Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: piłka ręczna silky  (Przeczytany 5007 razy)

Odp: piłka ręczna silky
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2015, 16:49:32 »

Corona to zupelnie przyzwoita pilka reczna, japonskie sa po prostu o niebo lepsze od konkurencji.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 11, 2015, 20:14:29 »

Są może lepsze ale nie przesadzajmy z tym "o niebo" ,jest sporo producentów tańszych a robiacych dobry sprzęt.
Czy Coronę można zaliczyć do pił profesjonalnych to nie sądzę, na mnie robiła bardzo złe wrażenie -nie pracowałem
nową co prawda i wiem że mają trochę modeli, miałem jednak styczność z kilkoma -i nie kupiłbym nigdy.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2015, 20:25:08 »

ja dałem się namówić na bacho. jak dla mnie totalne dziadostwo. piłka po jednym dniu przycinania żywych gałęzi wyglądała jak husqvarna po 3 miesiącach. a już mi nie pasowało jak zamawiałem gdzie zostałem poinformowany że są to piły najlepsze na świecie :) mam też na tyczce lisi ogon ona tnie jeszcze w miare ale ma szrank.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 01, 2015, 17:23:09 »

Miałem już styczność z Silky Zubat w nowej odsłonie. Zmieniono pochwę, min. ma teraz rolki po obu stronach, kilka innych detali, nawet długość.
Najwazniejsza zmaina dla mnie to przeprofilowana rękojeść, odchudzili ją delikatnie i moim zdaniem jest wygodniejsza. Stara była wg mnie najsłabszym punktem Zubata.
Zapewne Drzewny coś więcej mógłby dodać, nie wiem czy inne modele również przechodziły jakiś lifting.
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 01, 2015, 23:34:45 »

Są może lepsze ale nie przesadzajmy z tym "o niebo" ,jest sporo producentów tańszych a robiacych dobry sprzęt.
Czy Coronę można zaliczyć do pił profesjonalnych to nie sądzę, na mnie robiła bardzo złe wrażenie -nie pracowałem
nową co prawda i wiem że mają trochę modeli, miałem jednak styczność z kilkoma -i nie kupiłbym nigdy.
Faktycznie przesadzilem, ostrze jest znakomite, rekojesc "sucks" a oslona jest na smietnik. Nastepna to pewnie znowu bedzie Marvin.
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 27, 2015, 22:57:50 »

Niedawno  kupiłem silky gomtaro, nowa edycja ma to, czego nie miała poprzednia, mianowicie "rolki hamujące" przy wejściu do pochwy, zapobiegają wypadaniu piłki przy manewrowaniu w koronie. Przy poprzedniej pile raz mi się darzyło - na szczęście nikogo nie zabiłem  :o.  Ma też większy otwór w pochwie - wióry swobodnie wypadają, Najtańszy model a średnica 10 cm nie robi wrażenia. 
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 27, 2015, 23:32:34 »

pilki sa najlepsze, ale ich rekojesci sa do bani, a oslony to katastrofa dla arborysty. np. Wesspur oferuje pochwy do pilek "silky" dla arborystow!
The hard plastic scabbards that come with Silky saws are not everyone's cup of tea, so we've brought on a rubberized scabbard that will fit the Silky Ibuki and Sugoi for folks who prefer this style of sheathe (the Zübat will fit in one of the 13" scabbards listed above). Saw sold separately.
http://www.wesspur.com/saws/scabbards.html
Mnie to tak wkurzylo w koncu, ze kupilem pilke "Marvin" za pol ceny - moze nie jest to legendarna stal z Ono, ale tez tnie, a nie musze sie wk..wiac.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45