Cała robota to jedna wielka partyzantka, bez poszanowania dla podstawowych zasad bezpieczeństwa (już nawet nie mówiąc o szczegółach, które koledzy wymienili).

kilka lat temu na targach leśnych były pokazy pracy arborystów i też wyłapałem błędy - nikt nie jest święty

Piotr nie wiem dlaczego masz taki opór przed piętnowaniem nieprawidłowych technik/zachowań. Między innymi taka jest rola ogólnodostępnego forum - to baza informacji z której korzystają inni, a także opiniotwórcze miejsce. To że "nikt nie jest bez winy" to nie powód, żeby pisać o wyczynach takich troli "normalna robota". Ja zmieniłem mnóstwo swoich zachowań czytając opinie innych, doświadczonych osób, pokazujących jakie są obowiązujące standardy.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 07, 2012, 08:47:02 »

Troche wulgaryzmów, ale to co robi koleś zdecydowanie nadaje się do umieszczenia w tym temacie.
http://www.sadistic.pl/uwazaj-jak-scinasz-galezie-vt40382.htm
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 07, 2012, 11:28:06 »

a ja tam nie bardzo wiem dlaczego amatorska robote  pietnujemy na forum czysto zawodowym
o ile zgadzam sie z opinia ze wczesniejsza robota wykonywana przez firme moze byc tematem dyskusji tak ostatni post lobo jakos mnie do tego nie przekonuje, facet cial jak umial i wsio.

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 07, 2012, 11:46:16 »

Jak to dlaczego ?
Koleś stwarza niebezpieczeństwo dla siebie, osób 3 i mienia a Ty jeszcze masz wątpliwości ?
Jeśli ja czegoś nie potrafię to nie robie "a jakoś będzie" tylko drążę temat...
Ten post ciągnę po to aby osoby które tu trafią wiedziały że to jest złe, że tak się nie pracuje.
Uczmy się na cudzych błędach a nie swoich!!

Wir

« Odpowiedź #59 dnia: Luty 07, 2012, 12:10:46 »

"facet cial jak umial i wsio"  Jawra7 gratuluje podejścia!
DREVO
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 42   Do góry

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45