Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: szerszenie , osy itp  (Przeczytany 4874 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
szerszenie , osy itp
« dnia: Lipiec 18, 2012, 21:42:11 »

macie sposoby na nie ?

jakieś fatum na mnie wlazło - co trochę osy mnie kąsają , zazwyczaj zaaferowany pracą nie zauważam fruwaków ale szybko odczuwam je
 [ w przeciągu może miesiąca już z 15-20 os zaliczyłem ] !!

kilka dni temu mało nie zaliczyłem szerszeni przy wycince sekcyjnej

kleszcze natomiast mnie omijają , ale komary !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! kurde jeden będzie i kilka osób - skubany do mnie przyleci !

jest w sprzedaży np jakiś specyfik przeciwko wstrząsowi po ukąszeniu szerszeni ? - dostępny dla Nas - jako narażonych dosyć mocno
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Chwoja

• GG: 7840324
Odp: szerszenie , osy itp
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2012, 22:08:55 »

Spytaj Marka, jego ostatnio prosto w ryj... przepraszam twarz szerszeń ucałował ;) Mówił że coś sobie od razu wstrzyknął i wstrząsu uniknął.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2012, 22:43:10 »

Wstrzykuje się adrenalinę. Podskurnie lub ewentualnie do ust jeśli zwęża się krtań. Dostępna w ampułkostrzykawkach po ok 60 zl za sztukę i na receptę. Podobno warto mieć w apteczce.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2012, 01:16:18 »

ja w apteczce posiadam mimo ze uczulony nie jestem ale moze jakis przechodzien zostanie ukaszony i lipa. tylko ze zastrzyki maja krotki termin przydatnosci lecz teraz juz nie pamietam ile

piotr880

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2012, 06:23:17 »

fajnie że odpowiedzieliście

czy idąc do lekarza powiem -
; pracuję w ,, terenie '' mam styczność z owadami - to napisze mi receptę ?

są tylko zastrzyki z krótkim terminem czy inne również ??

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2012, 22:03:10 »

Witam! :)
Dawno nie pisałem nie miałem czasu, żeby zaglądać za bardzo:(

W temacie:
Osobiście alergii nie mam i odczuwam ukąszenie osy tak jak ukąszenie komara i rzadko mi się zdarza. Robi ze mną pewien gość, który po użądleniu robi się kwadratowy a w zeszłym roku mało nóg nie wyciągnął do przodu przez to. Po tamtym zdarzeniu dowiedziałem się, że należy spożywać duże ilości rozpuszczalnego w wodzie wapnia i magnezu (zwykłe w tabletkach a'la plsz, w dużych ilościach). Wapń - przeciwdziałanie odczynowi użądlenia, a magnez - na wzmocnienie organizmu.

Nie wiem czemu na początku Retro wymienił adrenalinę, która przyśpiesza czynności życiowe, w tym pracę serca. Jad szybciej się rozprowadza w krwioobiegu... ale lekarzem nie jestem to nie chcę podważać :)
STIHL MS-251
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2012, 22:12:40 »

Jeżeli ktoś ma ostrą reakcję na jad osy/szerszenia to wapń i magnez mu niekoniecznie pomogą. To jest profilaktyka, a zastrzyk to często ratowanie życia. Jest jeszcze lek zawierający klemastynę. Spotkałem się jeszcze z nazwą clemastinum (?). Z tego co kojarzę to adrenalina jest droższa niż pisał retro - przynajmniej tak było kilka lat temu. Jak ktoś wie, że jest uczulony i musi regularnie kupować adrenalinę, z krótkim terminem ważności powinien pomyśleć o odczulaniu. Na dłuższą metę chyba lepsze rozwiązanie. Powodzenia ze skrzydlatymi przyjaciółmi ;)

piotr880

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2012, 05:14:12 »

dzięki za pozdrowienia - wczoraj kolejne spotkanie z szerszeniami -
chyba jakieś fatum ,

obyło się bez strat dla obydwu stron

na wszystko jest czas

Pabianice

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2012, 22:42:46 »

