Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: piłka ręczna silky  (Przeczytany 5005 razy)

Odp: piłka ręczna silky
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 24, 2014, 16:17:22 »

Bardzo ważną kwestią jest to, jak grube gałęzie będziesz ciął, czym dłuższe ostrze, tym szybciej będzie to szło, minusem jest to, że długie ostrze jest mniej poręczne częściej haczy o wszystko itp. Do przecięcia gałęzi o średnicy 10 cm w zależności od twardości drewna będziesz potrzebował ok 20-30 sek. Ja mam zubata 330 i jest on dla mnie wystarczający, gałęzie o średnicy 3-4 cm to kwestia 2-4 ruchów, do spraw pielęgnacyjnych super sprawa.

PS. jak będę wymieniał to prawdopodobnie wezmę ten sam rozmiar.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2014, 16:19:43 wysłana przez wojciech k »
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2014, 16:41:55 »

Ja miałem pierwszego Zubata 300 i byłem pod pozytywnym wrażenie mniejsze gałęzie cięło się gładko:). Więc sobie pomyślałem że bardziej agresywny model będzie robił robotę i padło na droższą Sugoi w tłumaczeniu na polski to podobno znaczy >Nieprawdopodobny<. Nie zawiodłem się.Drewno takich drzew jak topola czy wierzba jest kruche,to co robi to cudeńko na tych drzewach to masssakra ;). Co do długości wg.mnie 30>34 cm powierzchni tnącej wystarczy.Dłuższa jest nie poręczna przy wkładaniu do pochwy ;)No i przede wszystkim nie tępi się tak szybko i można ją zaostrzyć oraz wymienić ostrze.No i można ją zamontować do uprzęży lub nogi.Jak ją kupisz to na pewno się nie zawiedziesz.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2014, 00:25:01 »

Popieram - na pewno sie nie zawiedziesz, te pilki nie maja konkurencji. Ja mam Zubat i mi wystarcza (potem jest 201, 261, 441 a jak sie zezloszcze to 660  ;D ), jak bedziesz kupowal dluzsza warto przemyslec, czy bedziesz chcial nosic pilke na nodze, a nie na pasie.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 26, 2014, 17:07:49 »

A czy ktoś z Was robił zakupy na stronie www.silky24.pl ? To jakiś oficjalny importer tego sprzętu do Polski? Nie widzę tam żadnego ludzkiego kontaktu do osób w kraju. Przyjdzie do mnie sprzęt z "zagramanicy"?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 27, 2014, 01:04:49 »

Na dole strony jest "kontakt" jak byk i to po polsku, wyslij im maila, nic gorszego niz gola baba z wirusem nie moze Cie spotkac  ;D
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2014, 07:55:57 »

A czy ktoś z Was robił zakupy na stronie www.silky24.pl ? To jakiś oficjalny importer tego sprzętu do Polski? Nie widzę tam żadnego ludzkiego kontaktu do osób w kraju. Przyjdzie do mnie sprzęt z "zagramanicy"?
Ja robiłem tam zakupy kilka razy. To oficjalny dystrybutor na Polskę. Piłę dostaniesz z Żołędowa albo z Bydgoszczy, już sam nie wiem, tak czy siak z Polski. Firma w 100% pewna. Obsługa profesjonalna. Mogę polecić z czystym sumieniem.
Z takich dygresji po ostatniej robocie... Nigdy nie próbujcie złapać Zubata, który wyśliznął się z ręki. Niech już lepiej leci sobie na dół :)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2014, 08:01:21 »

Dzięki za opinie. A co Zubat zrobił Ci "bolaka"?  ;)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 27, 2014, 08:26:16 »

To był odruch i hmm, można powiedzieć że mam dziurę w palcu :) Próbowałem złapać i niefortunnie chwyciłem za końcówkę ostrza. Lekko ale piłka ostra jak żyletka. Trzeba uważać.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2014, 00:01:34 »

Uwazaj szczegolnie na swoje liny, silky jednym ruchem sprawi, ze bedziesz kupowal nowa, pisze z doswiadczenia.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 08, 2014, 15:13:09 »

Kupiłem piłe Sugoi 360... no i powiem szczerzę, że warto. Pracowałem z nią jakieś 3godziny i prędkość cięcia tego sprzętu jest naprawdę wysoka. Cięcię gałęzi o średnicy +/- 15cm to żaden problem. Wiem, że Wy w większości to wiecie i Ameryki to ja nie odkryłem.. ale musiałem się podzielić opinią.  ;)

Chwoja

• GG: 7840324
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 08, 2014, 19:20:14 »

Nie będziesz żałował. Ja ten model użytkuję chyba trzeci rok. Na gatunki "miękkie" typu lipa, wierzba, topola oraz większość iglastych często w ogóle nie biorę spalinówki na górę, Sugoi wystarczy.

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2015, 21:16:55 »

Ostrze Silky po miesiącu urzytkowania w zimnym klimacie.
Ma teraz cygański uśmiech  :D

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 10, 2015, 22:28:01 »

teraz używam silki ale szału nie ma
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2015, 23:24:43 »

@Beny
tak wyglada pilka do budowy igloo! silky jest do czegos innego.
http://snowsaw.com/wp-content/uploads/2013/08/yangfang-about.jpg

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 11, 2015, 08:25:07 »

To kolegi, moje ostrze ma ponad pół roku dobrze i brak jednego zęba tylko jak na razie. Takie "ubytki" to efekt techniki uderzania w "wilki", sporo osób ma taki styl co mogę zrozumieć biorąc pod uwagę skalę ich wystepowania tutaj. Niektórzy do tego urzywają tańszych pił Corona (moim zdaniem są beznadziejne). W tym przypadku wydaje mi się ze najbadziej odpowiedzialny był mróz, ponoć wysoko hartowana stal na zimnie robi się mocno krucha a i drewno jest twardsze. Słyszałem że jest to powód dla którego tradycyjne noże lapońskie są zwykle dość nisko zahartowane  -biorąc pod uwagę ile mogli by wyciągnąć z tych stali. Do budowy iglo pewnie się zabiorę niebawem bo myslę że ze 30cm śniegu już leży wszędzie a jeszcze pada 8)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45