Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Nazwa użytkownika: Hasło:

Autor Wątek: Piła ręczna teleskopowa  (Przeczytany 8224 razy)

Odp: Piła ręczna teleskopowa
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 30, 2013, 23:25:03 »

Faktycznie, wciaganie to koszmar, a poruszanie sie z tyczka w koronie to juz totalny syf. nie uzywam tyczki w koronie bez asysty "dolowego". Mozna na to narzedzie narzekac, ale ja juz mam trzecia i nie wyobrazam sobie pracy bez niej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 22, 2015, 07:22:47 »

Odświeżam wątek :)

Szykuję się do zakupu tyczki z brzeszczotem i mam pytanko, czy ktoś używał stihla Super Turbocut? cena zestawu to niecałe 700zł. Jeśli nie to, to co kupić w tej cenie?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 22, 2015, 17:51:15 »

Cześć wygląda podobnie do bahco a jest droższa ( ma co prawda pokrowiec) . Przerobiłem dwie bahco i są w porządku , wymieniłem na silky i teraz są w rezerwie. popatrz na bahco i zdecyduj .
Pozdrawiam
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 22, 2015, 17:56:33 »

A jak wypada porównanie bahco i silky ?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 22, 2015, 18:05:36 »

Silky mam dłuższą, 6,3 m więc jest dużo cięższa, ale zasięg czasem się przydaje. Silky  lepiej tnie. Bahco jet poręczniejsza chociaż czasem zawodzi blokowanie dł. Ja mam pod ręką dwie i to jest ideał. Wszystko zależy jak zwykle od kasy jak budżetowo to zdecydowanie bahco, próbowałem wolfy i fiskarsa ale to bez sensu.
Pozdrawiam
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 22, 2015, 20:13:18 »

Ja mam Bahco 5m  z piłką, złego słowa niepowiem , zestaw kosztował niecałe 500zł( w promocjii) , tyczka naprawde mocna i wytrzymała, można sie na tym uwiesić i nic sie niedzieje, piłka tnie bardzo dobrze, ma małe zęby do cięcia w obu kierunkach), choć po  ponad 100 drzewach( w jednym cos było) musiałem delikatnie porzeostrzyć pare zębów żeby cieła jak nowa, sam brzeszczot jest  bardzo wytrzymały i giętki, spokojnie nim łamałem  gałęzie i zciągałem zawieszone.   No i co ważne naprawde lekka( tyczka 1,6kg)  i łatwo nią manewrować.   Do silky niemam porównania aczkolwiek mam plan zakupić samo ostrze jak ta sie  złocha.

Chciałem  kupić stihlowska ale do tej tyczki jest za gruba, musiałbym robic jakiąś tulejke.
a ja mam takie:
http://www.sadmarket.pl/bahco-386-6t-pila-do-wysiegnika.html
http://www.sadmarket.pl/bahco-ap-5m-3-czesciowy-wysiegnik-teleskopowy.html
teraz nawet taniej jeszcze jest.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2015, 20:24:55 wysłana przez krzychu1 »
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 22, 2015, 22:38:39 »

700zl za turbocut to bardzo duzo, hayauchi powinna kosztowac w granicach 1100zl, a jezeli chodzi o jakosc nie ma porownania. Jezeli masz jakiekolwiek tyczki (najlepiej z wlokna szklanego oczywiscie) to wystarczy kupic samo ostrze silky, z zalozeniem nie powinno byc zadnych problemow, to dwie dziury.
Wesspur oferuje ostatnio ostrza silky na tyczkach z wlokna szklanego, pewnie sie zorientowali o co chodzi  ;D
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 23, 2015, 19:25:32 »

Wolf 4V bardzo przyzwoita i tania (jakieś 3 stówy) tyczka. Zgrabna i lekka, rewelacyjne zatrzaski. Intensywnie używana wytrzyma rok, może półtora. Aluminiowa, osłonka z tworzywa - trzeba uważać przy liniach, chociaż NN wytrzymuje bo dawno temu zdarzyło mi się przetestować :o
Jednak dobrze mieć pod ręką drugą o większym zasięgu. Ze starych wolfów robimy przedłużki, wtedy z ziemi można dosięgnać gdzieś  10 metra.

piotr880

• powoli schodzę na ziemię
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 16, 2015, 22:10:23 »

dzisiaj zakupiłem tyczkę teleskopowa  Silky Hayauchi  z piłką do niej 390 mm i sekatorem ktory powinien pasowac a nie pasuje = trzeba dać inną śrube

zobaczymy  niebawem co to warte bo koszt jednak odczuwalny

zakupione u dystrybutora w DE   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2015, 22:13:26 wysłana przez piotr880 »
mitsubishi L 200 - wołek do prac

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 17, 2015, 00:08:47 »

haha tyczki...........

tak uzywam dzialam nimi czesto... i lubie tez...

do pracy w koronie/zrzucania z drzewa, stracania/zrywania posuszu odcinania suchych galei polecam bezsprzecznie jak najdluzsza 1mm rure aluminiowa z wycietym chakiem i doczepiona pilka (polecam pilke fiskars z nozem podcinajacym) zdjecie wysle jutro

zalety takiego czegos - niski koszt(rurka ok 30 zl) po pierwszym odksztalceniu wymieniasz rurke i dziala dalej :)
                                 - masz bosak mozesz nawalac silowo suchary, przezucic i zlapac karabinek z lina, zainstalowac dowolna pilke( brzeszczot)
                                 - zawiesic podstawa chaka i nie trzymac tyczki ciagle przy sobie....
                                 - lekka waga - mozna pracowac w poziomie a nie tylko w pionie!!

jesli zrobisz tyczke z wlokna szklanego - nie przewodzi pradu....

piotr880

« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 17, 2015, 00:12:08 »

tyczkę samoróbke mam dłuzej niz istnieje to forum i nie jakieś tam 5 m a 8.5+ 

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 17, 2015, 14:03:35 »

Piotr-na pewno się nią superancko operuje przy pielęgnacji w koronie...

piotr880

« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 17, 2015, 15:09:19 »

mnie intersuje opis roboty tą tyczką z zamontowanym sekatorem , ale i inne też

na wszystko jest czas

Pabianice
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 05, 2016, 21:15:04 »

Ktoś z kolegów posiada taką tyczkę ? Jakieś opinie ?
https://www.youtube.com/watch?v=diZMqvuJTQY
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 05, 2016, 21:59:57 »

A propopo tyczki, takiem akurat nie mam, ale  sekator  przy takiej długosci  to już będzie porazka, ciężko celnąć na gałąź.  A mojej tyczce 5m dorobiłem przedłuzke 1,5m,  do liny ok, do piłki tak sobie ale przy sekatorze  porażka, w mojej sam sekator waży 1,5kg!! ale zetnie spokojnie 5cm twardego drzewa.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45