Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Bloczek  (Przeczytany 3163 razy)

Wir

Odp: Bloczek
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2012, 23:30:02 »

moim zdaniem kararabinki są elementami najmniej pewnymi w systemach transportowych, sam nie dorobiłem się jeszcze bloku konkretnego i zamiast przez karabinek wole przełożyć linę przez rozwidlenie (odciąg wtedy na karabinku [mam 45kN, czasem dubluje] ale i tak mnie to niepokoi)... jeśli masz nadmiar na wytrzymałości sprzętu to jest tylko na Twoją korzyść.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
DREVO

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2012, 04:44:29 »

miał ktoś z tym do czynienia ?

http://allegro.pl/avm-zblocze-bloczek-10t-nowe-fvat-gw-i2113623688.html

czasem do pociągnięcia drzewa , itp potrzebuję - proszę o zdanie na jego temat
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 11, 2012, 09:30:52 »

Mała średnica liny, chyba że stalową chcesz coś przeciągać.
Kiedyś poruszałem temat bloku samoróby. Koleś z Allegro robi na zamówienie (kółko stalowe, aluminiowe, poliamidowe różna wielkość i szerokość rowka). Niedrogie, lekkie, wytrzymałe. Do ścinki sekcyjnej w sam raz. Sam mam dwa od niego, latają do tej pory a niejedno już przeszły. Mam do nich zaufanie.
Z tego co widziałem koleś robi też świdry stożkowe. Zlecić dorobienie grzechotki i mamy klin obrotowy jakby ktoś potrzebował .

« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2012, 09:57:53 wysłana przez leśnik »

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2012, 11:15:18 »

Beny
Karabinki Przy takich obciążeniach się nie sprawdzają, następuje zmęczenie materiału, możesz zapomnieć go zakręcić (jeśli jest zakręcany) może złapać pamięć, zamek może przestać się zamykać, dołowy może Ci go upuścić na ziemię i się nie pochwalić (powstają mikro pęknięcia), może się obrócić poprzecznie i uzyskać w ten sposób ~1/4 swojej wytrzymałości, koszulka liny może się rozpruć o zamek, ustawienie karabinka przy pniu (jeśli mamy taką sytuację) wygina go specyficznie, można by jeszcze powymieniać inne rzeczy, to tak na szybko z głowy. Co do węzła hmmm możesz go źle zawiązać nie wiem czy coś jeszcze
Porównaj sobie teraz węzeł i karabinek i sam stwierdź co może wygenerować więcej niebezpiecznych sytuacji.
Co do bloczka wole mieć poręczny bloczek, nie męczyć się i mieć zapas niż wszystko na styk. Zdaję sobie doskonale sprawę, że system jest tam wytrzymały jak jego najsłabsze ogniwo. U mnie jest to lina wytrzymałości 65 kN. Puki co nie miałem jeszcze sekcji, które były by za duże ...
Im więcej pracuje tym więcej wiem jak dorobisz się takiego bloku i woopie to połapiesz się w czym rzecz.
W tej pracy mamy mnóstwo sprzętu i warto za niego płacić bo znacznie ułatwia nam życie, nie wspominając o bezpieczeństwie.
Dlatego tak bardzo neguje jakieś podróbki.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2012, 12:37:01 »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz  :) postaram się zmodernizować technikę, przy lekkich konarach z jakimi najczęściej mam do czynienia i karabinek wystarczy na pewno ale warto sobie wyrabiać dobre nawyki   
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 11, 2012, 13:03:24 »

Przy lekkich konarach np. przy pielęgnacji ja korzystam z tasiemek tego typu:
http://www.freeworker.de/store/rigging/schlingen/augenschlinge-5-t.html
Przyśpieszają nieźle pracę kiedy się korzysta z dwóch równocześnie. Aczkolwiek też trzeba uważać co się robi, bo już raz, przez moją głupotę, wyjechała mi gałąź z takiej taśmy.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 21, 2014, 03:17:57 »

Nie wiem czy właściwy wątek, nie mogłem znaleźć nic o blokach.
Na prośbę Adama wklejam foto nowego bloku ISC.
Nie wiem czy teraz zawsze tak robią ale dorzucili jeszcze taki wynalazek Buff ,ni to chusta ni to szalik  ;)
Zrobiłbym zdjęcie z czerwonym dla porównania ale zostawiłem go w PL, jakby co rękawiczki noszę L

WLL  17kN
MBS  85KN

Producent podaje chyba wagę jednego funta -w każdym razie moim zdaniem jest dość lekki by
bez żadnego dyskomfortu pomykać z nim w koronie, nawet przy pielegnacji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2014, 03:20:56 wysłana przez Beny »

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2015, 16:09:27 »

miałe okazje  skonfrontować dwa najmniejsze modele  :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 23:11:23 wysłana przez Beny »
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 18, 2015, 18:26:47 »

Dzieki, Beny - wygladaja bardzo porzadnie  :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45