Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: piłka ręczna silky  (Przeczytany 5006 razy)

arborserwis

• Gość
piłka ręczna silky
« dnia: Styczeń 14, 2010, 00:48:03 »

Mam niezapomniane przeżycia związane z piłką silky gomtaro zakupioną z rok temu od kolegi Larego. Wczesniej używałem różnych ręcznych piłek typu lisi ogon i wydawało mi się że są naprawdę ostre. Po zakupie moje mniemanie na temat ostrości ręcznych piłek mocno się zmieniło :lol:
I dlatego ją polecam każdemu, wszelakie ma zastosowanie, zarówno do drzew jak i do rzeźni ... :lol:
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Lobo

• Administrator
    • Timber
Re: piłka ręczna silky
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2010, 12:59:19 »

Ja posiadam model NATANOKO 2000 też silky i też bardzo ostry. Po długich namowach pana sprzedawcy uległem i nie żałuję... Bardzo dobra i ostra piła. Polecm
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2010, 14:08:26 »

ja sie zaopatrzyłem ostatnio w zubata - został oprawiony przez przyjaciela magika w rękojeść z orzecha - i wygląda prześlicznie, jeszcze nim nie ciachałem, ale miałem juz styczność z kilkoma piłkami od silky - sa wyśmienite.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2010, 18:08:33 »

no zgadzam sie z kolegami..japońska stal silky jest rzeczywiście wyśmienita.mam 2 piły hayauchi na tyczce ,a przy uprzęży sugoi 360. nic tylko ciąć..powiem wam że na robotach różnych mimo tak dużego i rozmaitego sprzętu jakiego używam, to właśnie ludzie zwracają uwage na ręczną piłkę najczęściej i nie mogą wyjść podziwu że konar 10 cm tne w pare sekund.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2010, 18:38:03 »

to polecacie  ogólnie piłki silky.mam piłke duzego fiskarsa (chowanego) ale denerwuje mnie ze non stop musze go  rozkladac i zkladać dlatego potrzebuje czegoś w  kaburze co zawsze jest w urzyciu no i  efektywnie tnie
z uprawnieniami European Treeworker / Germany
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2010, 19:32:17 »

no fiskarsa se odpuść.na dłuższą mete upierdliwy w użytkowaniu, dawno temu to przerabiałem.kup piłe w kaburze i bedzie ok.na przykład model silky zubat jest świetny i nie kosztuje majątku
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2010, 19:11:22 »

dziekuje Lary  kupiłem coś z wyszej półki Sugoi 390 z 42cm dlugoscia ostrza. Tnie bardzo efektywnie. i napewno nie bede gramolił sie ze spalinowka na drzewo jak bede miał do obciecia 5 grubych gałezi\konarow.dziekuje za dobre doradzenie produktu w PW
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2010, 15:57:14 »

zalcer kupiłeś ja gdzieś w pl\??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2010, 10:53:16 »

odnosnie arborystyki w pl to mozna kupic wiesz co...  :oops:
Kupilem ja w sklepie www.freetree.de ale nie podoba mi sie ten sklep 2 x u nich kupowalem ,paczka  z de do de szla z  2 tyg bo nie mieli produktu w magazynie, a drugim razem pilke wlasnie ta co o niej mowa przyslali mi inna w sumie wymienili bezproblemowo i dbaja o klijenta   ale  magazyn i obiboki w nim pracujace to tragedia. sorki ze     odpowiedzialem  po dlugim czasie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2010, 17:02:42 »

gicior - nic sie nie dzieje :)
ciekawe kiedy w pl wreszcie ktoś założy db sklep arborystyczny....... bo jeszcze nie ma !!!
Odp: piłka ręczna silky
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2013, 17:07:26 »

Sorry że odkopuję martwy temat ale przy czyszczeniu sprzętu po robocie naszło mnie na zrobienie zdjęcia.
Piły od góry to:
Silky Hayate
Silky Zubat
Fiskars (model który można dokupić do żyrafy jako piłę na tyczce)

Zubata mam już drugi rok, Fiskarsa kilka miesięcy, Hayate trochę ponad miesiąc. Piły wyglądają tak jak wyglądają w większości dzięki ostatniej robocie. Około 30 dni cięcia przy drodze krajowej w ciągłym kontakcie z breją i topionym śniegiem przesyconym solą kuchenną... tfu, sorry... drogową. Komentarz raczej zbędny. Również polecam Silky :)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2013, 16:01:13 »

Czy ma ktoś może doświadczenia jednocze4śnie z ZUBATem i SUGOI tak, żeby porównać je od strony praktycznej?

« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2013, 01:12:28 »

moj kolega, ktory zawodowo ostrzy noze powiedzial "jest stal i jest japonska stal"... uzywam zubat i hayauchi - nic z czym mialem do czynienia poprzednio nie jest nawet blisko.
fiskarsa polecaj swoim klientom, im wiecej beda tego uzywac, tym predzej zdecyduja sie na profesjonalny serwis.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2014, 09:02:28 »

Jestem zainteresowany zakupem piły Silky Zubat, zastanawiam się jedynie czy "teoria" im dłuższa piła tym lepsza się tu sprawdzi. Tak więc moje pytanie brzmi, którą długość ostrza byście wybrali przy zakupię tego modelu. Zastanawiam się między 330/7,5 i 390/7,5. Macie jakieś doświadczenia? Chodzi mi po głowie jeszcze Sugoi i Ibuki, ale cena powoduje, że decyzje chciałbym poprzeć jakąś opinią.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 24, 2014, 10:05:29 »

Ja mam Sugoi.
Przy piłach Silky jedynym ograniczeniem grubości obcinanych gałęzi jest długość brzeszczotu.
Te piły tną tylko ruchem "do siebie" więc każde udogodnienie np. gumowana rękojeść z zadziorem trzymającym dolną krawędź dłoni, ostrze zakrzywione, hak na końcu brzeszczotu bardzo zwiększają wydajność cięcia. Do tego stopnia, że jak juz piłka jest w rzazie to można ciąć trzymając ją wiotką dłonią.
czym mniej zębów tym lepsze cięcie w świeżym drewnie.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45