Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Nietypoway dochód  (Przeczytany 3769 razy)

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
Nietypoway dochód
« dnia: Maj 21, 2011, 17:38:23 »

wpadłem na pomysł żeby przy wycince drzew móc dorobić na drewnie

chodzi o to że jest sporo rzemieślników którzy poszukują nietypowy materiał dla swojej działalności

np. miałem okazję odsprzedać drewno lipowe dla rzeźbiarza i to się opłaciło bardzo

a wiem że przy różnych drzewach bywają anomalia [ np czeczot = szukać w google opisu ]

nie chcę mieszać na początku w temacie ale jak znajdę odpowiednie linki do for związanych z rzeźbiarstwem i stolarstwem , tudzież intarsją  czy fornirowaniem to podam

a zapewniam że warto przemyśleć co spalamy , utylizujemy  :o
Zgłoś do moderatora   Zapisane
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
Re: Nietypoway dochód
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2011, 21:44:06 »

ja z kolei słyszałem że firmy produkujące skrzynki na owoce tzw kobiałki chętnie kupują topole do produkcji.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2011, 22:55:15 »

ja z kolei slyszalem ze  orzech wloski czy korzenie orzecha wloskiego to dobry kąsek robi sie z nich dekoracyjne wykonczenia w autach itd. no w sumie"konkretny klocek " i jakis ciekawszy gatunek jest cos wiecej warty niz poplasterkowany i jeszcze rozlupany na pół ,tylko jak np 700kg klocka wywiesć z ogródka a dzwigi itd to przewysza jego wartosc i idzie w koncu i tak w plasterki.

Motyw tego taki jak wytargać klocka z posesji jak sie nie ma  sprzetu. a w wersji kominkowej zawsze latwiej  :lol:

ale niekiedy naprawde warto,                                chocby na  konkretny pieniek do rabania drewna
z uprawnieniami European Treeworker / Germany

piotr880

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2011, 08:02:34 »

Odpowiedź na pytanie Zalcera jest w galerii w moich fotkach

na wszystko jest czas

Pabianice

Lobo

• Administrator
    • Timber
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2011, 10:28:14 »

Piotrze a powiedz mi co robisz ze zrębkami?
słyszałem że można je sprzedawać jeśli oczywiście są jakieś konkretne ilości.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2011, 14:03:28 »

Cytat: "piotr880"
Odpowiedź na pytanie Zalcera jest w galerii w moich fotkach

bardzo konkretny wozek i bardzo ciekawy pomysl
taki wozek z reczna wciagarka  + qad  to i w lesie mozna nawet robic i da sie zapakować konkret sztuki co mieśnie ludzkie nawet nie byly by w stanie ruszyć
z uprawnieniami European Treeworker / Germany

piotr880

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2011, 19:52:31 »

ze zrębkami nic nie robię [ zależy od roboty - zazwyczaj mam kilka m3 lub max 1o m3 ] , zabiera mi je kumpel z dostawczakiem z wywrotem na ogrody które robi , lub zostawiam u klienta

kilka propozycji miałem ale z moim transportem po 50zł/tona , raczej na paliwo by może starczyło więc te propozycje odrzuciłem [ na tonę wchodzi ok 3 m3 ]

na wszystko jest czas

Pabianice

piotr880

Odp: Nietypoway dochód
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2013, 05:55:10 »

odświeżam temat

coraz częściej mam zlecenia na zrębkowanie , lub wycinanie/czyszczenie nieużytków

i jest problem ze zbytem zrębki

firmy które znalazłem albo potrzebują jednorazowo od 30 do 100 i więcej ton - inaczej nie zaczynają rozmowy ,
lub chcą zrębkę bez liścia - latem się nie da

może ma ktoś namiar na chętnego na zrębkę wszelką ?

w województwie łódzkim , lecz niekoniecznie

nie dysponuję transportem

obecnie będę posiadał jednorazowo od 50 - 100 m3 zrębki z samosiewek brzozy , osiki , olchy , dęba , itp

[ za nieduże pieniądze skłonny jestem oddać ] - !?

na wszystko jest czas

Pabianice

TJ

« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2013, 14:16:55 »

Czeczotą brzozową lub naroślą rakową z kasztanowca zainteresuje się pewnie jakiś Knifemaker....

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2013, 22:22:53 »

Kasztanowiec (konkretnie kora) jest czasem skupowana przez firmy farmaceutyczne, rozmawiałem nawet z gościem skupującym ale powiedział że po jednego nie kalkuluje mu się jechać aż z pomorza. Na plus że interesuje ich głównie gałęziówka.. Można pozbyć się problemu i zarobić przy okazji :) Dobrą rzeczą jest też sprzedaż materiału na łuki (przykładowo robinia, wiąz, cis, jesion) Co lepsze kawałki mają na ryku wartość paruset złociszy.. W tamtym tygodniu nawet klient mnie prosił abym zostawił jakieś dłuższe kawałki na ten cel dla jakiegoś jego znajomego (wycinałem graba) ale jakoś tak się rozpędziłem że zapomniałem :) Nie bardzo też mogłem sobie na to pozwolić z przyczyn techniczno/technologicznych. Jemioła niestety trafia mi się pechowo tylko poza sezonem na nią.. W tym roku narobiłem sobie dużo syropu z szyszek sosny. Co prawda to już nie zarobek ale zawsze korzyść :) Super sprawa do herbaty, szczególnie zimą     
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2014, 17:43:27 »

Nie w temacie zarobków - przepraszam za spam. Syrop, lepszy niż z szyszek, jest z młodych pędów sosnowych: do dużego słoja, na przemian warstwa pędów, warstwa cukru... po trzech miesiącach zlać, dodać spirytusu-wedle uznania.
Na zdrowie!

piotr880

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2014, 20:01:13 »

i 500 zł od Straży leśnej

na wszystko jest czas

Pabianice

Beny

• ISA certified
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2014, 20:39:44 »

Przecież mowa chyba o pozyskanych przy okazji wycinki  :o

Fliper

• Patrz na line - sprawdz dwa razy :-)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2014, 21:13:57 »

:)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2015, 08:10:06 »

Co do czeczoty to mogę podpowiedziec co z nią zrobić, oczywiście konkretne sztuki a nie cos co rosło przy czeczocie ;)  to samo dotyczy niektórych korzeni, min orzech

pzdr

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45