Jeżeli chodzi o ciężka alergie > tylko adrenalina . Inaczej człowiek sie udusi > wiem bo tak mam . A klemastyna i pochodne są ok aczkolwiek u niektórych  mogą powodować wstrząs - drgawki   :-X nie polecam bo doznałem tego /reakcja alergiczna na klamastyne podaną dożylnie  :'( . nic miłego. aczkolwiek jeżeli po  ukąszeniu występuje tylko obrzęk to wystarczy wapno alergo duo + doustnie lekarstwo odczulające.
Osobiście polecam więcej ostrożności w miesiącach letnich.
A ostatnio w sprzedaży pojawiła sie tzw. "Gaśnica na osy i szerszenie " polecam działa piorunująco szybko > niestety trzeba walić bezpośrednio w gniazdo ..... co może okazać sie czasem tylko "podsyceniem ognia" ale kto nie gra ten nie wygra  :-)

Pozdrawiam wszystkich

piotr880

« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2012, 05:41:21 »

wczoraj kończyłem robotę i klient właśnie zakupił tą gaśnicę [ wielkość standardowego dezodorantu ]

dzień wcześniej poczęstował gniazdo w chruście u podstawy drzewa które miałem usuwać

nie było żadnego szerszenia !!

drugie gniazdo miał w garażu [ a znalazł dopiero jak z pierwszym wojował ] - z kilku metrów pryśnięte i problem rozwiązany

tak że i ja zaopatrzę się w ten specyfik

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2012, 22:05:42 »

Prawie w temacie.
Wczoraj z rana przed pracą spotkaliśmy się jak codziennie na kawę przy stacji benzynowej.
Gadu gadu, piję kawę i czuję ukłucie.
Nigdy nie miałem problemów z opuchlizną itp.
Dziś ręka dość mocno opuchnięta (zostałem ukąszony w przedramię)
Jutro podjadę do apteki podpytam co na to poradzić.
pozdrawiam
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2012, 21:44:07 »

Też miałem dziś "przyjemność" z dwiema osami. Na szczęście nie reaguję na nie jakoś specjalnie alergicznie. Piję zwykle wapno jeśli mam pod ręką. Dziś akurat nie miałem. Myślę że bliskie spotkania z wszelkimi jadowitymi insektami są niejako wpisane w zawód zieleniarza. Trzeba nauczyć się z tym żyć :-)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2012, 16:33:06 »

dawno mnie nie bylo  panowie osy i szerszenie  hee niezle przygody z nimi sie ma a niekiedy jak uciekam.
Raz na spacerze wchodze na ambone zabudowana cala, otwieram dzwi a tu 10 szerszeni na mnie, z ambony zeskoczylem i w nogi jeszcze w  szoku  sie zorirntowalem ze kostka mnie boli. zadarly nie z ta osoba co trzeba ambone przewrócilem i bylem do wieczora dumny ze bylem jak RAMBO hee.

Kolega niedawno w gaciach biegal po polu golfowym wycinal jakies krzaki i wlaz w gniazdo os, biegl i sie rozbieral po drodze frajdy bylo, i potem mial wolne do konca dnia i ja szukalem  gniazda ale nieznalazlem  ;D .
 Ale co  najwazniejsze nie zapomnijcie o zastrzykach/szczepienia na TYTANOS (dopisane tężec ) Osoba zaszczepiona nie ma zmartwienia na 5 lat
Drzewa drzewami ale i w tym zawodzie i ziemie sie dotyka , a ludzie umieraja w szpitalu na tytanos.
Z 5 lat temu sie szczepilem poszedlem jeszcze przez przypadek do dzieciecego lekaza pogadalem z 1 godzine z moja dziecieca lekarka o prywatnych glupotach ,wypisala mi szczepionke wykuplem w  aptece jakos 50 zl / 5 lat temu wiec w 2007r przyjechalem do niej spowrotem i mnie zaszczepila.
Musze sie znowu zaszczepic  zawsze se w paszporcie zapisuje olowkiem kiedy sie szczepilem najlepsza opcja.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2012, 10:35:50 wysłana przez zalcer »
z uprawnieniami European Treeworker / Germany

piotr880

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2012, 17:47:50 »

opisz co to za wynalazek ten ,, tytanos '' i do czego toto

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2012, 09:43:54 »

Zdaje się że tężec :-)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45