Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Artykuły na temat drzew  (Przeczytany 2946 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Odp: Artykuły na temat drzew
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2012, 16:48:45 »

Inne wiadomości o drewnie i jego wykorzystaniu

http://agroenergetyka.pl/?a=article&id=145
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2014, 22:25:40 »

Fajne zdjęcia

Dąb aniolow - Angel oak

http://udivitelno.com/plants/item/34-angel-oak

Tęczowy eukaliptus (Eucalyptus deglupta)

http://udivitelno.com/plants/item/66-raduzhnyj_jevkalipt_26_foto

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2014, 23:23:47 »

Zdjecia naprawde swietne, tylko czego mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera, jak czytam "Juznaja Karolina"? Co mi wyslesz jeszcze - jakies fotki z " Jukonskoj Oblasti" czy "Goroda Toronta"? Sorry, jakos ostatnio nie mam nastroju do cyrylicy.
Artykuly Poncza bardzo ciekawe, warto przeczytac - nie ma to jak historia drzew w slowianskim grodzie Oppeln.
co zreszta przypomina mi stary slaski dowcip: Oma pyto Wilimka -
-kaj jedziesz Wilimku?
-do Kendzierzyna
-kaj?
- nach Heydebreck!
- ja, ja, Heydebreck.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2014, 23:30:52 »

hej Piotrze, to jest najwieksza elektrownia na biomase w Ameryce :
http://www.opg.com/generating-power/thermal/stations/atikokan-station/Pages/atikokan-station.aspx
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2014, 21:36:20 »

Sorry, jakos ostatnio nie mam nastroju do cyrylicy
A to niedobrze, bo następnym razem jadąc z Kanady do Krakowa, moze się wydazyc, ze przyjedziesz в город Краков западной губерни Росийской империи (gorod Krakov zachodniej guberni Rosyjskiej imperii), zamiast Radia Z będziesz sluchal Russkoje radio, a z Piotrem się spotkasz w barze na placu moskiewskim tuz obok pomnika Putinowi.  :-[

Odpukalem   ;)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2014, 21:46:38 »

Nie daj Bóg.  Żeby Putinowi spadł  Larix sibirica na jego sowiecki łeb.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2014, 00:14:56 »

A to niedobrze, bo następnym razem jadąc z Kanady do Krakowa, moze się wydazyc, ze przyjedziesz в город Краков западной губерни Росийской империи (gorod Krakov zachodniej guberni Rosyjskiej imperii), zamiast Radia Z będziesz sluchal Russkoje radio, a z Piotrem się spotkasz w barze na placu moskiewskim tuz obok pomnika Putinowi.  :-[

Odpukalem   ;)
Hej Krotov, te bukwy czytam nadal bez problemu, edukacje rozpoczalem w latach 60-tych ubieglego wieku, a to zostawia oczywiscie trwale slady. Znam naprawde dobry dowcip, ale troche dlugi o tym jak to czerwonoarmiejec opowiadal wnukowi o swoim szlaku bojowym spod Moskwy do Berlina. Moze kiedys Ci opowiem - w Krakowie, siadziemy sobie w ogrodku, wypijemy dobry "single malt", kawe, zapalimy papieroska i sobie pogadamy - moze bedziemy patrzec na fontanne, gdzie splata sie Putin, Angela i Obama a wszystkie te marmurowe figury tryskaja woda z roznych otworow ciala? kto wie, Krakow to naprawde zaczarowane miasto ("single malt" is on me, no worries)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2014, 00:46:12 »

Nie daj Bóg.  Żeby Putinowi spadł  Larix sibirica na jego sowiecki łeb.
Taki Putin wbity w ziemie "na metr gleboko" bylby jakby latwiejszy do glaskania po glowie. To jest bardzo piekna wizja, niestety modrzewiem jest dosc ciezko trafic w ruchomy cel (potrzebne byloby jakies rozlozyste, wieloprzewodnikowe drzewo niestety), co zreszta przypomina mi kolejene dowcipy o polowaniu w Afryce, o tesciowej itd. - chyba trzeba bedzie w tym Krakowie zrobic jakis zjazd. To co pamietam z "mikrozjazdu" z udzialem Krzycha i Piotra wspominam z lezka w oku. Ja wykosilem chwasty, potem Piotr z Krzychem wykosili to, co ja wykosilem (to jest nieprawda, ze bylo "polozone i stratowane"!), potem palilismy jakies meble - bylo naprawde wspaniale. W okolicy nie bylo zadnych drzew ani namiotow - tylko trzepak z mojego "avatara" i towarzystwo porzadnych ludzi (co kazdemu polecam).
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2014, 21:02:21 »

« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2014, 21:15:47 »

Oczywiście ze  ciekawi, cudne  drzewa, chciałbym je wszystkie mieć  u mnei na działce :)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 19, 2014, 21:30:57 »

Zapewne jak każdy na tym forum żeby ich żaden idiota nie zniszczył
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2014, 23:04:03 »

Marcelu, dziekuje! to jest wspanialy artykul, ktory kazdy na tym forum powinien przeczytac, szczegolnie tacy jak ja (ja widze tylko jak to rzucic, gdzie bede potrzebowal lin, ile mi to zajmie, gdzie jest gaz i woda, gdzie jest linia energetyczna, czy klient jest tanim cyckiem itd.)- bardzo czesto zapominamy, ze drzewo jest prawdziwym cudem natury (niech ktos sprobuje zbudowac urzadzenie, ktore dokladnie robi to, co drzewo- powodzenia). Drzewo jest cudem natury, warto o tym pamietac.
jak ktos ma problem, dam mu specyfikacje tego, co chce od urzadzenia, ktore nasladuje drzewo  :)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:36:29 »

Bardzo fajna stronka którą założył pan Piotr Gach   http://drzewa.nk4.netmark.pl/index.php
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 20, 2014, 12:51:44 »

Bardzo fajna, z bardzo dokłądnymi opisami, oraz ciekawostkami, korzystam z niej od dłuższego czasu.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45